Skocz do zawartości
akwaraf

Pierwszy raz z RED SEA- REEFER 170 (130+35L)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Na forum  Nr zarejestrowałem się wiele lat temu, planowałem złożenie zbiornika. Wtedy do tego nie doszło, jednak wczoraj  stałem się posiadaczem zestawu Red Sea 130l.

Wszystko zmontowane.

Liczę na Waszą pomoc, na pewno nie zabraknie pytań i problemów.

Odświeżam dawno przeczytane wątki jak i te nowe

Na dzień dzisiejszy mam tylko

zestaw

grzałkę 150w

filtr Odwróconej osmozy

Dylematy/ zakupy:

pompa- nic nie wiem...prawie, musi być cicha i co najmniej średniej jakości z zapasem

odpieniacz -nie wiem co kupić, chyba powinno być zabezpieczenie przed przelewaniem, regulacja mocy pompy ?

lampa , podoba mi się kessil( tylko te kable....)

Może ktoś się wypowie, podpowie ?

aaa, mam czyścik jeszcze

kupiłem sól  Red Sea ( dobra ? Zła ?)

Woda się leje  do zbiornika powoli i nie wiem czy to dobrze, solić w baniaku ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, akwaraf napisał:

pompa- nic nie wiem...prawie, musi być cicha i co najmniej średniej jakości z zapasem

odpieniacz -nie wiem co kupić, chyba powinno być zabezpieczenie przed przelewaniem, regulacja mocy pompy ?

lampa , podoba mi się kessil( tylko te kable....)

Może ktoś się wypowie, podpowie ?

Jaki przeznaczyłeś budżet na te sprzęty? 

16 godzin temu, akwaraf napisał:

Woda się leje  do zbiornika powoli i nie wiem czy to dobrze, solić w baniaku ? 

 

Ja wlałem RODI do akwa, walczyłem obieg i partiami wsypywałem sól do suma, aż do założonego zasolenia. Zajęło mi to ok 8 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , dziękuję za odpowiedź

5 godzin temu, Arek77 napisał:

Jaki przeznaczyłeś budżet na te sprzęty? 

Lampa: chciałbym montowaną na zbiorniku, najlepiej na giętkim ramieniu. Kessil ma taką i widziałem nad zbiornikiem, bardzo mocno widać na dnie falowanie wody (podobało mi się).  Metalowa, wygląda profesjonalnie i nie przytłacza wielkością. Bardzo estetyczna, zarówno A360 jak i A160 ( nie wiem którą wybrać , baniak 50x60) . Przy giętkim ramieniu brak zarządzania okablowaniem i to psuje cały wygląd niestety. Jest sztywne ramię i tam kable są już wewnątrz ramienia, jak mi tych Kessili nikt nie obrzydzi to pewnie kupię ze sztywnym mocowaniem. Czy dobra dla zwierząt ? Nie wiem. Miękkich korali  będzie raczej niewiele. W Kessil są regulowanie dwa kanały, czy to wystarczy ? Czy mają  tryb księżycowy ? Czy załatwi temat oświetlenia ?

Rozważałem też Red Sea reef led 90   na sztywnym ramieniu z zawiasem. Nie widziałem lampy na żywo, wygląda na zdjęciach na plastikową, ma z tego co pamiętam rozbudowaną aplikację do sterowania i programowania. Nie widziałem jak świeci. 

Lampa niestety musi wyglądać w tym projekcie, Prime Hd miałem w ręce ale jakoś mnie nie przekonała.

Lampy o których pisałem są wyposażone w wentylator, i tu pytanie do posiadaczy: są głośne ? Wentylator pracuje non stop na małych obrotach czy termostat je załącza co jakiś czas ? Da się przy tym oglądać tv ? :)

Może jest jeszcze coś tego typu? Propozycje mile widziane :) budżet  myślałem do ok 2,5tyś

Pompę chcę kupić dobrą i cichą, w obiegu zaledwie 165 l, bezszczotkowy silnik powinien być ? Nie określiłem budżetu ...

Odpieniacz oglądałem Red Sea 300 i Deltec600i, w granicach 1,5tyś ale nie upieram się przy cenie. Sump niestety skromny jak i zbiornik, Red Sea trochę spory, i pompa w nim jest zatrzaskiwana na elastycznych zaczepach,  pewniej siedzi pilot od klimatyzacji na ścianie od tej pompy. Ale może się to sprawdza. Zaleta RS , ma zapas w stosunku do mojego litrażu.Podobno jest głośny...Brak zabezpieczenia przed przelewaniem. Deltec ma zabezpieczenie chyba.

Nie zamierzam szaleć ze sprzętem ale chcę kupić ciche sprawdzone podzespoły, które albo kiedyś odsprzedam ,albo wykorzystam w kolejnym , pewnie większym projekcie. Tak więc nic na styk, raczej z lekkim zapasem.

Proszę o pomoc w doborze sprzętu i jakieś sugestie, będę niezmiernie wdzięczny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, akwaraf napisał:

Lampa

Ja ostatnio kupiłem Maxpecta r5 300 W stawianego ba zbiorniku. Oglądałem lampy Reef Flare.... bardzo mi się podobały, ale na swój baniak musiałbym wydać na nie za dużo kasy - maxpect był tańszy. 

Z pomp... zwróć uwagę na Ecotech Marine vectra s1. Ogladałem ją w dwóch akwariach .... no może bardziej słuchałem..... i nie usłyszałem :D.  Tylko po ruchu wody poznałem, że działa. Z tego co wiem to jak trafisz na egzemplarz, który będzie wyraźnie słyszalny to można go reklamować. Tylko nie wiem, czy najmniejszy model nie będzie jednak trochę za mocny do Twojego litrażu. Ja mam pompę Hsbao (typu jebao) i, jak b moje ucho hedt niesłyszalna. Ale przy tego typu pompach lekki szum urządzenia nie jest podstawą do reklamacji.... 

Wstaw fotkę sumpa do tego akwa... nie dało by się go powiększyć, albo wogóle dać większy?

 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump wygląda tak :

red-sea-reefer-170.jpg

Dolewka 5l zaledwie

Szafka mniejsza, to jest szafka z innego zestawu, u mnie miejsca z lewej strony jest 10 cm chyba a z prawej zero.

Mam co prawda pociągnięte rury do garażu i tam mogę wstawić dowolny sump, tylko sporo prac bym musiał wykonać i trwało by to długo, potrzebny stolarz, sump i jego projekt, dorobienie hydrauliki, jakiś miesiąc, optymistycznie miesiąc. 

To jest projekt pilotażowy, musze zasmakować soli, jak będzie ok i zrobi się ciasnawo w baniaku to szarpnę się wtedy na remont i większe wody.

Wkleję fotkę jeszcze, jak dotrę do baniaka.

Cena pompki mnie trochę zaskoczyła, wiesz coś o lampach Ecotech ?  Podoba mi się ECOTECH MARINE RADION XR15W G3 PRO z wyglądu...

Gdyby udało się, to kupić sprzęt jednego producenta to można tym sterować z jednej aplikacji . Kuszące !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, akwaraf napisał:

Może jest jeszcze coś tego typu? Propozycje mile widziane :) budżet  myślałem do ok 2,5tyś

A może Radion 15 G5 Blue. Z nóżką będzie około 2,5 tys. Lampa będzie bardzo rozwojowa i pozwoli trzymać nawet trudniejsze sps.

Jeśli Ci się znudzi, to z łatwością sprzedasz. Tylko ona nie będzie dawała takich blików na piasku jak kessil.

Na YT jest taki kanał Eat Sleep Reef i na jednym z filmów facet porównywał Radiony i Kessila.

Edit

Edytowane przez PiotrMi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, akwaraf napisał:

Mam co prawda pociągnięte rury do garażu i tam mogę wstawić dowolny sump, tylko sporo prac bym musiał wykonać i trwało by to długo, potrzebny stolarz, sump i jego projekt, dorobienie hydrauliki, jakiś miesiąc, optymistycznie miesiąc. 

Moim zdaniem warto się pomęczyć dla większego sumpa. Odpada problem ewentualnego hałasu pomp, parowanie wody, wielkość dolewki i ... chyba dostęp do wszystkiego będzie łatwiejszy. Jedyny minus to konieczność montażu mocniejszej pompy = wyższe koszty prądu. Koszty nowego sumpa wg Twojego projektu ba pewno nie będzie wyższy niż inwestycja w super ciche pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Moim zdaniem warto się pomęczyć dla większego sumpa. Odpada problem ewentualnego hałasu pomp, parowanie wody, wielkość dolewki i ... chyba dostęp do wszystkiego będzie łatwiejszy. Jedyny minus to konieczność montażu mocniejszej pompy = wyższe koszty prądu. Koszty nowego sumpa wg Twojego projektu ba pewno nie będzie wyższy niż inwestycja w super ciche pompy.

Witam

Dla tak małego zbiornika robić maszynownie w garażu , dla mnie bez sensu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, JerzyB napisał:

Witam

Dla tak małego zbiornika robić maszynownie w garażu , dla mnie bez sensu.

Pozdrawiam

Jak są już przygotowane rury to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PiotrMi napisał:

Na YT jest taki kanał Eat Sleep Reef i na jednym z filmów facet porównywał Radiony i Kessila.

Dziękuję Piotr, bardzo dobrze pokazane. Wniosek końcowy autora na yt, oświetlenie mieszane.

 

8 godzin temu, PiotrMi napisał:

A może Radion 15 G5 Blue. Z nóżką będzie około 2,5 tys. Lampa będzie bardzo rozwojowa i pozwoli trzymać nawet trudniejsze sps.

Z tej wypowiedzi w tle pojawia się moja obawa, że Kessil nie jest na tyle dobry do „trudniejszych sps” ? Radion bardzo ładnie zrobiony, design :), mocowanie na szklo też, blików zero :(

Jeży, wyszło na Twoje

Na razie nie ma potrzeby by zamieszkać w garażu, ale nie musiałeś pisać tego tak wyraziście. Wpadłem w chwilową depresję :(

Arek, odnośnie pompy, patrzyłem na ceny red dragon , Royal Exclusive Red Dragon Mini 5000 

Wydajność: 5000 l/h

Wysokość podnoszenia/tłoczenia wody: 2,5 m

Moc: 60 W

Czego jej brakuje ? Kosztuje ok 1600pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, akwaraf napisał:

Dziękuję Piotr, bardzo dobrze pokazane. Wniosek końcowy autora na yt, oświetlenie mieszane.

 

Z tej wypowiedzi w tle pojawia się moja obawa, że Kessil nie jest na tyle dobry do „trudniejszych sps” ? Radion bardzo ładnie zrobiony, design :), mocowanie na szklo też, blików zero :(

Jeży, wyszło na Twoje

Na razie nie ma potrzeby by zamieszkać w garażu, ale nie musiałeś pisać tego tak wyraziście. Wpadłem w chwilową depresję :(

Arek, odnośnie pompy, patrzyłem na ceny red dragon , Royal Exclusive Red Dragon Mini 5000 

Wydajność: 5000 l/h

Wysokość podnoszenia/tłoczenia wody: 2,5 m

Moc: 60 W

Czego jej brakuje ? Kosztuje ok 1600pln

Nie wiem czy nie będzie za mocna.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Jestes zadowolony z zakupu? Jak z wykonaniem samego zbiornika ?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  skoro akwarium masz  RED SEA- REEFER 170   to może warto pokusić się o lampe  RED SEA REEFLED 90. Sam takich używam i jestem bardzo zadowolony .  Mają fajną zaletę ,schowaną głęboko soczewkę przez co   lampa nie świeci po oczach tylko w akwarium. No a i mocy im nie brakuje. Napewno starczy  pod nawet wymagajàce SPS. Bardzo  mocno wyciàgajà kolory  fluo .Po za tym  sà bezgłośne.

pozdrawiam maro76


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pablo, zbiornik wykonany poprawnie. Nie ma się do czego przyczepić, ale to nie jest hi end.  Szafka idealnie się licuje z baniakiem, dno szafki i  góra z wklejonym sztucznym zamszem, wszystko pasuje do siebie. Tylna szyba ma zewnętrzną okleinę, folię matową a szyba , tył, jest ze zwykłego szkła. Myślałem zostawić folię tylko za kominem, resztę wywalić, ale boję się, że będzie widać różnicę w kolorze szkła. Trzy ściany baniaka z takiego niby opti, wydaje się ok. Szlif ok. Drzwiczki są krótsze od reszty co psuje nieco wygląd. Chodzi o przepływ powietrza, dno szafki jest cofnięte względem drzwiczek. Jak zaświecisz światło w sumpie to będzie widać na zewnątrz.Pytaj  o co chcesz, odpowiem szczegółowo.

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, akwaraf napisał:

Z tej wypowiedzi w tle pojawia się moja obawa, że Kessil nie jest na tyle dobry do „trudniejszych sps” ? Radion bardzo ładnie zrobiony, design :), mocowanie na szklo też, blików zero

Na BRS TV jest taka seria filmów o kilku akwariach RED SEA E170 i w zbiorniku sps-owym jest zastosowana hybryda tj.: Lampa LED Kessil A360X Tuna Blue plus AquaticLife 4x24w t5. To chyba jedno z lepszych rozwiązań.

Przekładając na temat... Kup teraz kessila jeśli podobają ci się bliki a przy sps trudnych w przyszłości dokupisz hybrydę. Ewentualnie kessil wypuścił teraz lampy chyba 160wat dedykowane pod zbiorniki sps tylko cena ponad 4tys. Ale bliki będą jak nigdzie.

Lampę pocniejszą zawsze możesz skręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, PiotrMi napisał:

w zbiorniku sps-owym jest zastosowana hybryda tj.: Lampa LED Kessil A360X Tuna Blue plus AquaticLife 4x24w t5. To chyba jedno z lepszych rozwiązań.

Polecam takie rozwiązanie. Sam używam lampę AquaticLife 4x39W + dwa Radiony XR15 G5 Pro.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PiotrMi napisał:

Na BRS TV jest taka seria filmów o kilku akwariach RED SEA E170 i w zbiorniku sps-owym jest zastosowana hybryda tj.: Lampa LED Kessil A360X Tuna Blue plus AquaticLife 4x24w t5. To chyba jedno z lepszych rozwiązań.

Przekładając na temat... Kup teraz kessila jeśli podobają ci się bliki a przy sps trudnych w przyszłości dokupisz hybrydę. Ewentualnie kessil wypuścił teraz lampy chyba 160wat dedykowane pod zbiorniki sps tylko cena ponad 4tys. Ale bliki będą jak nigdzie.

Lampę pocniejszą zawsze możesz skręcić.

Załapałem , dzięki za  podpowidź

2 godziny temu, R3BEL napisał:

Polecam takie rozwiązanie. Sam używam lampę AquaticLife 4x39W + dwa Radiony XR15 G5 Pro.

Rozwiazanie bardzo fajne, nie widziałem tego wcześniej

Dzięki

Wychodzi na to, że raczej Kesssil

5 godzin temu, maro76 napisał:

Mają fajną zaletę ,schowaną głęboko soczewkę przez co   lampa nie świeci po oczach tylko w akwarium

I tego się obawiam, akwarium daleko od kanapy filmowej a lampa będzie dość wysoko....\

Maro76, czy obudowa reef led 90 jest bardzo plastikowa  ? Wiesz o czym myślę ?

 

Idaąc dalej czy wystarczy  kessilA160WE? 

Albo a 360we

czy dać a360x ? 

Dno o wymiarach 60x50cm i 50h

Znalazłem coś takiego:

image.jpeg.1a625bbfe7802ad841702677cd592019.jpeg

Całkowity pobór mocy: 20A/5000W
- Kabel: 3x2.5 mm
- Bezpiecznik: 5x20 mm 6,3A na każdym kanale
- Wymiary: 482 x 95 x 135 mm

 

Czy to się nadaje? Nie mogę znaleźć sensownego panela wyłączników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, akwaraf napisał:

Idaąc dalej czy wystarczy  kessilA160WE? 

Albo a 360we

czy dać a360x ? 

Gdyby maił wybierać z tych trzech, to zdecydowanie a360x tuna blue   (nowszy model i większa moc).

Ze światłem to jest tak, że trzeba brać najlepsze na jakie Ciebie stać w danym momencie.

A160we to należałoby x 2 i do tego t5 przy trudnych spsach.  Widziałem na YT zbiornik i z takim rozwiązaniem.

A niżej jeszcze link do BRS

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiotrMi napisał:

Gdyby maił wybierać z tych trzech, to zdecydowanie a360x tuna blue   (nowszy model i większa moc).

Ze światłem to jest tak, że trzeba brać najlepsze na jakie Ciebie stać w danym momencie.

A160we to należałoby x 2 i do tego t5 przy trudnych spsach.  Widziałem na YT zbiornik i z takim rozwiązaniem.

A niżej jeszcze link do BRS

 

A 160WE ma 40W , A 360WE ma 90W różnią się mocą. Nowy model to A360x  90 W jest mniejszy , ładniejszy , można dać soczewkę , ale jest też głośniejszy . Dobre światło to światło rozproszone , czyli nie z jednego punku , dla tego na pierwszym filmie są 2 kisiele i t5 . Kessil ma tak samo wady jak i zalety . Pod sps starczą t5 od ATI i na pewno ani mocy nie zabraknie , ani nie będzie niedoświetlonych miejsc . Każdy musi znaleźć kompromis po między tym co woli a tym co jest dla pupili najlepsze .

10 godzin temu, akwaraf napisał:

Czy to się nadaje? Nie mogę znaleźć sensownego panela wyłączników. 

Tak nadaje się w DE sporo osób ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Ariel napisał:

A 160WE ma 40W , A 360WE ma 90W różnią się mocą. Nowy model to A360x  90 W jest mniejszy , ładniejszy , można dać soczewkę , ale jest też głośniejszy . Dobre światło to światło rozproszone , czyli nie z jednego punku , dla tego na pierwszym filmie są 2 kisiele i t5 . Kessil ma tak samo wady jak i zalety . Pod sps starczą t5 od ATI i na pewno ani mocy nie zabraknie , ani nie będzie niedoświetlonych miejsc . Każdy musi znaleźć kompromis po między tym co woli a tym co jest dla pupili najlepsze .

To wszystko prawda. Kolega jednak dość wyraźnie wskazał, że widział wcześniej jak świecą Kessile i światło oraz bliki mu się podobały i chce takie coś u siebie.

Podpisuje się pod twierdzeniem, że w przypadku sps szczególnie ważne jest doświetlenie z każdej strony, a to można uzyskać stosując wiele punktów świetlnych (kilka lamp) albo oświetleniem panelowym (t5, duże panele led jak Orphek Atlantic)

Hybryda jest rozwiązaniem kompromisowym.

PM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje dot lamp, poszedłem za głosem PiotraMi i zamówiłem kessil 360x ze sztywnym mocowaniem, będzie jutro. Następnie udałem się do lokalnego sklepu w celu zakupu nieistotnych drobiazgów i  odpieniacza. W sklepie stoi baniak na kessil 360 blue 90w i drugi szczepkowy z kessilami360x (tymi nowszymi). Parę szybkich pytań w temacie lamp i się dowiedziałem, że te nowe : kessil 360x są gorsze od tych starszych 360-podobno brzydsze światło...Ze coś tam nowego dodali i to już nie jest to...:(  Ktoś ma opinię na ten temat ?

Lampa zamówiona i obrzydzona :) Odbieram i montuję.

Odpieniacz kupiłem Nyos Quantum 120, podobno cichy, widziałem na żywo ale w głośnym otoczeniu. Liczę , że się nie rozczaruję.

Na pompę muszę czekać niestety,  zamówiłem Ecotech marine vectra v2.

W dniu 2.05.2021 o 19:35, Arek77 napisał:

Ecotech Marine vectra s1

Dzięki Arek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, akwaraf napisał:

Odpieniacz kupiłem Nyos Quantum 120, podobno cichy

Raczej będzie cichy , to dobre odpieniacze . Kilku znajomych miało i fajny sprzęt , nie ma co narzekać . Ja się nie zdecydowałem na model 160 tylko na brak  pompy od ręki , do delteca mogłem mieć od razu lub na drugi dzień . Kisieli nie porównywałem , może zmienili białe diody na ciepłe , tak jak sporo producentów . Ale mówię z góry nie sprawdzałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, akwaraf napisał:

Na pompę muszę czekać niestety,  zamówiłem Ecotech marine vectra v2.

Niestety na Ecotecha się czeka, ale moim zdaniem warto. Dobry wybór.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie :) Naprawdę wszystkie uwagi są bardzo pomocne. 

Niestety odpieniacz okazał się bublem produkcyjnym,  jedna przezroczysta stopka dociskająca pompę na podstawie jest za płytko wycięta i nadłamała już , komuś kto go składał, takie małe skrzydełko na obudowie pompy. Zadzwonię jutro do sklepu, odpieniacz nowy,  raczej muszę zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.