Skocz do zawartości
Nod85

Wąż silikonowy do pomp - 40mm, gdzie kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wszędzie ale nie mogę znaleźć: wąż silikonowy do podłączenia pompy obiegowej do hydrauliki. Potrzebuje na krócieć 40mm jak poniżej

 

pol_pl_Lacznik-weza-PCV40-mm-971_1.jpg


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie przecież mają do wyboru do koloru. W sklepach ogrodniczych, w sklepach akwarystycznych nawet węże z Aquaela kupowałem. 

Ale ogólnie nie jest to dobry pomysł, bo na tych wężach osiada się taka błona bakteryjna i bardzo denerwuje fruwający syf w akwarium.

Musiałem na wylocie zainstalować siatkę , która mi to wyłapuje. Tak czy siak myślę nad zainstalowaniem małego sumpa przelewowego zamiast kubła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy na pewno to węże silikonowe ? Mam wątpliwości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, DonQuichote napisał:

W Castoramie przecież mają do wyboru do koloru. W sklepach ogrodniczych, w sklepach akwarystycznych nawet węże z Aquaela kupowałem. 

Ogólnie to zupełnie nie o takie tu chodzi:D

Ja to znalazłem tylko taką hurtownię, ale oczywiście minimalna ilość kosmiczna (50m). No ale może nazwa produktu pomoże szukać dalej...

https://sklep.tubes-international.pl/pl-PL/produkt/show/9660/24725/52/Weze-silikonowe-ogolnego-stosowania/Waz-VERSITEC-40x50-mm

Może któryś sklep akwarystyczny by się pokusił być monopolistą w detalu? Bo jest dziura lekka tutaj...

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem niedawno w sklepie w Zabrzu.


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Ozi napisał:

Kupowałem niedawno w sklepie w Zabrzu.

Ale do hydrauliki 40mm? Na stronie nie mają. Mniejsze średnice to spokojnie idzie znaleźć w sklepach.

Ps. Widzę, że na ali też jest...

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam średnica wewnętrzna 38mm, grubość ścianki 5mm,miedzy hydrauliką a pompą obiegową. Świetnie eliminuje drgania i rezonans pompy. Pozdrawiam

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem do 32mm ale tez tego na stronie akurat nie mieli więc najlepiej dzwonić i pytać, sprzedają to na cm bo są drogie


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pytałem w Zabrzu. Nie maja do 40stki, do mniejszych bez problemu. Jednak ja mam pompę DCP-20000 i wolałbym by pracowała na maksymalnym króćcu.


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na testy ten gruby sztywny silikon, ale wydaje mi się, ze to nie będzie się nadawać. to ma być cienki, mega elastyczny silikon - coś jak condom tylko grubszy :D


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj firmy gdzie zakuwają węże hydrauliczne. U nas tam mają węże sylikonowe i można kupić 10 cm np 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2021 o 14:55, Nod85 napisał:

Szukam wszędzie ale nie mogę znaleźć: wąż silikonowy do podłączenia pompy obiegowej do hydrauliki. Potrzebuje na krócieć 40mm jak poniżej

 

pol_pl_Lacznik-weza-PCV40-mm-971_1.jpg

Siema

Zapytaj tutaj . 

https://art-gum.net/pol_m_Wyroby-silikonowe_Uklad-chlodzenia_Waz-silikonowy-do-1000mm-253.html

Pozdr.


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.