Skocz do zawartości
wojtas350

Lampy Maxpect RSX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś ma wiedzę dlaczego w sklepach lampy Maxpecta podrożały? Planuje kupić po wakacjach R-200 a tu niespodzianka 700 zł drożej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem podwyżkę. Mnie udało się załapać jeszcze na starą cenę (ok 10 dni temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, 

To nie tylko lampy, cyrkulatory również. Cena zauważalne wzrosły w ciągu kilku dni w wielu sklepach.

Jakiś czas temu podrożały również Radiony i wiele innych drobiazgów.

Takie czasy...

Edytowane przez PiotrMi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo takie czasy żeby odrazu 700 w górę, masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POPYT = PODAŻ... Nie wiem, co aż tak zdrożało, ale wydaje mi się, ze wszystko to zmierza do tego, żeby akwarystyka morska stała się rzeczywiście zajawką tylko dla najbogatszych. Dla biedaczków pozostanie jedynie DIY... i to zobaczymy na jak długo. Jeśli firmy tak windują ceny, to chyba tych najbogatszych mamy coraz więcej i sprzęt im zchodzi "na pniu", bo jeśli popyt spada a producenci chcą sobie to zrównoważyć podwyżką cen, to wychodziło by na to, że chcą sobie "strzelić w kolano". idąc dalej, w świat teorii spiskowych, to może robota pseudoochraniaczy przyrody uważających, że im mniej akwariów morskich, tym więcej pozostanie w stanie nienaruszonym na rafach koralowych? Tyle, ze te rafy wymierają nie przez morskich akwarystów i może dojść do tego, że to akwaria morskie i oceanaria staną sie jedyną ostoją raf koralowych i zródłem materiału genetycznego? Można sobie gdybać, a ceny sprzetu i życia do naszej zajawki i tak będą rosły :-(

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód jest prosty. Drastyczny wzrost kosztów transportu. W zeszłym roku transport kontenera z Chin kosztował 1 500 dolarów. W tym roku dochodzi już do 8 000 dolarów. Towary o których piszecie właśnie w ten sposób docierają do Polski. W czasie tej pie...nej pandemii padło wiele małych firm zajmujących się spedycją kontenerów z Azji, a co za tym idzie ci więksi dyktują teraz ceny. To raz. Dwa, to fakt, że brakuje kontenerów. Wystarczy, że na jakimś kontenerowcu ktoś ma wirusa i statek stoi na kwarantannie, a co za tym idzie blokuje kilkanaście tysięcy kontenerów. 

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wojtas350 napisał:

Planuje kupić po wakacjach R-200 a tu niespodzianka 700 zł drożej :(

Teraz to nawet ten model ciężko dostać , w DE termin oczekiwania to ponad miesiąc . Dlatego zdecydowałem się na giesemann vervve plus 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ariel napisał:

Teraz to nawet ten model ciężko dostać , w DE termin oczekiwania to ponad miesiąc . Dlatego zdecydowałem się na giesemann vervve plus 

Pytanie w jakich pieniądzach na PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz horrendalnych kosztów transportu morskiego/lotniczego to jeszcze warto zwrócić uwagę na słabą złotówkę. Zwierzęta również  będą znacznie droższe niż dotychczas. Do niedawna koszt jednego kilograma w samolocie to było 5 - 6 dolarów, teraz 12 - 15. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtas350 napisał:

Pytanie w jakich pieniądzach na PLN?

Wybacz ale nie rozumiem . 
Autor tematu napisał , że podrożały . Ja odpisałem , że teraz model rsx 200 nie ma na magazynach i w każdym sklepie , w którym pytałem otrzymałem odpowiedz , że mają zamówione a od dystrybutora otrzymali informacje o opóźnieniu dostaw . Czas oczekiwania to miesiąc , może trochę dłużej . Tak jest w Niemczech . Ja płace w euro a autor tematu w złotówkach . 

 

25 minut temu, norbi2222 napisał:

Zwierzęta również  będą znacznie droższe niż dotychczas.

Już są , wystarczy popatrzeć na żółtki lub euphylie golden torch . Już nie wspominając o innych zwierzakach . Ostatnio golden torch z niebieskimi końcówkami widziałem po 700€ za dwie główki . Poszła do klienta w pierwszy dzień . Kupiec i tak się znajdzie nawet jak ceny podnoszą .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Ariel napisał:

Wybacz ale nie rozumiem . 
Autor tematu napisał , że podrożały . Ja odpisałem , że teraz model rsx 200 nie ma na magazynach i w każdym sklepie , w którym pytałem otrzymałem odpowiedz , że mają zamówione a od dystrybutora otrzymali informacje o opóźnieniu dostaw . Czas oczekiwania to miesiąc , może trochę dłużej . Tak jest w Niemczech . Ja płace w euro a autor tematu w złotówkach . 

Autorem jest moja osoba:) pytam jaka cena jest w Niemczech czy też poszła w górę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z jednym sprzedawcą. Ceny wszystkiego idą albo pójdą w górę. Koszty transportu, rekordowo słaba złotówka, mała podaż, wysoki popyt. Maxspect od dawna nie zmieniał ceny więc nie powinno nikogo dziwić że jak już doszło do korekcji to o większy procent niż inni (którzy zmieniają częściej ale o mniejsze kwoty). 

Zauważcie jak duży jest problem z dostępnością podstawowych chińskich pomp cyrkulacyjnych, ecotech też nie wyrabia z produkcją. 

Ograniczenia covidowe też mają na to spory wpływ. Dobrze, że płace w PL tak szybko rosną. W przeciwieństwie do reszty Europy nas będzie stać na elitarne hobby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wojtas350 napisał:

Autorem jest moja osoba:) pytam jaka cena jest w Niemczech czy też poszła w górę:)

Sorki nie zwróciłem uwagi . Za model 200 trzeba zapłacić 599€ . W paru sklepach internetowych teoretycznie jeszcze mają . W innych będzie w czerwcu .

 

10 minut temu, dadario napisał:

Zauważcie jak duży jest problem z dostępnością podstawowych chińskich pomp cyrkulacyjnych, ecotech też nie wyrabia z produkcją

Lamp jebao też nie ma , w tamtym tygodniu chciałem kupić pompę jebao 2500 , bo pasowała by mi idealnie rozmiarem i też nie dostałem . Na necie też nie ma . Oczywiście mówię o dostępności w DE . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny wzrosły przez wzrost zapotrzebowania i mała ilość lamp na rynku. Kupiłem te lampe jakiś czas temu w żadnym sklepie internetowym jej nie było. Szukałem w DE po pół godziny znalazłem jedna ostatnia na magazynie w jakimś sklepie. Myśle ze to ma wpływ na cenę. Popyt podaż jak to kolega już powiedział.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, yoluck napisał:

Myśle ze to ma wpływ na cenę. Popyt podaż jak to kolega już powiedział.

Największy wpływ na ceny ma wirus przez ten badziew jest problem z dostępnością części , produkcją , wysyłką itp . Popyt był i będzie , ale braki są teraz bardziej odczuwalne i ceny idą w górę . Bo skoro wszystko stoi to koszty rosną i trzeba to na kogoś przeżuć , bo jak nie to cięcie kosztów , zwalnianie pracowników itp. 
Przykład z innej beczki :

Sąsiad ma VW polo , w tamtym roku nie dostał części , bo wszystko było zarezerwowane dla niemieckiej policji .

Ja w tym roku na uszczelkę do Kawasaki czekałem 3 tygodnie . Zawsze była dostępna od ręki a teraz trzeba czekać , bo nie ma .

Miedzy innymi , że nie mogłem dostać Maxspect rsx wybrałem giesemann . 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ariel napisał:

Już są , wystarczy popatrzeć na żółtki...

W przypadku żółtków, to powód jest inny. One nie będą drożeć, tylko nie będzie ich wcale przez jakiś czas, bo Amerykanie wprowadzili zakaz odłowów tych ryb.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ironista napisał:

W przypadku żółtków, to powód jest inny. One nie będą drożeć, tylko nie będzie ich wcale przez jakiś czas, bo Amerykanie wprowadzili zakaz odłowów tych ryb.

Wiem że jest zakaz . Tylko jak ostatnio zapytałem w sklepie czemu tak drogo , to odpowiedziano mi że największy problem jest z transportem a nie z dostępnością .

Mam 2 sklepy koło siebie , raz jak poszedłem nie było ryb i tylko kilka korali na krzyż . Nigdy tak nie mieli , zawsze jest wybór .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Ironista napisał:

W przypadku żółtków, to powód jest inny. One nie będą drożeć, tylko nie będzie ich wcale przez jakiś czas, bo Amerykanie wprowadzili zakaz odłowów tych ryb.

Tak żółtki teraz od akwarystów po 800 , niżej się nie kupi , ale co się  nie robi dla hobby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JerzyB napisał:

Tak żółtki teraz od akwarystów po 800 , niżej się nie kupi , ale co się  nie robi dla hobby .

W DE po 200€ a kilka lat temu jeśli dobrze pamiętam płaciłem 35€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel pojedź do sklepu są po 600€


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yoluck napisał:

Ariel pojedź do sklepu są po 600€


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niedziela wszystko zamknięte :googleye , po za tym do jakiego sklepu miał bym podjechać  ? Bo sklepów w DE trochę jest . 
Lampe już kupiłem ,  będzie w przyszłym tygodniu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię, mały UP jak widać niektóre sklepy już obniżyły ceny RSX-R200 o 400 zeta, pewnie zmowa cenowa była.....ale co tam ja napewno za takie manewry maxpecta już nie kupie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtas350 napisał:

Zrobię, mały UP jak widać niektóre sklepy już obniżyły ceny RSX-R200 o 400 zeta, pewnie zmowa cenowa była.....ale co tam ja napewno za takie manewry maxpecta już nie kupie:)

No i firma poszła z torbami... Aleś dogadał... Ale poczekaj, wrzuć jeszcze na fejsa posta, na insta strzel fotkę i na pewno, taki "influencer" jak Ty, dostanie całą serię "do testów" - oczywiście bez zwrotu. Ba myślę że nietaktem by było, gdyby pomp nie dołożyli...:)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtas350 napisał:

Zrobię, mały UP jak widać niektóre sklepy już obniżyły ceny RSX-R200 o 400 zeta, pewnie zmowa cenowa była.....ale co tam ja napewno za takie manewry maxpecta już nie kupie:)

Ale masz takie prawo, nie ty, to inni ...

jest wolny rynek, jest skok waluty euro, wiele na to wpływa czynników. 

To nie jest tak, o bo sobie podnieśli cenę dla widzimisię...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dale napisał:

No i firma poszła z torbami... Aleś dogadał... Ale poczekaj, wrzuć jeszcze na fejsa posta, na insta strzel fotkę i na pewno, taki "influencer" jak Ty, dostanie całą serię "do testów" - oczywiście bez zwrotu. Ba myślę że nietaktem by było, gdyby pomp nie dołożyli...:)

Jak nie masz nic mądrzejszego do napisania to nie nabijaj sobie postów w moim temacie....

Edytowane przez wojtas350 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.