Skocz do zawartości
klocek1973

Korona z amelinium :-) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich serdecznie mam takie pytanko bede mial nowy zbiorniczek 190x60x60  i zastanawiam sie z czego tym razem zrobic korone .Mam taki sam pmysl  jak zrobilem to w zbiorniczku  z pyszczakami  rama z aluminium i na to dokleilem  lacobel .Teraz mam rame ze spienionego pcv i wokolo tez czarnie przyklejone pcv.  Moje pytanko czy z jak zrobie  aluminium ramke i lacobel czy te aluminium nic mi tam do wody nie odda po jakims czasie pozdrawiam .ps fotki zbiorniczkow dolaczam 

 

morskie.jpg

pyszczaki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że odda ;) będzie się przecież utleniać

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminium musisz pomalować, najlepiej 2-3 krotnie farbą antykorozyjną. Inaczej woda będzie trawić aluminum i będzie klops.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dibond plus stelaż ze spienionego PCV, i pominiesz lacobel, malowanie itp. w rezultacie dodatkowym waga korony rzecz bezcenna.

Co do oddawania Al - Zakładając że będzie nad wodą, nie będzie miało z nią kontaktu to można zastosować.
Na częściowe obalenie teorii... Aluminiowe stelaże też oddają aluminium do wody?  Lampy ATI w aluminiowej obudowie ? - też zatrują zbiornik wiszą/stoją nad nim?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cm od wody jest stelaż a ile korona? Co bardziej narażone na kontakt z wodą?

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi nie slyszalem o tym Dibond   . Jak cos to moze dla bezpiecenstwa  rama ze spienione pcv 10mm  i lacobel lub ten dibond 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chwialek napisał:

Dibond plus stelaż ze spienionego PCV, i pominiesz lacobel, malowanie itp. w rezultacie dodatkowym waga korony rzecz bezcenna.

Co do oddawania Al - Zakładając że będzie nad wodą, nie będzie miało z nią kontaktu to można zastosować.
Na częściowe obalenie teorii... Aluminiowe stelaże też oddają aluminium do wody?  Lampy ATI w aluminiowej obudowie ? - też zatrują zbiornik wiszą/stoją nad nim?

A jak często moczysz stelaż czy lampę? U mnie na przykład korona jest posadzona na szybie, dookoła akwarium mam wzmocnienia, na których przy pracach akwariowych często, gęsto to położy się szczepkę, to nóż, to kawałek skałki i woda zacieka pod koronę, a czasem ścieka potem do akwarium. Jak woda słona wejdzie pod koronę, to już nie wyjdzie, nawet jak wyschnie, to sól zostaje, ściąga nieco wilgoci i korozja szaleje w najlepsze.

Po wizytach u różnych akwarystów stwierdzam, że nie jestem wyjątkiem. Przy niezabezpieczonym aluminium to proszenie sie o kłopoty.

wzmocnienie boczne

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie koronę ze spienionego PCV 10mm i na to lacobel - fajnie wygląda i nic się z tym nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHEILON   czym kleiles to spienione do lacobel  i czy klej nie przeswituje przez to lacobel ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, katani napisał:

A jak często moczysz stelaż czy lampę?

 

8 godzin temu, chwialek napisał:

Zakładając że będzie nad wodą, nie będzie miało z nią kontaktu to można zastosować

Zauważ co znapisałem... Nie pisałem o moczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2021 o 13:48, klocek1973 napisał:

CHEILON   czym kleiles to spienione do lacobel  i czy klej nie przeswituje przez to lacobel ?

 

Było klejone dwoma paskami taśmy dwustronnej z 3M i między to silikon akwarystyczny KA12. Cała korona stoi na szybie i też jest przyklejona na silikonie.spacer.pngspacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aluminiową i nie polecam. Będę przechodził na coś innego. właśnie ją podejrzewam o wysoki poziom aluminium w wodzie - z resztą od długiego już czasu borykam się z kłopotami w zbiorniku i teraz właśnie stawiam na koronę.
Nie będę sie już rozpisywał ale dzieją się u mnie rzeczy mniej wiecej takie jak opisał to kolega @katani powyżej.

P.S. Po
doba mi się ta korona ale cóż, zawsze są jakieś minusy..

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A siatki nad akwarium, od jakiegoś czasu mam siatkę DD i ona ma aluminiową ramę i ciekawe czy nie będzie oddawać, fakt jest malowana ale w miejscu cięcia jest gołe aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.