Skocz do zawartości
maro76

Bubble king 160 mini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  

Mam do was takie pytanie ,jako źe jestem posiadaczem bubble king 160 i chciałbym  do niego założyć   wężyk spustowy z kubka . Czy jest to w ogóle możliwe i gdzie można dokupić taki wężyk.?

pozdrawiam maro76


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej kiepska sprawa w tym modelu, bo dno z pcv kubka jest w całości na rurze. Wiercenie odpada. Można by wytopić dziurę w plastiku kubka (bliżej podstawy  pod wymiar 4/6mm jakimś rozgrzanym nad palnikiem drutem/ wiertłem. Następnie wkleić silikonem lub klejem do rur pcv łącznik węża 4/6mm do tego wąż akwarystyczny 4/6 mm i zaworek  węża 4/6mm na końcu. Miałem tak zrobione w swoim Schuranie 150 z doprowadzeniem do wiaderka. Używałem tego tylko jak wyjeżdżałem na wakacje. Działało. Tylko ja miałem zamontowane w razie przelania na górze kubka.

 

Edytowane przez Steron (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kubku bubble king 160 jest otwór zaślepiony gumową zatyczką , stąd moje pytanie czy i gdzie można dokupić do niej wężyk spustowy. I czy ewentualnie może pasować od innego modelu może ten otwór to jakiś standard .


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nikt nie odezwie, to proponuję skoro masz już otwór to go zmierz. Dokładnie średnicę wewnętrzną w mm i znajdź odpowiedni rozmiar węża i przyłącza w necie

ta zatyczka na stronie producenta ma wymiar 8/10mm http://royalexclusiv.net/en/accessories/hoses-tubes-outlets/silicon-plug-mbk.html

Powinieneś kupić takie coś do zrzutu z kubka http://royalexclusiv.net/en/accessories/hoses-tubes-outlets/outlet-cleanout-bubble-king-r-deluxe-double-cone-supermarin.html


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Steron napisał:

Jeżeli się nikt nie odezwie, to proponuję skoro masz już otwór to go zmierz. Dokładnie średnicę wewnętrzną w mm i znajdź odpowiedni rozmiar węża i przyłącza w necie

ta zatyczka na stronie producenta ma wymiar 8/10mm http://royalexclusiv.net/en/accessories/hoses-tubes-outlets/silicon-plug-mbk.html

Powinieneś kupić takie coś do zrzutu z kubka http://royalexclusiv.net/en/accessories/hoses-tubes-outlets/outlet-cleanout-bubble-king-r-deluxe-double-cone-supermarin.html

Rozumiem że ten wężyk z kolankiem ( czyścić) ma rozmiar  standardowy dla wszystkich kubków tych odpieniaczy.


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.