Skocz do zawartości

Historia edycji

DiabLen

DiabLen

2 godziny temu, sith114 napisał:

Polecam ogladac na kompie ustawic napisy na angielskie ;)

 

1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

Obszerne materiały, dzięki, zapoznam się.

 

Nasuwa mi się pytanie:

Posiadam nad zbiornikiem 50 x 50 x 50 dwie Prime 16hd. Jeśli chcemy uzyskać pełną moc lampy (55W) to musimy kanały niebieskie, biały, uv i fioletowy rozkręcić na 100% (pomijam już, że według aplikacji to trzeba ustawić niebieskie na 125%, uv i fioletowy 160%) . Do tego kanał zielony na jakieś 40 kilka i czerwony na 30 kilka % - wtedy uzyskujemy 55W. Nie widziałem u nikogo by stosował w takim % kanały zielony i czerwony. Czy ta lampa jest tak zaprojektowana, że są to bezpieczne wartości (zielonego i czerwonego) dla koralowców? Innymi słowy czy uzyskujemy wtedy optymalne spektrum światła? Czy producenci o to zadbali? czy też : macie tu lampę 55W ale jak będziecie chcieli wykorzystać pełną moc to doprowadzicie do śmierci koralowców z powodu zbyt dużego udziału światła czerwonego.

DiabLen

DiabLen

1 godzinę temu, sith114 napisał:

Polecam ogladac na kompie ustawic napisy na angielskie ;)

 

Godzinę temu, =Fresz= napisał:

Obszerne materiały, dzięki, zapoznam się.

 

Nasuwa mi się pytanie:

Posiadam nad zbiornikiem 50 x 50 x 50 dwie Prime 16hd. Jeśli chcemy uzyskać pełną moc lampy (55W) to musimy kanały niebieskie, biały, uv i fioletowy rozkręcić na 100% (pomijam już, że według aplikacji to trzeba ustawić na niebieskie 125%, uv i fioletowy 160%) . Do tego kanał zielony na jakieś 40 kilka i czerwony na 30 kilka % - wtedy uzyskujemy 55W. Nie widziałem u nikogo by stosował w takim % kanały zielony i czerwony. Czy ta lampa jest tak zaprojektowana, że są to bezpieczne wartości (zielonego i czerwonego) dla koralowców? Innymi słowy czy uzyskujemy wtedy optymalne spektrum światła? Czy producenci o to zadbali? czy też : macie tu lampę 55W ale jak będziecie chcieli wykorzystać pełną moc to doprowadzicie do śmierci koralowców z powodu zbyt dużego udziału światła czerwonego.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.