Skocz do zawartości

Historia edycji

Arek77

Arek77

32 minuty temu, maro76 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie jaki piasek  w mojej sytuacji lepiej dodać żywy czy martwy ,by uniknąć skoków no3 ,no2 i po4. Dysponuje oboma po 9 kg. Dodam że z żywym piaskiem mam ten kłopot że ciężko ustawić cyrkulację by do nie porywało bo jest dość drobny.czy martwy  będzie równie dobry a może nawet bezpieczniej dodać martwy ? Warstwa jaką chce dodać to około 1,5 cm.

Wiadomo że chciałbym uniknąć powtórnego dojrzewania cyjano itp.

Pozdrawiam  maro76

W tym wypadku kieruj się granulacją.. i który piasek lepiej Ci się podoba (pod warunkiem, że jeden i drugi to naturalny piach koralowy). W  "żywotność" takiego żywego piasku to ja nie do końca wierzę......może jak ktoś ma sterylny zbiornik na syntetycznej skale to taki piach na start coś biologii wprowadzi. Nieraz piszą że porcja piachu zawiera miliony bakterii.... tyle to powinien zawierać 1mg piasku. To już pewnie kropla dedykowanych produktów z bakteriami zawiera więcej życia niż 9 kg takiego piachu. (Zaznaczam, że to moja opinia). 

A dojrzewanie......  Jak do dojrzałego zbiornika włożysz nawet mały kawałek skały to on i tak przez kilka tygodni będzie pokrywał się różnymi mikroorganizmami i zmieniał kolory zanim "dojrzeje". Pewnie tak samo będzie z piaskiem. A od tego na ile masz już dojrzały zbiornik, będzie zależał wpływ dosypania piasku na parametry całego systemu.

Arek77

Arek77

12 minut temu, maro76 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie jaki piasek  w mojej sytuacji lepiej dodać żywy czy martwy ,by uniknąć skoków no3 ,no2 i po4. Dysponuje oboma po 9 kg. Dodam że z żywym piaskiem mam ten kłopot że ciężko ustawić cyrkulację by do nie porywało bo jest dość drobny.czy martwy  będzie równie dobry a może nawet bezpieczniej dodać martwy ? Warstwa jaką chce dodać to około 1,5 cm.

Wiadomo że chciałbym uniknąć powtórnego dojrzewania cyjano itp.

Pozdrawiam  maro76

W tym wypadku kieruj się granulacją.. i który piasek lepiej Ci się podoba (pod warunkiem, że jeden i drugi to naturalny piach koralowy). W  "żywotność" takiego żywego piasku to ja nie do końca wierzę......może jak ktoś ma sterylny zbiornik na syntetycznej skale to taki piach na start coś biologii wprowadzi. Nieraz piszą że porcja piachu zawiera miliony bakterii.... tyle to powinien zawierać 1mg piasku. To już pewnie kropla dedykowanych produktów z bakteriami zawiera więcej życia niż 9 kg takiego piachu. (Zaznaczam, że to moja opinia). 

A dojrzewanie......  Jak do dojrzałego zbiornika włożysz nawet mały kawałek skały to on i tak przez kilka tygodni będzie pokrywał się różnymi mikroorganizmami i zmieniał kolory zanim "dojrzeje". Pewnie tak samo będzie z piaskiem. A od tego na ile masz już dojrzały zbiornik, będzie zależał wpływ dosypania piasku na parametry całego zbiornika 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.