Skocz do zawartości
Dawid0

Rada w skompletowaniu wyposażenia do akwarium morskiego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem w trakcie zakladania akwarium morskiego o pojemności 425l cały obieg (akwarium xl 425 Red Sea, 120cm szerokości, wysokość 55 cm). Mam w zamiarze zakup następujących rzeczy; 

- światła Ecotech Radion xr30 pro generacji 4 x2

- Odpieniacz Maxspect Jump MJ-SK 400

- Pompe powrotna Maxpect Jump MJ-DC8K

- Dolewka wody - Tunza Osmolator Universal

- Falownik - Maxpect Jum Gyre MJGF4K (mam jeszcze jakieś dwa EHEIMA w starym akwarium)

- UV Vector 600

Czy można zrobić to lepiej, proszę o fachowa radę.

NIe wiem również jaka dolewkę kh, Ca, MG itp zastosować oraz jakie bakterie beda najlepsze do wystartowania akwarium.

Z gory dziękuje. 

Pozdrawiam, Dawid

Edytowane przez Dawid0 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik hi tech :) lepiej tak niż 2 razy wymieniać sprzęt.
Bakterie polecam special blend- śmierduchy. Pompę do ballinga zobacz sobie pacyfic sun, tak samo w sumie pomyśl o lampie hybrydowej od nich, Radiony są spoko, ale może koralowcom brakować świetlówek.


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze każdy poleci coś innego i zależy na co się nastawiasz . 
Jesli SPS to skupił bym się na jak największym rozłożeniu światła , więc albo t5 , albo zamiast 2 lamp 4 . I nie chodzi o moc tego co wybrałeś , tylko o punkty świetlne . Odpieniacza nie widziałem , z cichszych miałem delteca i Bubble magus i to mogę polecić . Dolewkę polecam , nie jestem pewien ale 7 - 8 lat u mnie i dalej jest u znajomego na orginalnej pompie ( tylko głośna jest ) . Obieg , nie miałem i nie widziałem , ja miałem Aqua medic 5.0 ( strasznie głośna ) , jebao te nowe na Wifi ( było już dobrze ) , teraz mam Aqua medic 2.3 i jest nie słyszalna ( nawet na 100% ) . Falownik to jak trafisz , ale na 100% praktycznie każdy będzie głośny . UV w sumie to co tobie odpowiada , małem JBL 36W  i ciekł . Na bank można zrobić lepiej . Dozującą jebao styknie , miałem , znajomi mają i dobrze działają . Wszystko zależy od upodobań , wymagań oraz ceny .

6 minut temu, Co-2 napisał:

ballinga zobacz sobie pacyfic sun

Może nowa pompa z Red Sea , chociaż by ktoś sprawdził ? 

 

7 minut temu, Co-2 napisał:

w sumie pomyśl o lampie hybrydowej

To pewnie najlepsze co można wybrać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Co-2 napisał:

Zbiornik hi tech :) lepiej tak niż 2 razy wymieniać sprzęt.
Bakterie polecam special blend- śmierduchy. Pompę do ballinga zobacz sobie pacyfic sun, tak samo w sumie pomyśl o lampie hybrydowej od nich, Radiony są spoko, ale może koralowcom brakować świetlówek.

Dziękuję za pomoc! :) 

12 godzin temu, Ariel napisał:

Jak zawsze każdy poleci coś innego i zależy na co się nastawiasz . 
Jesli SPS to skupił bym się na jak największym rozłożeniu światła , więc albo t5 , albo zamiast 2 lamp 4 . I nie chodzi o moc tego co wybrałeś , tylko o punkty świetlne . Odpieniacza nie widziałem , z cichszych miałem delteca i Bubble magus i to mogę polecić . Dolewkę polecam , nie jestem pewien ale 7 - 8 lat u mnie i dalej jest u znajomego na orginalnej pompie ( tylko głośna jest ) . Obieg , nie miałem i nie widziałem , ja miałem Aqua medic 5.0 ( strasznie głośna ) , jebao te nowe na Wifi ( było już dobrze ) , teraz mam Aqua medic 2.3 i jest nie słyszalna ( nawet na 100% ) . Falownik to jak trafisz , ale na 100% praktycznie każdy będzie głośny . UV w sumie to co tobie odpowiada , małem JBL 36W  i ciekł . Na bank można zrobić lepiej . Dozującą jebao styknie , miałem , znajomi mają i dobrze działają . Wszystko zależy od upodobań , wymagań oraz ceny .

Może nowa pompa z Red Sea , chociaż by ktoś sprawdził ? 

 

To pewnie najlepsze co można wybrać . 

Dziękuję za pomoc! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.