Skocz do zawartości
Sagerrak1

[500] Piećset i pół

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Sagerrak1 napisał:

Nie mogę się do konca zgodzić z tym stwierdzeniem. Jak chelmon przezyje ten okres kilkumiesieczny, gdzie warunkiem jest by jadł... to bedzie żył długo. Znam przynajmniej kilka kilkuletnich chelmonów, tylko kupienie takiego wypływanego graniczy z cudem. 

Mandaryny, tu nie znam "starych" za duzo, bo nawet nie pytałem akwarystów. Jednak mój wspaniały ma chyba 4 lata, a wspaniała jego żona ma 3. Żona zawsze miala pełniejszy brzuszek, ale od kiedy leci z pompy easyreefs booster to oboje mają bebzuny spore. 

Odwieczny problem aiptasii. Krewetki nie zawsze szarpią, a jak juz to tylko małe. Berghia świetna, ale zdechnie jak zeżre i tak w koło macieju bo aiptasia wróci, no i przy nich krewetek nie moze byc. Brzydale też miałem, ale to za czesto konczy sie szarpaniem lps. Chelmon to spore ryzyko, że zdechnie, a i tez moze sie nie zainteresowac aiptasiami, a może (tfu tfu skuś baba na dziada) lpsami. U mnie wybór był prosty: po prostu chcialem chelmona zawsze, najwyzej aiptasie dalej bede tępił środkami dopyszcznymi.

Miałem 7szt.  Berghia , ale widziałem je tylko , gdy umieszczałem w akwa. Plagi róż nie ma , ale jest sporo. 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Miałem 7szt.  Berghia , ale widziałem je tylko , gdy umieszczałem w akwa. Plagi róż nie ma , ale jest sporo. 

A krewetki jakies miałeś w tym czasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

A krewetki jakies miałeś w tym czasie ?

Tak cały czas mam dwie czyszczące. Myślisz , że mogły zapolować ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, JerzyB napisał:

Tak cały czas mam dwie czyszczące. Myślisz , że mogły zapolować ?

 

Tak twierdzą hodowcy, że jakiekolwiek krewetki opierdzielą berghię na bank. Zapewniłeś im wystawną kolacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berghie to sie nadaja głównie do kostki 30l z zoasami bez krewetek i jakiś ryb z potencjałem do jedzenia ich np wargacze. Też kiedyś fruti di mare swoim krewetkom w cenie steka zafundowałem :D

Chelmon piękny ;) może jak w przyszłym roku odpale nowego sumpa ze szczepkarium to podejmę próbę i do głównego zbiornika zagości dopiero po nabraniu masy i gdy będzie pięknie szamał mrożonki.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

Tak twierdzą hodowcy, że jakiekolwiek krewetki opierdzielą berghię na bank. Zapewniłeś im wystawną kolacje :)

No tak trzy stówki w pierdzieliły.:(

A ja myślałam , że tunze je przemieliły.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kronikarstwo dla siebie, trochę bo się czasem ktoś pyta.

FTS

large.20231223_202157.jpg.b484e90653fc70af41025bb39a328d23.jpg

Euphylia garden:

large.20231224_135653.jpg.243e679c5c5e91d2fbe053e79a7db8e8.jpg

Goniopora garden:

large.20231224_135731.jpg.d14e493f7f68c9a879a753f0b6d37ba3.jpg

Dwie nowe euphyllie, euphyllia count 20, mimo, że nie ma miejsca to zawsze chetnie jakies ciekawe nie glabrescens wcisnę, bez filtra, to złota nie widać a jest :

large.20231224_114144.jpg.99c9e479dafc020e222cce8042562a1c.jpg

KH 8.0

Ca 410

Mg 1350

NO3 4

PO4 0,07

Co podaję, bo po to ten wpis:

NaOH jako główne źródło kH

ATI #2 plus z resztą

Component C z jodem i fluorem - wiecznie zwiekszam dawke, sporo ponad zalecenia AF

Ati nutrition c pozywka 

Żelazo w kroplach, jak się wleje

Mangan z AF średnio 1ml raz na tydzień

Red sea colors : oszczednie, kilka ml raz na jakis czas, co by utrzymać śladowe metale ... i wg ICP sie udaje z grubsza.

Z bakteriami sie uspokoiłem, tylko czasem, raz na miesiac cos podleję i póki co jest lepiej niz bylo. 

Witaminy i aminokwasy, rozne, róznie, zwykle jednak sprowadza sie to do 1/4zalecanej ogolnie dawki. 

Witamina C ... malo, niezbadany temat, a znaczący.

Easy reefs easy booster przyczynil sie do zboostowania mikrozycia i upasienia kałdunów mandarynów wspaniałych.

Czasem stary dobry lantan, 5ml kuracja dobowa, raz, dwa razy na dwa miesiace - jak mi fosforany podświrują. 

Suche zarcie: płatki i granulki z rondomatic raz dziennie

Mrozonki: 4 kostki wieczorem. 

Wiecej grzechow nie pamietam, a przynajmniej tych, popełnianych regularnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle jest czego pozazdrościć.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

@Sagerrak1 No ładnie i kolorowo. Przypomnij może czym tam świecisz .

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Sagerrak1 napisał:

Witamina C ... malo, niezbadany temat, a znaczący.

Ja też leję kroplę raz w tygodniu ale raczej z przyzwyczajenia (bo ktoś kiedyś powiedział że dobrze robi zoasom) niż żebym wiedział po co dokładnie. A Ty po co lejesz, masz jakieś spostrzeżenia na ten temat?

Akwarium super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, JerzyB napisał:

Witam 

@Sagerrak1 No ładnie i kolorowo. Przypomnij może czym tam świecisz .

Pozdrawiam 

PS Alpha x2 + dwie niebieskie belki polutowane na 470nm.

 

2 godziny temu, chris_ek napisał:

Ja też leję kroplę raz w tygodniu ale raczej z przyzwyczajenia (bo ktoś kiedyś powiedział że dobrze robi zoasom) niż żebym wiedział po co dokładnie. A Ty po co lejesz, masz jakieś spostrzeżenia na ten temat?

Akwarium super.

Też dla zoasów i innych korali, witamina C jest mocno potrzebna wiekszosci organizmów, to bez głębszej weryfikacji leję troche. Moje obserwacje to na plus dla zoasów, znacząco. Jednak nie mam 100% pewności, że to akurat Wit c przyniosła im poprawę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.