Skocz do zawartości

Historia edycji

chris_ek

chris_ek

Aktualizacja dwutygodniowa.

Parametry tydzień temu/dzisiaj:

Zasolenie  = 34/34 ppt

pH = 7,8/7,86 - miernik elektroniczny pomiar rano (było 8,08)

KH = 6,4/6,7 - test Salifert (było 8,6)

Mg = 1425/1440 - test Salifert (było 1425)

Ca = 420/435 - test Salifert (było 430)

PO4 = 0,5/0,65 - test Salifert (było 0,25)

NO3 = 1/1 - test Salifert (było 2)

Wygląda na to, że poprzedni pomiar był niedokładny (ten 8,6) ponieważ KH ciągle spadało - od piątku powoli koryguję za pomocą KH+ od AF.

Ponad tydzień temu pojawiły się pierwsze plamy cyjano (na piasku i skale). Po zdmuchnięciu na skałę nie wróciło, ale na piasku pojawiło się w trzech miejscach. Niby bardzo się nie panoszy, ale przy takim stosunku NO3/PO4 postanowiłem nie czekać i dodałem Rowa ExPhos do filtra oraz delikatnie dozuję KNO3. W planach przejście na karmienie mrożonkami.

Doszło kilka nowych szczepek korali: Caulastrea CandyCane oraz pistacjowa/miętowa (chyba), kilka odmian Zoa, Pachyclavularia violacea, Heliopora coerulea, Rhodactic czerwony

Doszła też pierwsza rybka: Trimma cana - niestety po wpuszczeniu jak poszła w skały to od piątku jej nie widziałem :(

Zastanawia mnie ten wysoki poziom Mg - sól AF ma 1300-1360 więc nie bardzo wiem skąd może się brać? Może powinienem zrobić test świeżej solanki?

chris_ek

chris_ek

Aktualizacja dwutygodniowa.

Parametry tydzień temu/dzisiaj:

Zasolenie  = 34/34 ppt

pH = 7,8/7,86 - miernik elektroniczny pomiar rano (było 8,08)

KH = 6,4/6,7 - test Salifert (było 8,6)

Mg = 1425/1440 - test Salifert (było 1425)

Ca = 420/435 - test Salifert (było 430)

PO4 = 0,5/0,65 - test Salifert (było 0,25)

NO3 = 1/1 - test Salifert (było 2)

Wygląda na to, że poprzedni pomiar był niedokładny (ten 8,6) ponieważ KH ciągle spadało - od piątku powoli koryguję za pomocą KH+ od AF.

Ponad tydzień temu pojawiły się pierwsze plamy cyjano (na piasku i skale). Po zdmuchnięciu na skałę nie wróciło, ale na piasku pojawiło się w trzech miejscach. Niby bardzo się nie panoszy, ale przy takim stosunku NO3/PO4 postanowiłem nie czekać i dodałem Rowa ExPhos do filtra oraz delikatnie dozuję KNO3. W planach przejście na karmienie mrożonkami.

Doszło kilka nowych szczepek korali: Caulastrea CandyCane oraz pistacjowa/miętowa (chyba), kilka odmian Zoa, Pachyclavularia violacea, Heliopora coerulea, Rhodactic czerwony

Doszła też pierwsza rybka: Trimma cana - niestety po wpuszczeniu jak poszła w skały to od piątku jej nie widziałem :(

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.