Skocz do zawartości
KONSTRUKTOR666

Naturalne akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post. Intryguje mnie to, że dobieracie głębokość, moc oświetlenia, nie chcecie glonów. Jak do tego mają się piękne ukwiały, na 10  metrach głębokości w realu istniejące wśród glonów i szczątków zwierząt. Czy aby nie przesadzacie z tym oświetleniem przepływem i filtracją? Czy po prostu ma być nie naturalnie, czy czegoś nie rozumiem. Chcę zrobić akwarium, więc czytam wasze posty :) po forum, i nie rozumiem tego.

 

Edytowane przez KONSTRUKTOR666 (wyświetl historię edycji)

Ja.thumb.JPG.b17c5a0b9927d201ddafafb1b95b62cd.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie rozumiesz? Inne wymagania maja ukwialy inne lps a jeszcze inne sps , chcesz akwarium z ukwialami to nie potrzebujesz mocnego oswietlenia I zerowych nutrientów ;)

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

Czy aby nie przesadzacie z tym oświetleniem przepływem i filtracją?

Jeśli chodzi o te aspekty to nigdy nie dorównamy temu co dzieje się w oceanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takie ukwiały anemonia widziałem osobiście w morzu śródziemnym na wyspach Tremiti, a My cyrklujemy w Australię, Indonezję gdzie jest większa różnorodność koralowców które są delikatniejsze i lubią cieplejsze i czystsze wody ;)



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mateusz140 napisał:

chcesz akwarium z ukwialami to nie potrzebujesz mocnego oswietlenia I zerowych nutrientów ;)

Ale przy wysokich wartościach zapomnij o kolorach. I światła też potrzebują , tylko przyjęło się że pod wszystkim rosną . Ale to nie do końca prawda . I albo pobawisz się w zabezpieczenie pomp cyrkulacyjnych , albo całość przezucisz na obieg z można dać filterek od słodkiego jako dodatkowa cyrkulacja , ale to lipa i nie zdaje egzaminu .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, =Fresz= napisał:

Takie ukwiały anemonia widziałem osobiście w morzu śródziemnym na wyspach Tremiti, a My cyrklujemy w Australię, Indonezję gdzie jest większa różnorodność koralowców które są delikatniejsze i lubią cieplejsze i czystsze wody ;)

 

Świetny film :) dzięki że pokazałeś, i tu tez widać że to 5-10 metrów rośnie a nie 20 cm pod wodą :) A światło jest zależne od pogody.


Ja.thumb.JPG.b17c5a0b9927d201ddafafb1b95b62cd.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ma co porównywać słońca , do naszych zniczy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ariel napisał:

I nie ma co porównywać słońca , do naszych zniczy . 

Jest co porównywać, bo łatwo zrobić natężenie światła jak 5 i więcej metrów pod wodą, ja mam latarkę z 3 diodami i pod wodą na 10 metrach świeciła znacznie lepiej niż słońce i jej nie wyłączałem, by lepiej widzieć. Oczywiście te 3 diody bardzo mocne ale dało się... Osobiście nie będę używał "zniczy" tylko najnowocześniejsze taśmy led lub lutowane na zamówienie do płytki aluminiowej diody o odpowiedniej długości fal światła jak 5 metrów pod wodą.

Edytowane przez KONSTRUKTOR666 (wyświetl historię edycji)

Ja.thumb.JPG.b17c5a0b9927d201ddafafb1b95b62cd.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

Osobiście nie będę używał "zniczy" tylko najnowocześniejsze taśmy led lub lutowane na zamówienie do płytki aluminiowej diody o odpowiedniej długości fal światła jak 5 metrów pod wodą.

A jak to sprawdzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KONSTRUKTOR666   -  bo nie wiem jak masz na imię .

Spokojnie , poczytaj , wyciągnij wnioski , odpal , zweryfikujesz sam swoje teorie /przemyślenia .

I te wszystkie cuda technika co do świata itp. 

I wtedy spokojnie pogadamy/piszemy . 

I co będzie najciekawsze że i tak to wszystko sobie możemy .....  

Pozdrawiam  

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, AnT napisał:

I co będzie najciekawsze że i tak to wszystko sobie możemy ..... 

100% racji , ale latarka pewnie z... . I na pewno lepiej oświetli korale od słońca . Ale ja się nie znam więc pewnie się mylę :wub: .

 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Arek77 napisał:

A jak to sprawdzisz?

Diody się dobierze bo mają widmo promieniowania podane na wykresach. Zaś w wodzie słonej na danej głębokości też znajdę. Można potem zlecić lutowanie albo samemu przylutować do płytki aluminiowej scalonej...Nie wiem dokładnie jak to się nazywa... Choterem się przylutuje...

Pod tym linkiem jest kilka informacji.

https://www.nurkomania.pl/nurkowanie_fizyka_swiatlo.htm

 

Edytowane przez KONSTRUKTOR666 (wyświetl historię edycji)

Ja.thumb.JPG.b17c5a0b9927d201ddafafb1b95b62cd.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

Jest co porównywać, bo łatwo zrobić natężenie światła jak 5 i więcej metrów pod wodą

Powodzenia , pewnie znasz się na robicie i dasz radę . Na tym wole zakończyć dyskusje , bo jak wspomniałem zielony jestem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanikę latarki sam projektowałem, diody kolega, ale to proste żadne cuda. latarka świeci najmocniej ze wszystkich jakie widziałem... :D

 


Ja.thumb.JPG.b17c5a0b9927d201ddafafb1b95b62cd.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

Mechanikę latarki sam projektowałem, diody kolega, ale to proste żadne cuda. latarka świeci najmocniej ze wszystkich jakie widziałem... :D

 

Gralmarine, Bartłomiej Grynda | Gralmarine.com (witryna.info)

Poczytaj. 

 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie zobaczę efekty Twojej pracy ;)

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogoś mi przypominają takie wypowiedzi , starsi pewnie wiedza o kogo chodzi :strutin . Temat będę obserwował , bo jest interesujący :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

Mechanikę latarki sam projektowałem, diody kolega, ale to proste żadne cuda. latarka świeci najmocniej ze wszystkich jakie widziałem... :D

 

 

17 minut temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

Diody się dobierze bo mają widmo promieniowania podane na wykresach. Zaś w wodzie słonej na danej głębokości też znajdę. Można potem zlecić lutowanie albo samemu przylutować do płytki aluminiowej scalonej...Nie wiem dokładnie jak to się nazywa... Choterem się przylutuje...

Pod tym linkiem jest kilka informacji.

https://www.nurkomania.pl/nurkowanie_fizyka_swiatlo.htm

 

OK , szkoda prądu i klawiatury . 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstruuję na zamówienie maszyny i urządzenia i nie będę pokazywał nie moich produktów niestety nie pochwalę się :D. Ale pokażę moją lampę do roślinek prostą ale lepsza niż usmażone diody w rurce z plastiku. Przed taką lampę jak by dać szkło na silikonie odpowiednio to można by pod wodę dać. Nie wiem czemu nikt nie daje lamp pod wodę. Ładnie by wygladało.  

IMG_20210504_211152.jpg

IMG_20210504_211248.jpg

6 minut temu, AnT napisał:

 

OK , szkoda prądu i klawiatury . 

 

Nie wiem co mam wywnioskować z latarek, które świecą białym światłem by wszystko wyglądało jak na powierzchni? Lub na czerwono... Nie znalazłem tam info o świetle w oceanie na danej głębokości. Przepraszam ale nie wiem co z tego wynika, i skąd ten foch.


Ja.thumb.JPG.b17c5a0b9927d201ddafafb1b95b62cd.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z oddawaniem ciepła  w wodzie ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

Takie ukwiały anemonia widziałem osobiście w morzu śródziemnym na wyspach Tremiti, a My cyrklujemy w Australię, Indonezję gdzie jest większa różnorodność koralowców które są delikatniejsze i lubią cieplejsze i czystsze wody ;)
 

 


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Ta tridacna na 11.45 ma nieprawdopodobny kolor. Marzenie mieszkać w takim miejscu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniala konstrukcja:) paski led przyklejone do radiatora ;) normalnie Ameryka

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

Osobiście nie będę używał "zniczy" tylko najnowocześniejsze taśmy led lub lutowane na zamówienie do płytki aluminiowej diody o odpowiedniej długości fal światła jak 5 metrów pod wodą.

Nie wróże ci powodzenia i śmiem twierdzić, że za jakiś czas naprostujesz swoją ocenę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa to przykład najtaniej zrobionej lampy która działa 2 lata do doświetlenia pomidorów, czegoś takiego nie proponuję do akwarium :D

. Dwa lata po 2 miesiące by nie było że latami..

Edytowane przez KONSTRUKTOR666 (wyświetl historię edycji)

Ja.thumb.JPG.b17c5a0b9927d201ddafafb1b95b62cd.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.