Skocz do zawartości
rufik

Aqua Medic Armatus

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Mam pytanie czy ktoś posiada ten gotowy zestaw ???

Planuję postawić coś takiego ze względów estetycznych i bardzo pasują mi wymiary zbiornika (75x50x55) czyli 190 litra + sump 55 litra.

Co do zestawu:

- jak wykon

- jak sprawuje się dolewka, ewentualna przeróbka skarpety na ClariSea

- czym nad nim świcicie - ja planuję Giesemann VerVe Plus

 

Jeśli ktokolwiek z Was morszczaków posiada w/w zestaw proszę wrzucić zdjęcie real.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem nikt nie miał nawet styczności z tym zestawem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem zestawy Aqua Medic nie cieszą się popularnością szkoda bo sprawiają wrażenie solidnych. Na niemieckich stronach można trochę ich znaleść ale generalnie większość wybiera Red Sea. Sam jestem ciekaw jak w praktyce się sprawują. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @mirek napisał:

Z tego co zaobserwowałem zestawy Aqua Medic nie cieszą się popularnością szkoda bo sprawiają wrażenie solidnych. Na niemieckich stronach można trochę ich znaleść ale generalnie większość wybiera Red Sea. Sam jestem ciekaw jak w praktyce się sprawują. 

 

To prawda , większość wybiera Red Sea . Ale czy to nie jest przypadkiem tak jak z lampami , czyli polecane i kupowane są ciagle te same marki i modele ? Al , Maxspect i praktycznie nikt nie próbuje czegoś nowego ? Między innymi ze względu na koszta ? 
Na niemieckich forach trochę jest o Aqua medic armatus , nowe modele są głębsze od starych . I moim zdaniem ( widziałem tylko jeden zbiornik ) ładnie wykonane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zainteresowany tematem właśnie z względu na wymiary które mają super szczególnie szerokość.  Z tego co widziała i czytałem jedyny mankament jaki tam występuje to kwestia spływu a konkretniej głośnego komina ze względu na niski poziom wody niwelują to umieszczeniem gąbki która ma redukować hałas-no i jeszcze kwestia ich autorskiego rozwiązania "easy drain" ciekawe czy się zapycha? Myśle że na plus względem Red Sea jest lepiej zaprojektowany sump prosta konstrukcja bez udziwnień z dużą komorą na skimmer i media oraz komora pompy. A co do popularności i wyborów sądzę że sporo ludzi zastanawiało się nad Aqua Medic tylko nigdzie nie można zobaczyć tych zbiorników sam Aquamedic też specjalnie jakoś nie promuje tych zestawów więc siłą rzeczy ludzie idą w stronę producenta który bardziej jest rozpowszechniony i dostępny. Może kolega autor tematu się zdecyduje na zakup i pokaże nam jak te zbiorniki w praktyce się zachowują i prezentują opisując historię tego zestawu. Nie ukrywam że bardzo chętnie bym sobie to poczytał i obejrzał bo w sklepach nic człowiek się nie dowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, @mirek napisał:

jedyny mankament jaki tam występuje to kwestia spływu a konkretniej głośnego komina ze względu na niski poziom wody niwelują to umieszczeniem gąbki która ma redukować hałas

Ciekawe czemu nikt nie przedłuż rurki od rewizji , wystarczyło by złączkę założyć i ewentualnie ją dociąć , by była krótsza. Większość ma problem ze stanem wody w kominie przez skoki w wydajności pompy obiegowej .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2021 o 14:23, Ariel napisał:

To prawda , większość wybiera Red Sea . Ale czy to nie jest przypadkiem tak jak z lampami , czyli polecane i kupowane są ciagle te same marki i modele ? Al , Maxspect i praktycznie nikt nie próbuje czegoś nowego ? Między innymi ze względu na koszta ? 
Na niemieckich forach trochę jest o Aqua medic armatus , nowe modele są głębsze od starych . I moim zdaniem ( widziałem tylko jeden zbiornik ) ładnie wykonane .

Większość wybiera Red Sea ze względów dostępności.

Jestem po wymianie mailów z Aqua Medic'em oraz Reefshop:

- Aqua Medic - wysłali zapytanie do Niemiec, gdzie produkowane są zestawy Aramtus o dostępność, nie otrzymali jeszcze odpowiedzi - email zwrotny dostałem w 15 minut po wysłaniu więc obsługa rewelka

- Reefshop - po zapytaniu o w/w zestaw otrzymałem odpowiedź (również bardzo szybko), w której poinformowali mnie, że czas oczekiwania na Armatusa to ok. 2 miesiące.

 

Tak więc nie dziwi mnie teraz, że większość klientów wybiera produkty Red Sea. Sam się zacząłem zastanawiać co teraz zrobić. Armatus rewlacyjnie pasuje mi wymiarami, natomiast Red Sea musiałbym kupić 170, ponieważ na 250 brakuje miejsca.

Z jednej strony to nie problem poczekać 2 miesiące na dostawę (można śmiało kompletować resztę sprzętu), z drugiej człowiek chciałby już zacząć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, rufik napisał:

Z jednej strony to nie problem poczekać 2 miesiące na dostawę (można śmiało kompletować resztę sprzętu), z drugiej człowiek chciałby już zacząć. :)

Ja bym zamówił i poczekał . Możesz też się dowiedzieć jak sprawa by wyglądała , gdybyś w DE zamówił . Też zamawiałem pompę ostatnio i też na stanie nie było ( czas oczekiwania na Aqua medic 2.3 do 3 tygodni , na jebao 2 miesiące ) ale po tygodniu przyszła i jest mega cicha ( nawet na 100% mocy nic nie słychać ) . W tym czasie kompletuj resztę gratów i masz też czas na przemyślenia , czy przygotowanie skały ( jeśli martwą weźmiesz ) . A weźmiesz rs to będziesz nie zadowolony bo mogło by być większe . Jeszcze pytanie czy RS jest na miejscu , czy będą zamawiać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że każdy cm jest na wagę złota jeśli chodzi o wymiary resztę można wymienić czy zastąpić a cały zbiornik trudno wymienić więc też bym zaczekał.

Czy zastanawiałeś się nad wymiarami 75 x 65 x 55 cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, @mirek napisał:

Czy zastanawiałeś się nad wymiarami 75 x 65 x 55 cm?

Myślałem długo nad miejscem i wymiarami. Żonka zgodziła się na wykorzystanie jednego jedynego wolnego miejsca (tzn. teraz stoi w tym miejscu witryna z ważnymi rzeczami - kieliszki ;)), ale jest to jedyne rozsądne miejsce w domu gdzie mogę postawić zbiornik. Przez kilka tygodni obserwowałem jak dociera do niego światło słoneczne itd. 

Dlatego padł wybór Armatusa, ponieważ 75 cm szerokości i tak przekraczam o 5 centymetrów miejsce przewidziane na całość (na szczęście w planach jest też wymiana komody więc się wszystko zgra), co do głębokości to 55 jest max., ponieważ drzwi balkonowe mogą się spotkać z głębszym akwa. Bardziej myślałem nad 60cm wysokości ale znów moje 180 cm dochodzi do głosu i nie bardzo wiem czy sięgnę wszędzie do zbiornika. Dlatego Armatus 190 lub 250 (różne oznaczenia) jest najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma miejsca to nie masz wyboru natomiast wysokość powyżej 55 to już problem bo jak trzeba rękę wsadzić gdzieś w okolicy tylnej szyby to trzeba już użyć podestu i długie ręce mieć. Powodzenia w nowym projekcie liczę ze podzielisz się swoimi wrażeniami na temat Aqua medic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczynam batalię z żonką o większe (tzn. dłuższe akwa ok. 90 cm). Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jak będzie akceptacja to stawiam na Red Sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło zamówione. Aqua Medic dał znać, że poza największymi zbiornikami 375XD i 575XD mają wszystkie na stanie w NIemczech.

Będzie Armatus 250, czyli 190l. + 55l. sump.

Jak tylko dojdzie to wrzucę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie Pan zadowolony :)

Nie wiem czy AM POLSKA będzie to ściągał najpierw do siebie, czy bezpośrednio z DE wyślą do Ciebie ?

W każdym razie, z DE idzie to bardzo dobrze zabezpieczone na palecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Felix napisał:

będzie Pan zadowolony :)

Nie wiem czy AM POLSKA będzie to ściągał najpierw do siebie, czy bezpośrednio z DE wyślą do Ciebie ?

W każdym razie, z DE idzie to bardzo dobrze zabezpieczone na palecie.

Raczej wyślą bezpośrednio , ze względu na koszty . Ale w DE ostatnio idzie wszystko strasznie wolno . Tym bardziej , że ostatnio główny serwer był schakowany i dużo firm i sklepów jest w plecy z zamówieniami . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło idzie bezpośrednio z Niemiec do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich bojach z firmą kurierską (pierwszy raz spotkałem się z tym, że nie wiedzą jaki jest list przewozowy, nie mam potwierdzenia i dużo dużo innych)  akwarium dotarło do mnie 31.05.

 

Po długim weekendzie wrzucę fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rufik napisał:

Po wielkich bojach z firmą kurierską (pierwszy raz spotkałem się z tym, że nie wiedzą jaki jest list przewozowy, nie mam potwierdzenia i dużo dużo innych)

A co ja mam powiedzieć , jak sklep wysłał mi lampę i kilka innych gratów w ten sam dzień , ale w dwóch kartonach . Auto miało dzwona i doszła tylko jedna paczka , druga poszła z powrotem na sklep i na nową lampę czekam już miesiąc . Bo tą pierwszą co wysłali jest tak mocno uszkodzona , że prawie nic z niej nie zostało , a giesemann nie wyrabia się z zamówieniami . Oby u ciebie wszystko było tak jak trzeba . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Ariel napisał:

A co ja mam powiedzieć , jak sklep wysłał mi lampę i kilka innych gratów w ten sam dzień , ale w dwóch kartonach . Auto miało dzwona i doszła tylko jedna paczka , druga poszła z powrotem na sklep i na nową lampę czekam już miesiąc . Bo tą pierwszą co wysłali jest tak mocno uszkodzona , że prawie nic z niej nie zostało , a giesemann nie wyrabia się z zamówieniami . Oby u ciebie wszystko było tak jak trzeba . 

Szkło jest całe na szczęście. 

Cały zestaw z Niemiec w Polsce był 24h, ale z Czeladzi do mnie do Wojkowic (10 km) wieźli to prawie 2 tygodnie. Wczoraj zrobiłem raban w firmie kurierskiej, że jak nie dostanę swojej palety do godziny 12 to sam wysyłam transport po nią i wystawię fakturę firmie kurierskiej.

 

P.S. Jaką lampę Giesemanna zamówiłeś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, rufik napisał:

Jaką lampę Giesemanna zamówiłeś ???

Giesemann vervve wersja master . Pierwsza była szybko wysłana , ale nie doszła . Przyszły tylko linki do podwieszenia i i inne klamoty . A na drugą czekam już miesiąc . Niby zostanie wysłana jutro bezpośrednio z firmy giesemann . Dziś już robiłem uchwyty , bo do sufitu nie chce wieszać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak długo nic nie pisałem ale miałem zawirowania w życiu prywatnym.

Akwa już jest - na razie stoi postawione, choć miesiąc stało w kartonach.

Wykon jak dla mnie super, wszystko sklejone git, szafkę składałem sam (z pomocą syna 5 lat :)) może 45 minut.

IMG_20210630_114701.jpg

IMG_20210702_102542.jpg

I jeszcze jedno

IMG_20210702_102550.jpg

Jeszcze nie wszystko porozklejane.

Sump wydaje mi się wystarczający. Hydraulika wygląda na porządną. Generalnie jestem zadowolony.

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze mam prośbę możesz zrobić jakieś zdjęcia sumpa a najbardziej mnie interesuje system easy drain (czy da się go rozebrać  i wyczyścić w późniejszej eksploatacji)? Aha i sugerował bym odsunięcie szafkę z akwarium od kanapy przynajmniej na 10-15cm bo jak ktoś siądzie z rozpędu na kanapę to się może przesunąć razem z  szkłem i będziesz miał powódź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2021 o 13:09, @mirek napisał:

Wygląda dobrze mam prośbę możesz zrobić jakieś zdjęcia sumpa a najbardziej mnie interesuje system easy drain (czy da się go rozebrać  i wyczyścić w późniejszej eksploatacji)? Aha i sugerował bym odsunięcie szafkę z akwarium od kanapy przynajmniej na 10-15cm bo jak ktoś siądzie z rozpędu na kanapę to się może przesunąć razem z  szkłem i będziesz miał powódź.

Co do szafki to stoi przy kanapie i niestety tak musi zostać (kanapa dosunięta do samej ściany i raczej nikt poza synkiem z rozpędu na nią nie wchodzi).

Co do systemu easy drain nr 14 na pierwszym foto - to jest on montowany na wcisk i przy pracach serwisowych jak najbardziej da się go szybko zdemontować i wyczyścić.

IMG_20210706_161225.jpg

IMG_20210706_161424.jpg

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info jeśli to nie będzie problemem jak już zainstalujesz wszystko możesz zrobić zdjęcie komina przed zalaniem z bliska gdzie jest przelot z uszczelkami i system easy drain? Pozostałe rurki do spływu i wylot też są na wcisk czy może się je wkręca, jak wygląda kwestia uszczelnień w tym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wcisk jest tylko easy drain reszta jest skręcana.

Jasne, że wrzucę fotki jak będzie zalewane ale jeszcze to chwilkę potrwa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.