Skocz do zawartości

Historia edycji

Sagerrak1

Sagerrak1

No i tak, przeniesione, poprzednie akwarium niedługo do ży.. znaczy na sprzedaż wystawię. 

Póki co to tak ciepnięte gdzie popadnie, żadnej dbałości o estetykę.

Po zalaniu był special blend, po 8dniach kolejna dawka i testowo kilka korali, a po jakimś czasie ATM Colony i po 24h przesiadka. Amoniaku/jonu amonowego czy azotynów nie było. To pewnie kwestia działających mediów i skały wrzuconej

large.IMG_20210620_142955116.jpg.e616b7e6914279dd4fc65a6769f34821.jpg

Mamy oczywiście jakiś "ugly phase", bruzdnice lub okrzemki z glonami włosowatymi. Glony włosowate jednak żółtek ogarnął szybko w większości . Nie oczekuję tu, że będzie pięknie od razu i nie będzie problemów bo to jednak przesiadka, będzie dojrzewać i będziemy sobie radzić. Jednak muszę przyznać, że większość koralowców jest mocno zadowolona z faktu przenosin. 

Testy:

KH 8,3

Ca 450

Mg 1320

NO3 3-4

Po4 0,03

NO2 nh4 - 0

Fosforany same spadły, znaczy pewnie owe glony lub bakterie pożarły.

Obsada o zdolności przemieszczania się:

~10 trochusów 

~15 turbo 

~ 60 columbella 

Niezliczoną ilość kielzy, wezowidel i wieloszczetów

Lysmata aboinensis 

2 kukenhali 

Krab porcelanowy 

Salarias fasciatus 

Zebrasoma flavescens 

Doktorek 

Para błaznów 

Mandaryn wspaniały  

W sumpie siedzi Gobiodon okinawae, pójdzie do kogoś chętnego , ja nie mam do niego siły, stresował patyki , a nim go błazny wychowały to acany nie miały życia .

Pozdrawiam Was i trzymajcie proszę kciuki.

No i prawie zapomniałem ponarzekać ... T5 ssie, niektóre koralowce straciły sznyt. I to nie kwestia zmiany ubarwienia przy przesiadce, po prostu to światło, nawet same blue plus nie jestem stanie wyciągnąć tak fluorescencji jak fajnie ustawione LED.  Niektóre czerwienie i pomarańcze zyskują, żółty zieleń  tracą sporo. Różowa goniopora zawsze była efektowna, teraz to taki burak straszny .

Sagerrak1

Sagerrak1

No i tak, przeniesione, poprzednie akwarium niedługo do ży.. znaczy na sprzedaż wystawię. 

Póki co to tak ciepnięte gdzie popadnie, żadnej dbałości o estetykę.

Po zalaniu był special blend, po 8dniach kolejna dawka i testowo kilka korali, a po jakimś czasie ATM Colony i po 24h przesiadka. Amoniaku/jonu amonowego czy azotynów nie było. To pewnie kwestia działających mediów i skały wrzuconej

large.IMG_20210620_142955116.jpg.e616b7e6914279dd4fc65a6769f34821.jpg

Mamy oczywiście jakiś "ugly phase", bruzdnice lub okrzemki z glonami włosowatymi. Glony włosowate jednak żółtek ogarnął szybko w większości . Nie oczekuję tu, że będzie pięknie od razu i nie będzie problemów bo to jednak przesiadka, będzie dojrzewać i będziemy sobie radzić. Jednak muszę przyznać, że większość koralowców jest mocno zadowolona z faktu przenosin. 

Testy:

KH 8,3

Ca 450

Mg 1320

NO3 3-4

Po4 0,03

NO2 nh4 - 0

Fosforany same spadły, znaczy pewnie owe glony lub bakterie pożarły.

Obsada o zdolności przemieszczania się:

~10 trochusów 

~15 turbo 

~ 60 columbella 

Niezliczoną ilość kielzy, wezowidel i wieloszczetów

Lysmata aboinensis 

2 kukenhali 

Krab porcelanowy 

Salarias fasciatus 

Zebrasoma flavescens 

Doktorek 

Para błaznów 

Mandaryn wspaniały  

W sumpie siedzi Gobiodon okinawae, pójdzie do kogoś chętnego , ja nie mam do niego siły, stresował patyki , a nim go błazny wychowały to acany nie miały życia .

Pozdrawiam Was i trzymajcie proszę kciuki.

 

Sagerrak1

Sagerrak1

No i tak, przeniesione, poprzednie akwarium niedługo do ży.. znaczy na sprzedaż wystawię. 

Póki co to tak ciepnięte gdzie popadnie, żadnej dbałości o estetykę.

Po zalaniu był special blend, po 8dniach kolejna dawka a po jakimś czasie ATM Colony. Amoniaku/jonu amonowego czy azotynów nie było. To pewnie kwestia działających mediów i skały wrzuconej

large.IMG_20210620_142955116.jpg.e616b7e6914279dd4fc65a6769f34821.jpg

Mamy oczywiście jakiś "ugly phase", bruzdnice lub okrzemki z glonami włosowatymi. Glony włosowate jednak żółtek ogarnął szybko w większości . Nie oczekuję tu, że będzie pięknie od razu i nie będzie problemów bo to jednak przesiadka, będzie dojrzewać i będziemy sobie radzić. Jednak muszę przyznać, że większość koralowców jest mocno zadowolona z faktu przenosin. 

Testy:

KH 8,3

Ca 450

Mg 1320

NO3 3-4

Po4 0,03

NO2 nh4 - 0

Fosforany same spadły, znaczy pewnie owe glony lub bakterie pożarły.

Obsada o zdolności przemieszczania się:

~10 trochusów 

~15 turbo 

~ 60 cumbella 

Lysmata aboinensis 

2 kukenhali 

Krab porcelanowy 

Salarias fasciatus 

Zebrasoma flavescens 

Doktorek 

Para błaznów 

Mandaryn wspaniały  

W sumpie siedzi Gobiodon okinawae, pójdzie do kogoś chętnego , ja nie mam do niego siły, stresował patyki , a nim go błazny wychowały to acany nie miały życia .

Pozdrawiam Was i trzymajcie proszę kciuki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.