Skocz do zawartości

Historia edycji

FajnyRadziu

FajnyRadziu

Godzinę temu, DiabLen napisał:

Przejrzałem zaproponowane tematy, treści dużo, dużo wręcz akademickich dyskusji lecz brakuje mi w tych tematach wyciągniętych wniosków ludzi, którzy mają jakieś pojęcie o świetle odnośnie stosowania światła zielonego i czerwonego i udziału tych kanałów w całości oświetlenia. 

By nie wymyślać koła na nowo zapytam wprost: Czy korzystacie, a jeśli tak - to w jakim stopniu (procencie) z oświetlenia barwy zielonej i czerwonej?

Gdzieś czytałem, że czerwone światło wpływa jak korale odbierają głębokość na której się znajdują oraz ma wpływ na ilość chlorofilu w zooxanthellatach. Piszą też, że przy dużej ilości czerwonego korale mogą trącić barwę co by się zgadzało z powyższym. 

Ta grafika pokazuje jak i gdzie docierają konkretne barwy

Mając na uwadze poniższe można poczytać o głębokościach na których występują dane korale i co mamy w zbiorniku. 

Naturalnie to w przypadku gdy chcesz symulować jakiś tam realizm u siebie i nie koniecznie będzie się to przekładało na wzrost, wybarwienie czy bling bling w domowym akwarium. 

1-Figure1-1.png

FajnyRadziu

FajnyRadziu

Godzinę temu, DiabLen napisał:

Przejrzałem zaproponowane tematy, treści dużo, dużo wręcz akademickich dyskusji lecz brakuje mi w tych tematach wyciągniętych wniosków ludzi, którzy mają jakieś pojęcie o świetle odnośnie stosowania światła zielonego i czerwonego i udziału tych kanałów w całości oświetlenia. 

By nie wymyślać koła na nowo zapytam wprost: Czy korzystacie, a jeśli tak - to w jakim stopniu (procencie) z oświetlenia barwy zielonej i czerwonej?

Gdzieś czytałem, że czerwone światło wpływa jak korale odbierają głębokość na której się znajdują oraz ma wpływ na ilość chlorofilu w zooxanthellatach. Piszą też, że przy dużej ilości czerwonego korale mogą trącić barwę co by się zgadzało z powyższym. 

Ta grafika pokazuje jak i gdzie docierają konkretne barwy

1-Figure1-1.png

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.