Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Po 5 latach przerwy czas wrócić i postawić znów coś fajnego tym razem w domu a nie bloku.

Kończyłem przygodę na kostce 95x95x70h i nowym domu miało być 150x110x70h ale małżonka stwierdziła, że ma być kostka tak jak poprzednio.

Jako, że mam przygotowany fundament pod akwarium 150x110 to muszę się poruszać w ramach tych wymiarów no i padło na możliwie największy dostępny czyli 110x110.

 

Przez te parę lat pewnie się sporo zmieniło, kończyłem przygodę na pompie głównej red dragon speedy 3, pompach cyrkulacyjnych vortech, odpieniaczu bubble king 250 i lampie pacific sun. Oczywiście do tego była cała masa innych rzeczy.

 

Akwarium będzie pod schodami widoczne z każdej strony przy czym jedna ze stron będzie zabudowana ponieważ chciałbym tam umieścić komin zewnętrzny. O pompie głównej myślę właśnie znów o red dragon speedy 3 8m3 lub 10m3. Sump będzie pod akwarium więc jakiegoś dużego podnoszenia wody nie będzie.

Nie wiem co z odpieniaczem bo mimo, że sobie dobrze radził to miewał swoje humory.

Pompy cyrkulacyjne to znów vortech, widzę, że są nowe modele a w związku z tym, że jeden bok będzie zabudowany to świetnie by się tam sprawdziły, można by je tam ładnie zamaskować.

 

Jeszcze nie mam pomysłu co do lampy. Podobają mi się lampy Kessil. Obsada to zapewnie LPS i SPS.

Sump również dopiero jest w fazie myślenia ale chciałbym aby był prosty i bez kombinacji.

 

Jak się Wam taki plan widzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, pa_blo napisał:

Jeszcze nie mam pomysłu co do lampy.

Ciekawie zapowiadający się projekt. Rozważałeś lampy Orpheka? Myślę, że dwa Atlantiki przy LPS-ach by ogarnęły, a przy acroporach pewnie trzeba by było myśleć o trzech sztukach. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lampach muszę poczytać bo mam tutaj największe zaległości i widzę, że też sporo się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomp Vortecha to szczerze polecam obecne modele. Są ciche, a jednocześnie mają powera. Jeśli szedłbyś w Ecotecha to rozważ też Vectre jako obiegówke, na prawdę solida pompa.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem widzę, że będzie High-Tech.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pa_blo napisał:

O lampach muszę poczytać bo mam tutaj największe zaległości i widzę, że też sporo się zmieniło.

Zawsze można użyć stare dobre T5. Przy tych wymiarach szkła to w grę wchodzą rury 39W, aby to jako tako oświetlić to pewnie trzeba użyć dwóch lamp 8x39, co razem daje 16 świetlówek do wymiany. Ewentualnie dwie hybrydy 8x39 + 2x75W LED.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R3BEL przyjrzę się tym pompom, dzięki

@rufik zobaczymy ;) 

@ norbi2222 chciałbym uniknąć "zawalenia" góry oświetleniem dlatego tak bardzo podobają mi się te Kesiile. Myślałem na początek o dwóch Kessil A360X Tune blue z możliwością dodania jeszcze 3 np, w środku Kessil A360X Tune sun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pa_blo napisał:

Kessil A360X Tune blue z możliwością dodania jeszcze 3 np, w środku Kessil A360X Tune sun

Kassile są fajne, jednak tego zbiornika nie oświetlisz nawet czterema sztukami.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celujesz w podobny rozmiar do ktorego ja sie przymierzalem ale ostatecznie zrobilem prostokatne.

Jesli chodzi o lampe, jesli masz mozliwosc podwiesic ja wysoko, to rozwaz Orphek Amazonas. Ta lampa to jakby 4 kessile w jednej obudowie (ok 250W). Dodatkowo nie ma wentylatorow wiec jest 100% cicha. Nawet ja zakupilem i teraz lezy nowa w kartonie bo nie pasuje do mojego zbiornika. Jesli Cie interesuja to kontaktuj sie na priva.

 


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten wygląd, nie wiem czy to przejdzie. Poczytam dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.