Skocz do zawartości
Dzozefin

Czy warto kupic *** max 39 do morskiego 160l?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Myślę nad zakupem lamp do akwarium morskiego o wymiarach 80x40x50 jakieś 160l, nie planuje pokrywy zbiornika i chciałabym by nie kosztowały więcej niż 500zl obie. Czy ktoś z was używał takich, jakie macie o nich opinie? 

Ps. Czy w okresie gdy zbiornik dojrzewa warto już mieć lampy czy mogę poczekać do kolejnej wypłaty?

https://allegro.pl/oferta/lampa-led-do-akwarium-***-max-color-39w-80cm-10170124833

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na lampę dla "welonków i skalarów"....

W tym budzecie i takim litrażu to chyba tylko "chinka" się mieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dzozefin napisał:

Witajcie

Myślę nad zakupem lamp do akwarium morskiego o wymiarach 80x40x50 jakieś 160l, nie planuje pokrywy zbiornika i chciałabym by nie kosztowały więcej niż 500zl obie. Czy ktoś z was używał takich, jakie macie o nich opinie? 

Ps. Czy w okresie gdy zbiornik dojrzewa warto już mieć lampy czy mogę poczekać do kolejnej wypłaty?

https://allegro.pl/oferta/lampa-led-do-akwarium-***-max-color-39w-80cm-10170124833

 

Rozumiem akwarium już masz?
Bo cięzko Ci będzie znaleźć dobra nową lampe do takiego akwarium w tych pieniądzach. Miałbyś mniejsze szkło to już byś coś fajnego kupił. Albo miał 50% wkładu do lampy z kategori "pro".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sith114 napisał:

Rozumiem akwarium już masz?
Bo cięzko Ci będzie znaleźć dobra nową lampe do takiego akwarium w tych pieniądzach. Miałbyś mniejsze szkło to już byś coś fajnego kupił. Albo miał 50% wkładu do lampy z kategori "pro".

Akwarium jedzie z Wrocławia powoli, dokładnie takie wymiary chciałam. Jeśli ta lampa ewidentnie nie nadaje się do morskiego będę musiała poczekać że światłem i kupić droższa jedna a potem druga zapewne, pytam was bo potrzebuje rady tych co wiedzą z praktyki co najlepsze dla morskich kolorów rafowych i rozwoju rafy oraz rybek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dzozefin napisał:

chciałabym by nie kosztowały więcej niż 500zl obie. Czy ktoś z was używał takich, jakie macie o nich opinie? 

Ps. Czy w okresie gdy zbiornik dojrzewa warto już mieć lampy czy mogę poczekać do kolejnej wypłaty?

Niestety dobrej lampy w tym budżecie nowej nie kupisz, na pewno LED. Można rozważyć lampę T5 4x24 lub przy bardziej wymagających koralowcach 6x24. Jednak to biedzie znacznie więcej niż zakładany budżet. ATI Powermodule 4x24 jakieś 1250 a 6x24 to 1600. To jest najtańsze rozwiązanie na Twój zbiornik, zakładając, że lampa jest nowa.

Gdy zbiornik dojrzewa to nie potrzebujesz światła.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo LED for tylko chinka 165w ale na twój zbiórnik to w tej wersji wydłużonej bo inaczej nie doświetli boków. Na Ali czasem są z wysyłką z CZ lub DE także cła ani VAT nie dopłacisz.

Jeśli t5 to używane 4x24 ATI kupisz za ok 500-600 PLN ale do tego jeszcze świetlówki minimum 250pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przeraziliscie,  planowałam kupić coś prostego te t5 to chyba jakoś musiałabym sama zamontować ewentualnie ale koszty dla mnie teraz nie do osiągnięcia, myślałam jeszcze nad czymś takim na początek może jedna, bo rozumiem że tamtą absolutnie odradzacie. 

 https://allegro.pl/oferta/oswietlenie-akwarium-morskie-100cm-marine-sunsun-9883114813

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba dodać częste wymiany świetlówek co ok 10 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dzozefin napisał:

myślałam jeszcze nad czymś takim na początek może jedna, bo rozumiem że tamtą absolutnie odradzacie. 

Jak chcesz wydać dwa razy pieniądze to kup tą podlinkowaną lampeczkę. Tego typu pseudo lampy nadają się do zbiornika fish only. Jeżeli chcesz mieć zbiornik rafowy to niestety trzeba wydać "parę" złotych.  Niestety tu się nie da zaoszczędzić, chyba że zrobisz lampę sama. Koralowce to zwierzęta wymagające dobrego i mocnego światła. Jak przerażają Ciebie ceny nowego sprzętu to poszukaj używanej lampy.  Nie kupuj tego chłamu! - wydasz pieniądze dwa razy i jeszcze uśmiercisz sporo zwierząt (koralowców).

2 godziny temu, pj007 napisał:

No i trzeba dodać częste wymiany świetlówek co ok 10 miesięcy.

Przy acroporach trzeba. Natomiast przy miękkich nie ma potrzeby tak częstej wymiany. A po wpisach koleżanki, nie zakładam, że będzie chciała hodować acropory.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie Norbercie a jak zrobić samemu taka lampę, jaki koszt i z czego? Może jakieś linki do stron gdzie mogłabym  kupić produkty tańsze, w końcu szafkę sama zbudowałam to może i z lampę by się udało? Muszę tylko wiedzieć co, gdzie kupić i jak zamontować do tego wszystko u mnie musi być po prostu ładne i estetyczne więc o żadnych prowizorkach mowy nie ma.  Ja już coś wymyślę tylko jeśli naprawde będzie taniej i będę konkretnie wiedziała ile i jakich lamp muszę kupić na mój zbiornik no i gdzie? 

Edytowane przez Dzozefin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbi ok ale pamiętać trzeba że będzie coraz ciemniej w zbiorniku a wachania w oświetleniu raczej pożądane nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Dzozefin napisał:

Witajcie

Myślę nad zakupem lamp do akwarium morskiego o wymiarach 80x40x50 jakieś 160l, nie planuje pokrywy zbiornika i chciałabym by nie kosztowały więcej niż 500zl obie. Czy ktoś z was używał takich, jakie macie o nich opinie? 

Ps. Czy w okresie gdy zbiornik dojrzewa warto już mieć lampy czy mogę poczekać do kolejnej wypłaty?

https://allegro.pl/oferta/lampa-led-do-akwarium-***-max-color-39w-80cm-10170124833

 

Na początek osobiście polecam tzw. lampy tzw chinki. Za 300 zł można kupić fajną sprawną taką lampę nawet ze sterowaniem WIFi. W przypadku przepalenia się jakiejś diody jej wymiana jest prosta nawet dla laika. Myślę, że na początek jedna wystarczy, potem możesz dokupić drugą. Ja za 700 zł kupiłem trzy w pakiecie, z tym, że jedna ma uszkodzony biały kanał. Świecę od kilku miesięcy nad akwa 120x58 i korale maja się dobrze.   Na pewno będzie lepsza niż ta z linka, a są to lampy o w miarę przyzwoitym widmie światła dla korali. Na olx znajdziesz ich sporo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dzozefin napisał:

Jak patrzę na twoje propozycje oświetlenia zbiornika rafowego to proponuję poświęcić czas (kilka tygodni) i poczytać. Jeszcze raz napiszę - koralowce to zwierzęta, które potrzebują dużo energii - światła o właściwym spektrum... 

Jak chcesz DIY to jest sporo tematów na forum. Jednak Twoje oczekiwanie  prócz funkcjonalności to estetyka i niestety nie będzie tanio.

https://nano-reef.pl/forums/forum/117-pytania-o-sprzet-60-250-l/

Jak chcesz bardzo tanio to uruchom akwarium z gupikami.... 

Godzinę temu, pj007 napisał:

Norbi ok ale pamiętać trzeba że będzie coraz ciemniej w zbiorniku a wachania w oświetleniu raczej pożądane nie są.

Przy miękasach nie ma to istotnego znaczenia, strata to jakieś 15-20%. Nawet dwa lata mogą świecić niebieskie świetlówki i  będzie dobrze. Przy acroporach po pół roku widać degradację światła, szczególnie po kolorach koralowców, a później po tempie wzrostu.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dzozefin napisał:

Dziękuję Panie Norbercie a jak zrobić samemu taka lampę, jaki koszt i z czego? Może jakieś linki do stron gdzie mogłabym  kupić produkty tańsze, w końcu szafkę sama zbudowałam to może i z lampę by się udało? Muszę tylko wiedzieć co, gdzie kupić i jak zamontować do tego wszystko u mnie musi być po prostu ładne i estetyczne więc o żadnych prowizorkach mowy nie ma.  Ja już coś wymyślę tylko jeśli naprawde będzie taniej i będę konkretnie wiedziała ile i jakich lamp muszę kupić na mój zbiornik no i gdzie? 

Funkcjonalną lampę może i z robisz za te 500zł. Ale jak chcesz dodatkowo estetycznie to nie wiem.

Jak chcesz mogę Ci podesłać na priv ile wydałem na swoją lampę ;)
Czy moja lampa jest estetyczna nie wiem. Nie uważam żeby wyglądała fatalnie, ale jakaś top trendy też nie jest. Może wersja v3 będzie lepsza ;P

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie serdecznie dziękuję za wszystkie wypowiedzi, przemyśle jeszcze temat lamp bo mam trochę czasu na ich kupno. Jesli w międzyczasie ktoś trafi na funkcjonalną i w miarę tania poproszę o podesłanie linków na forum lub priw. 

Pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.