Skocz do zawartości
Nod85

BIG Problem z otworami pod przelot rur

Rekomendowane odpowiedzi

MAG ma 66mm średnicy zewnętrznej,
nakrętka ASU powinna mieć tyle samo 
więc od bidy zmieściłyby się dalej rury D-50 obok siebie z małym fragmentem obniżającym przepływ na ASU.
zmierz czy między otworami jest więcej niż 18mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jakiej woelkości jest komin? BO jak jest mały, to i tak wstawianie większego spływu nie wiele da, bo komin wody nie obsłuży.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin tez zrąbali, po prostu nie wiem po co są jakieś ustalenia z eRybką jak nic z tego sobie nie robią, nic nie dociera.

Akwarium chciałem na wysokość 100cm, ale lustro wody na wysokosci 90cm - nie lubie jak falująca woda uderza / chlupocze w górne wzmocnienia (a tak mam w starym akwa od erybki), tym bardziej, ze chce jakiegoś waveboxa. Miało więc być 10cm między lustrem a końcem szkła, niestety komin jest prawie pod samą góre. 

dla potomności: stanęło na tym, że zmodyfikują/wykombinują jakoś żeby weszły przeloty 40mm (bez powiększania szkła). Niestety nawet nie pofatygują sie, żeby je dostarczyć (sam mam sobie przyjechać i odebrać). Żenua 


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisali mądrzy ludzie.... Jak dobrze to uderzaj do Szczecina... A teraz musisz z tym żyć... To nie Fiat Tico, którego można zezłomować, to kawał zbiornika.

Wielu ludzi chwali rybkę "że solidnie i tanio". No cóż, sytuacja mówi sama, za siebie, rozsądny sklep, nawet jak byś dał im zamówienie skopane, wieloznaczne i z błędem konstrukcyjnym, skontaktuje się z |Tobą, uściśli i doprecyzuje, czy na pewno chcesz mieć tak. Bo klient zadowolony wraca i poleca innym. Natomiast jeśli sklep uważa się za tak dużego gracza, że nic ich pozycji nie zagrozi, to będzie pilnował "by kasa się zgadzała" - tyle i tylko tyle.

Już dwie marki na tym wiele straciły na rynku, no ale one miały konkurencję.

Ciekawi mnie to i niepokoi jako klienta, że nie zaproponowali jakiegoś rozwiązania tego problemu - tak by klient był zadowolony.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało tego, składając zamówienie miałem powiedziane (i na papierze też), że realizacja w 21 dni roboczych. Bardzo mi zależało na czasie bo sprzedałem mieszkanie w którym stało stare akwa. Niestety akwa przyjechało po 39dniach roboczych, po ponagleniach i błaganiach!

 

Z pierwszym akwarium też był problem z realizacją, ale to pare lat temu... myślałem, że coś się zmieniło... faktycznie zmieniło się ale na jeszcze gorsze :(

pluje sobie w brodę, że im zaufałem... zaawsze fajnie się rozmawiało z właścicielami i ekipą w Zabrzu i to mnie skusiło. Niestety Warszawa i cała logistyka siada...


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sie nauczycie ze w sklepie "rafowym" jestescie ujem do placenia a nie klienetem. A to ze miło się rozmawia to wiecie :D Do sexworkerki tez mozna isc porozmawiac, tylko troche szkoda kasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie reklamujecie tego Szczecina :Dbo też ma wpadki tylko głośno się o tym nie mówi. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa, czyli krótko mówiąc nie dość, że zwalili to jeszcze nie naprawią. Z kominem też zostanie jak jest?

@beti ja nie reklamuję. Piszę jak jest. Ja zamawiałem w Szczecinie, akwarium przyjechało z kilkumiesięczną obsuwą, o czym do pewnego stopnia składając zamówienie wiedziałem (bo wszyscy o tym pisali). Ale kontakt ze sklepem, doradztwo, prostowanie moich baboli, i przede wszystkim wykonanie TIP TOP.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawią w takim sensie, że zamiast rur 50mm będę miał 40mm bo uda im się zastosować jakieś zmodyfikowane przeloty 40mm (standardowy przelot 40mm nie wchodzi bo ma miec otwór 53-55mm a ja mam 50mm), i mam sobie przyjechać po te części bo nie mają czasu


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym się na coś takiego nie zgodził. Niech ci to wyślą, i dadzą gwarancję, że będzie działać, że to nie jest jakiś DIY sklejony z niewiadomo czego i zacznie cieknąć z czasem. Potem ci powiedzą, że jesteś patałach, źle zamontowałeś i radź sobie sam.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to źle... Masz swoje prawa, rękojmia - niezgodność z oczekiwaniami, niezgodność z wymiarami, niezgodność z umową.

O przelotach mieszczących się w tych otworach było już wcześniej pisane. Albo przewężają przepływ albo stanowią zagrożenie zalaniem. Dadzą gwarancję że nie zalejesz połowy domu lub bloku ? Stawiasz sporą wannę z solanką... rozszczelnienie może spowodować wiele szkód. Mały komin to też problem, którego przelotami nie przeskoczysz.

Myślę iż najlepsze rozwiązanie znasz od początku no może od połowy tego wątku. Po ludzku próbowałeś - pora na świadomość swoich praw jako konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2021 o 21:50, Nod85 napisał:

Myślę nad dwoma rozwiązaniami:

1) powiększyć otwory o 4mm, i zastosować rury 40mm, śrubunki zmieszczą się.

2) troche dziki pomysł jak na zdjęciu: nie stosować śrubunków tylko wykorzystać kielichy od śrubunków i tymi kryzami (roztłoczeniami) przykleić na stałe do szkła (jakiś mocny silikon jak do sklejania akwa). Na wzmocnienie z rury 50mm (która przechodzi przez otwór na styk) zrobić tuleję która dodatkowo złączy oba kielichy klejem PCV na sztywno. Wtedy mogę podłączyć rury 50mm. Jeśli coś pójdzie nie tak to woda z komina wpadnie do zbiornika pod przelotami i wyłączy pompę obiegową. Troche ryzykowne rozwiazanie ale... tak sobie rozmyślam.

 

Co do sklepu to nie chcę żadnego rabatu itp. myślę, że skończy się w sądzie, nie chce mi się nawet z nimi szarpać.

 

 

pomysł.png

Hej, wiem, że jestem nowy i się nie znam, a do tego pewnie mój pomysł uznacie za głupi - ale piszę to tylko bo chcę pomóc.

 

Czy elementy, które pokazałeś na tym rysunku - górny kielich/kryza i rurka pcv 50mm nie mogą być zaprojektowane jako jeden i wydrukowane na drukarce 3d + pasujący do zestawu kielich/kryza dolna - oczywiście z jakimś gwintem czy czymś, żeby dało się to potem w razie czego demontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kosmi07 napisał:

Hej, wiem, że jestem nowy i się nie znam, a do tego pewnie mój pomysł uznacie za głupi - ale piszę to tylko bo chcę pomóc.

 

Czy elementy, które pokazałeś na tym rysunku - górny kielich/kryza i rurka pcv 50mm nie mogą być zaprojektowane jako jeden i wydrukowane na drukarce 3d + pasujący do zestawu kielich/kryza dolna - oczywiście z jakimś gwintem czy czymś, żeby dało się to potem w razie czego demontować?

Teoretycznie się da bez problemu, ale czy dasz koledze gwarancję czy to będzie działać i spełniać swoją rolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam, tym bardziej że póki co nie mam doświadczenia. Po prostu pomyślałem, że warto to zaproponować, bo może ludzie, którzy się na tym znają będą mogli się wypowiedzieć na ten temat. Zwłaszcza, że do tej pory nie padł taki pomysł (może dlatego, że nie jest dobry - czego nie wiem bo póki co to się nie znam), a może w czymś pomoże? Widziałem tu na forum kilka wątków ludzi, którzy znają się na druku 3d i sami go używają, może oni by się wypowiedzieli czy to ma sens? Piszę to tylko po to, by pomóc pomysłem - niestety nie mogę nic zagwarantować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kosmi07 napisał:

Hej, wiem, że jestem nowy i się nie znam, a do tego pewnie mój pomysł uznacie za głupi - ale piszę to tylko bo chcę pomóc.

 

Czy elementy, które pokazałeś na tym rysunku - górny kielich/kryza i rurka pcv 50mm nie mogą być zaprojektowane jako jeden i wydrukowane na drukarce 3d + pasujący do zestawu kielich/kryza dolna - oczywiście z jakimś gwintem czy czymś, żeby dało się to potem w razie czego demontować?

Nie ma co patrzyć, czy ktos jest nowy, czy nie, czasem ktoś może zapodać coś nowego, o czymś nikt nie pomyślał.

 

Problem z przelotami jest taki, że słona woda to wyjątkowo przebiegły przeciwnik. Chwila nieuwagi, odrobina niedoskonałości i kałuża na podłodze. Może to kwestia słabego mojego doświadczenia, ale większość wydrukowanych jakie widziałem, była dosyć krucha. A przeloty trzeba "na siłę" dokręcić, żeby ścisnąć uszczepki i żeby nie ciekło.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, katani napisał:

Nie ma co patrzyć, czy ktos jest nowy, czy nie, czasem ktoś może zapodać coś nowego, o czymś nikt nie pomyślał.

 

Problem z przelotami jest taki, że słona woda to wyjątkowo przebiegły przeciwnik. Chwila nieuwagi, odrobina niedoskonałości i kałuża na podłodze. Może to kwestia słabego mojego doświadczenia, ale większość wydrukowanych jakie widziałem, była dosyć krucha. A przeloty trzeba "na siłę" dokręcić, żeby ścisnąć uszczepki i żeby nie ciekło.

Da się spokojnie zrobić mocny wydruk kwestia materiału modelu i parametrów wydruku. Ale tutaj za dużo jest spierd... bo kolega już podawał co, źle zrobili.
Z resztą łatwo policzyć ze przy otworze 50mm jak damy ściankę 3mm to zostaje nam 44mm średnicy rury raczej gra nie warta świeczki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sith114 napisał:

Da się spokojnie zrobić mocny wydruk kwestia materiału modelu i parametrów wydruku. Ale tutaj za dużo jest spierd... bo kolega już podawał co, źle zrobili.
Z resztą łatwo policzyć ze przy otworze 50mm jak damy ściankę 3mm to zostaje nam 44mm średnicy rury raczej gra nie warta świeczki :P

To o niebo lepiej niż 32.... Do tego 32 zewnętrzne to realnie 28-29 w środku a tu już jest 44 w środku.

Licząc łatwo pole powierzchni wewnątrz rury 44mm, to daje otwór 15,2cm2, przy 32 (po zewnętrznej rurze) 8.04 cm2 a przyjmując ścianke nawet 1mm to wewnątrz jest 30mm pole powierzchni otworu już jest tylko 7cm2. Czyli taka zmiana to już ponad 100% większy otwór. Do tego 44mm w porównaniu do rury 50mm, która ma też załózmy milimetrową ściankę, to już sie robi tylko 4mm mniej. I zamiast powierzchni przepływu 18.1 cm masz 15.2.

Gra warta świeczki.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, katani napisał:

To o niebo lepiej niż 32.... Do tego 32 zewnętrzne to realnie 28-29 w środku a tu już jest 44 w środku.

Licząc łatwo pole powierzchni wewnątrz rury 44mm, to daje otwór 15,2cm2, przy 32 (po zewnętrznej rurze) 8.04 cm2 a przyjmując ścianke nawet 1mm to wewnątrz jest 30mm pole powierzchni otworu już jest tylko 7cm2. Czyli taka zmiana to już ponad 100% większy otwór. Do tego 44mm w porównaniu do rury 50mm, która ma też załózmy milimetrową ściankę, to już sie robi tylko 4mm mniej. I zamiast powierzchni przepływu 18.1 cm masz 15.2.

Gra warta świeczki.

A może z ciekawości coś takiego puszczę na drukarkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy się śrubunki zmieszczą. Bo tam między tymi otworami jest cholernie mało miejsca.

Swoją droga tak mi teraz przyszło do głowy. Patrzcie ile szklarzy jest w całym kraju. Wiele firm robi akwaria, a w każdej na zamówienie trzeba czekać tygodniami. Ilu musi być akwarystów w skali kraju.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Nod85 napisał:

Niestety nawet nie pofatygują sie, żeby je dostarczyć (sam mam sobie przyjechać i odebrać). Żenua

za samo podejście bym wydał wszystkie potrzebne pieniądze na prawników, bo chamstwo przy takim podejściu to jest zdecydowanie za delikatne stwierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, katani napisał:

Pytanie czy się śrubunki zmieszczą. Bo tam między tymi otworami jest cholernie mało miejsca.

Swoją droga tak mi teraz przyszło do głowy. Patrzcie ile szklarzy jest w całym kraju. Wiele firm robi akwaria, a w każdej na zamówienie trzeba czekać tygodniami. Ilu musi być akwarystów w skali kraju.

To akurat byłoby do przeskoczenia ja bym zrobił to jako wklejke na silkon nic skrecanego i wtedy 4 srubunki w calosci ale to taka luzna dywagacja ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie może namiary na kogoś kto jest w stanie wydrukować solidne śrubunki na wymiar?

 


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nod85 napisał:

macie może namiary na kogoś kto jest w stanie wydrukować solidne śrubunki na wymiar?

 

Wiesz przymiarkę to Ci każde wydrukuje, ale nikt Ci wg mnie nie da gwarancji ze to będzie w 100% spełniać swoją role w dłuższym okresie czasu ;)
Zrób dokladny rysunek z wymiarami odstepami etc może ktoś z forum coś druknie. Jak znajde chwile czasu to w sumie jakąś próbke też bym mógł Ci pokombinować.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Nod85 napisał:

macie może namiary na kogoś kto jest w stanie wydrukować solidne śrubunki na wymiar?

@Retor ?
Tylko czy to się sprawdzi. Słona woda i wysychanie naprzemienne z moczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych:

Znalazłem przeloty na alliexpress które idealnie pasują pod otwór 50mm i mają przyłącza pod rurę 50mm. Najmniejszy prześwit to 43mm. Jakość bardzo dobra, pieniądze śmieszne:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001403117196.html

 

 

PXL_20210517_070758091.jpg

Edytowane przez Nod85 (wyświetl historię edycji)

a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.