Skocz do zawartości
wojtas350

Lampy Maxpect RSX

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.05.2021 o 10:14, wojtas350 napisał:

Witam, czy ktoś ma wiedzę dlaczego w sklepach lampy Maxpecta podrożały? Planuje kupić po wakacjach R-200 a tu niespodzianka 700 zł drożej :(

Akurat to było wiadome że pójdzie w górę , jeden z nie wielu co szybko cen nie dźwigał .

Ile mogli to jechali po kosztach . 

Ale jak dostawca podnosi to co w PL mają oddać w cenie zakupu -  hurt lub taniej ??? 

To po co zamawiać ? 

Kolego trochę pomyślunku . 

Pracuję innej branży ale też handel i ceny co dostawa to sok cen  aż się człowiek zastanawia jak to wytłumaczyć klientowi . 

  

p.s

A tak na marginesie . 

Z PL to nawet złom do Chin wysyłamy i za trzy  miech mamy stal z powrotem . 

Tak sobie produkcje rozwialiśmy  w PL . 

Po prostu  brawo bo u nas drogo chińczyk zrobi taniej i teraz sobie odbijają .

U nas  już nie  ma kto tego zrobić .Po zamykane, sprzedane itp . 

Ostatnio rozmawiałem z jednym , i  tak sobie policzyliśmy na spotkaniu . 

Kiedyś było 20 firm z danej dziedziny Polskich ,  niedawno doliczyliśmy 6 firm . - przykre  :( 

 

Koleżanka z innej  branży choć mam z nią kontakt , bierzemy jeden asortyment od nich . 

To zamawiałem  z końcem roku potem w lutym teraz i jak chciałem dobrać na zapas to może w listopadzie bym dostał ale cena zabija  . 

Ona produkt do produkcji  ciągnie za granicy dla firmy ,  bo u nas brak i nie które firmy padają przez  to  

I biorą nie które  firny w takiej cenie że aż plączą ale tylko po to by się utrzymać na rynku 

A taki banał - TEKTURA . 

Paradoks - chcesz oddać do skupu to ma być cacy i trzeba zapłacić - kupić nie kupisz bo nie ma :clowning 

Po prostu opakowania . 

A już  folia stretch  - o następny temacik . 

Wiec nie dziw się że taka cena , plus słaba złotówka . 

Zajadą nas . 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Akurat to było wiadome że pójdzie w górę , jen z nie wielu co szybko cen nie dźwigał .
Ile mogli to jechali po kosztach . 
Ale jak dostawca podnosi to co w PL mają oddać w cenie zakupu hurt lub taniej ??? 
To po co zamawiać ? 
Kolego trochę pomyślunku . 
Pracuję innej branży ale też handel i ceny co dostawa to sok aż się człowiek zastanawia jak to wytłumaczyć klientowi . 
  
p.s
A tak na marginesie . 
Z PL to nawet złom do Chin wysyłamy i za czy miech mamy stal z powrotem . 
Tak sobie produkcje w  rozwialiśmy  w PL . 
Po prostu  brawo bo u nas drogo chińczyk zrobi taniej i teraz sobie odbijają .
U nas  już nie  kto tego zrobić .Po zamykane, sprzedane itp . 
Ostatnio rozmawiałem z jednym , i  tak sobie policzyliśmy na spotkaniu . 
Kiedyś było 20 firm z danej dziedziny Polskich niedawno doliczyliśmy 6 firm . - przykre  [emoji20] 
 
Nie chcę być zgryźliwy ale piszesz strasznie chaotycznie ;) ni ładu, ni składu. Przed opublikowaniem odpowiedzi proponuję najpierw przeczytać.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, =Fresz= napisał:

Nie chcę być zgryźliwy ale piszesz strasznie chaotycznie ;) ni ładu, ni składu. Przed opublikowaniem odpowiedzi proponuję najpierw przeczytać.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jesteś :ice:

 

Nie lubię pisać na tablet . 

Acha , co lampy niemieckiej firmy do morskiego nie poszły w górę  ??? 

Sorki - tyle w temacie bo już off top się zrobił . 

Ave , Pozdrawiam . 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedynie fakt, że w tak krótkim czasie wahania cen są takie wielkie i tylko na jednej firmie, ja rozumiem pandemia wszystko drożeje z Chin, ale ta pandemii nie jest z nami od dziś. Ciężko poprostu mi uwierzyć że większość sklepów co podniosły na ponad 3k za lampe sprzedały wszystko do zera i sprowadziły za mniej jak 3k w przeciągu hmm 2,5 tygodnia bo temat założyłem 1 maja. Mogę się też  mylić. Mógłby się wypowiedzieć jakis sklep ale pewnie do tego nie dojdzie. Pozdrawiam

Edytowane przez wojtas350 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, AnT napisał:

Acha , co lampy niemieckiej firmy do morskiego nie poszły w górę  ??? 

Poszły ze 3-4 miesiące temu , teraz trochę łatwiej o części , to znów spadły . Mówię tu o ATI i philipsie . Giesemann utrzymał ceny , ale za to niby mają na magazynie , ale to nie prawda , miesiąc trzeba czekać .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wojtas350 napisał:

Jak nie masz nic mądrzejszego do napisania to nie nabijaj sobie postów w moim temacie....

To nie zachowuj się jak rozkapryszone dziecko. Strzeliłeś bzdurnym fochem na firmę robiącą lampy -  o najlepszym stosunku jakości do ceny, przy zachowaniu najlepiej dobranego widma do naszych potrzeb (w kategorii led - z jednej strony realnie i żywo oddają kolory, z drugie mają dopasowane spektrum zarówno pod acry trzymane na zeowicie, jak i miękasy trzymane w zupie azotanowo-fosforanowej).

Przypomnę tylko że w wypadku wielu naszych wyrobów i marek cena jest określana przez dystrybutora, dodatkowo mamy różne waluty, jak pisała Beti, natomiast odpowiedzialną firmę poznasz po serwisie i wsparciu, nie po tym że będzie dokładała do interesu.

Rozumiesz teraz dlaczego nie zostałeś potraktowany poważnie?

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale

Nie do końca zgodzę się z tym co napisałeś.

Owszem Maxspect robi produkty dobre z na szczęście bardzo dobrym serwisem w Polsce.

Co do lamp to mam mieszane uczucia czy ten stosunek ceny do ilości światła jest tak bardzo konkurencyjny.

Owszem na papierze ilość pobieranego prądu do ceny jest najwyższa :) ale czy tym powinniśmy się tylko kierować ?

 

Dam ci przykład:

Posiadałem lampe Maxspect Ethereal 130W oraz Hydrę HD26 90W.

 

Mając Maxspecta na maksa nie udało mi się prześwietlić goniopory, która rosła pół roku pod Maxspectem i.. ładnie rosła. Po zmianie na Hydrę w 2 tygodnie prześwietliłem gonioporę.

Miejsce korala bez zmian. Moc MAxspecta 130W Hydry 90W. To która więcej światła dawała ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

To nie zachowuj się jak rozkapryszone dziecko. Strzeliłeś bzdurnym fochem na firmę robiącą lampy -  o najlepszym stosunku jakości do ceny, przy zachowaniu najlepiej dobranego widma do naszych potrzeb (w kategorii led - z jednej strony realnie i żywo oddają kolory, z drugie mają dopasowane spektrum zarówno pod acry trzymane na zeowicie, jak i miękasy trzymane w zupie azotanowo-fosforanowej).

Przypomnę tylko że w wypadku wielu naszych wyrobów i marek cena jest określana przez dystrybutora, dodatkowo mamy różne waluty, jak pisała Beti, natomiast odpowiedzialną firmę poznasz po serwisie i wsparciu, nie po tym że będzie dokładała do interesu.

Rozumiesz teraz dlaczego nie zostałeś potraktowany poważnie?

 

Jak widać tylko przez Ciebie nie zostałem potraktowany poważnie, najwyraźniej z góry oceniasz ludzi ale to Twój problem nie mój. Nie mam nic do marki Maxpect ba nawet mam obecnie parę ich produktów jak lampa, kule bloki i cyrkulacje tylko pisałem, że zastanawiam sie czy między sklepami nie ma zmowy cenowej, nic więcej kumasz? Poza tym chyba każdy na forum może wyrazić swoja opinie. A jeśli Tobie to nie odpowiada i nie potrafisz w sensowny sposób sie wypowiedzieć jak reszta osób to poprostu nie komentuj. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Maxspect jeszcze na starym roku zapowiadał konieczność wzrostu cen. A wszystko za sprawą wzrostu cen surowców i elektroniki. Transport wzrósł czterokrotnie. 

Np lampa RSX 300 wzrosła z 3655zł na 3999zł (mimo, że powinna kosztować w detalu 4500zł). Podwyżka pokrywa jedynie wzrost cen zakupu u producenta. Rozumiejąc ciężkie czasy resztę czynników wzięliśmy na siebie tylko po to by sprzęt Maxspect nadal jak do tej pory w zasięgu możliwości hobbystów w naszym kraju. Inne marki podniosły ceny już na przełomie roku. Maxspect dopiero niedawno. Także nie mamy sobie nic do zarzucenia.

pozdrawiam

luft

 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, luft napisał:

Maxspect jeszcze na starym roku zapowiadał konieczność wzrostu cen. A wszystko za sprawą wzrostu cen surowców i elektroniki. Transport wzrósł czterokrotnie. 

Dokładnie podobnie jest z podzespołami komputerowymi, a już z kartami graficznymi to przesadzone :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, luft napisał:

Hej

Maxspect jeszcze na starym roku zapowiadał konieczność wzrostu cen. A wszystko za sprawą wzrostu cen surowców i elektroniki. Transport wzrósł czterokrotnie. 

Np lampa RSX 300 wzrosła z 3655zł na 3999zł (mimo, że powinna kosztować w detalu 4500zł). Podwyżka pokrywa jedynie wzrost cen zakupu u producenta. Rozumiejąc ciężkie czasy resztę czynników wzięliśmy na siebie tylko po to by sprzęt Maxspect nadal jak do tej pory w zasięgu możliwości hobbystów w naszym kraju. Inne marki podniosły ceny już na przełomie roku. Maxspect dopiero niedawno. Także nie mamy sobie nic do zarzucenia.

pozdrawiam

luft

 

Siema 

Krótko i treściwe :D 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wojtas350 napisał:

Jak widać tylko przez Ciebie nie zostałem potraktowany poważnie, najwyraźniej z góry oceniasz ludzi ale to Twój problem nie mój. Nie mam nic do marki Maxpect ba nawet mam obecnie parę ich produktów jak lampa, kule bloki i cyrkulacje tylko pisałem, że zastanawiam sie czy między sklepami nie ma zmowy cenowej, nic więcej kumasz? Poza tym chyba każdy na forum może wyrazić swoja opinie. A jeśli Tobie to nie odpowiada i nie potrafisz w sensowny sposób sie wypowiedzieć jak reszta osób to poprostu nie komentuj. Pozdrawiam

Z racji że jest to forum, wyrabiam sobie zdanie na podstawie wpisów danej osoby, wybacz szklana kula jest w naprawie. Być może to mój problem, na szczeście nie największy, więc mogę z tym żyć. I twojej wypowiedzi nie wynikało że zastanawiasz się czy nie ma zmowy tylko że z powodu wzrostu ceny nie kupisz nic więcej bo jest jakiś spisek (nie wiem, skok na twoją kasę? Jesli tak, to politycy byli pierwsi...).

Natomiast co do zmowy... to na rynku jest kilku liczących się graczy, biorących zaopatrzenie z kilku różnych, głównych punktów. Są one konkurencją dla siebie i żadnego porozumienia tu nie może być. Jedyne sterowanie cenami może zachodzić to wyłącznie na linii duży market-hurtownia ---> lokalny sklepik uzależniony od terminów płatności i zniżek. Ale nikt rozsądny nie kupuje drogiego sprzętu w takich sklepikach. Choćby z uwagi na support gwarancyjny - rzadko mają sprzęt na podmianę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.