Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

No tak ale przyrosty akr miałeś w poprzednim baniaku, skoro w 2 lata a aktualne ma rok? Rok to już dojrzałe akwarium, dlaczego teraz nie zażarło skoro wczesniej było dobrze? Wcześniej też miałeś tyle euphylii? Nie twierdzę, że nie umiesz bo z pewnością jesteś doświadczonym akwarystą.

Masz całą masę lpsów i w stosunku do nich akropory to tylko ułamek. To jest moja teoria na podstawie obserwacji i doświadczenia własnego. Nigdy nie widziałem ładnego akroporowego zbiornika, gdzie lps'y ( szczególnie agresywne jak euphylie ) miałyby zdecydowaną przewagę. Jako wstawki oczywiącie mogą być.  Podobnie jak nie da się dobrze połączyć zbiornika na miękko z spsami. Tu nie chodzi o tzw. "twarde"  parametey wody, które pokazuje ICP czy podobne testy, tylko o mikrośrodowisko ( hormony, feromony, toksyny etc.). Koralowce to zwierzęta,  więc z pewnością coś takiego też produkują. Dobrze wiesz jak niektóre gatunki potrafią cuchnąć , np. Sarcopython, którego widzę u Ciebie w baniaku. Oczywiście kwestia bielenia akr to sprawa złożona ale wydaje mi się, że w tym co piszę jest coś na rzeczy.

tomko

tomko

No tak ale przyrosty akr miałeś w poprzednim baniaku, skoro w 2 lata a aktualne ma rok? Rok to już dojrzałe akwarium, dlaczego teraz nie zażarło skoro wczesniej było dobrze? Wcześniej też miałeś tyle euphylii? Nie twierdzę, że nie umiesz bo z pewnością jesteś doświadczonym akwarystą.

Masz całą masę lpsów i w stosunku do nich akropory to tylko ułamek. To jest moja teoria na podstawie obserwacji i doświadczenia własnego. Nigdy nie widziałem ładnego akroporowego zbiornika, gdzie lps'y ( szczególnie agresywne jak euphylie ) miałyby zdecydowaną przewagę. Jako wstawki oczywiącie mogą być.  Podobnie jak nie da się dobrze połączyć zbiornika na miekko z spsami. Tu nie chodzi o tzw. "twarde"  parametey wody, które pokazuje ICP czy podobne, tylko mikrośrodowisko ( hormony, feromony, toksyny etc.). Koralowce to zwierzęta więc z pewnością coś takiego też produkują. Dobrze wiesz jak niektóre gatunki potrafią cuchnąć , np. sarcopython, którego widzę u Ciebie w baniaku. Oczywiście kwestia bielenia akr to sprawa złożona ale wydaje mi się że w tym co piszę jest coś na rzeczy.

tomko

tomko

No tak ale przyrosty akr miałeś w poprzednim baniaku, skoro w 2 lata a aktualne ma rok? Rok to już dojrzałe akwarium, dlaczego teraz nie zażarło skoro wczesniej było dobrze? Wcześniej też miałeś tyle euphylii?

Masz całą masę lpsów i w stosunku do nich akropory to tylko ułamek. To jest moja teoria na podstawie obserwacji i doświadczenia własnego. Nigdy nie widziałem ładnego akroporowego zbiornika, gdzie lps'y ( szczególnie agresywne jak euphylie ) miałyby zdecydowaną przewagę. Jako wstawki oczywiącie mogą być.  Podobnie jak nie da się dobrze połączyć zbiornika na miekko z spsami. Tu nie chodzi o tzw. "twarde"  parametey wody, które pokazuje ICP czy podobne, tylko mikrośrodowisko ( hormony, feromony, toksyny etc.). Koralowce to zwierzęta więc z pewnością coś takiego też produkują. Dobrze wiesz jak niektóre gatunki potrafią cuchnąć , np. sarcopython, którego widzę u Ciebie w baniaku. Oczywiście kwestia bielenia akr to sprawa złożona ale wydaje mi się że w tym co piszę jest coś na rzeczy.

tomko

tomko

No tak ale przyrosty akr miałeś w poprzednim baniaku, skoro w 2 lata a aktualne ma rok?

Masz całą masę lpsów i w stosunku do nich akropory to tylko ułamek. To jest moja teoria na podstawie obserwacji i doświadczenia własnego. Nigdy nie widziałem ładnego akroporowego zbiornika, gdzie lps'y ( szczególnie agresywne jak euphylie ) miałyby zdecydowaną przewagę. Jako wstawki oczywiącie mogą być.  Podobnie jak nie da się dobrze połączyć zbiornika na miekko z spsami. Tu nie chodzi o tzw. "twarde"  parametey wody, które pokazuje ICP czy podobne, tylko mikrośrodowisko ( hormony, feromony, toksyny etc.). Koralowce to zwierzęta więc z pewnością coś takiego też produkują. Dobrze wiesz jak niektóre gatunki potrafią cuchnąć , np. sarcopython, którego widzę u Ciebie w baniaku. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.