Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

33 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

pH oscyluje 8.1-8.4 o ile miernik się nie myli bo kalibrowałem dosyc dawno. Ale okna są otwierane często na cały dzień. Miewałem pH 7.7-7.9 i nie leciały. 

Z bakteriami poradzisz sobie szybko - Lampa UV min. 18w na przepływie ok. 400-800 l na godzinę 24/h na dobę. Kilka dni i załatwisz znaczną część populacji. Tylę, że bedzie małe dojrzewanie, zanim pojawi się nowa równowaga. Na szybach widzę dosyć bogaty glon czy mi się wydaje? Pozdr., tomko

P.s. Tak myślę, że z tą ilością lps'ow twardziochy nie mają dobrego środowiska do rozwoju. Może to wojna chemiczna, ktorej nie ma jak zmierzyć?

tomko

tomko

27 minut temu, Sagerrak1 napisał:

pH oscyluje 8.1-8.4 o ile miernik się nie myli bo kalibrowałem dosyc dawno. Ale okna są otwierane często na cały dzień. Miewałem pH 7.7-7.9 i nie leciały. 

Z bakteriami poradzisz sobie szybko - Lampa UV min. 18w na przepływie ok. 400-800 l na godzinę 24/h na dobę. Kilka dni i załatwisz znaczną część populacji. Tylę, że bedzie małe dojrzewanie, zanim pojawi się nowa równowaga. Na szybach widzę dosyć bogaty glon czy mi się wydaje? Pozdr., tomko

Tak myślę, że z tą ilością lps'ow twardziochy nie mają dobrego środowiska do rozwoju. Może to wojna chemiczna, ktorej nie ma jak zmierzyć?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.