Skocz do zawartości
tyymek3

Fitoplankton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie zrobilem swoją produkcje i mam pytanka

ile wy świecicie i czy wyłączacie brzęczyk na noc

ja świece około 10-14h i nie wiem czy dużo mało wystarczajaco ponieważ każdy mówi co innego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzęczek 24h

Światło min 12 do 16 godz max

I bardzo sterylnie. :)

Mnie tak wychodziło 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje pieknie za odpowiedz ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Beti napisał:

I bardzo sterylnie. :)

100% poparcia . Światło zależy , bo dużo ludzi ma bez ( wszystko stoi na parapecie ) . Czasami miałem zielone - ciemne , a czasami jasne . I jak dzwoniłem na chodowle , by czegoś się dowiedzieć . To świeże też jest jasne i zależy jeszcze od szczepu , bo większość to trochę nix . I jako starter może wyjść coś innego . Ale znajomym wychodzi takie same . A u mnie 3 banki i każde inne . Więc zrezygnowałem .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie je ustawić jak świece ledami na parapecie przy oknie czy w jakimś ciemnym miejscu czy może mieć trochę światła dziennego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tyymek3 napisał:

A gdzie je ustawić jak świece ledami na parapecie przy oknie czy w jakimś ciemnym miejscu czy może mieć trochę światła dziennego ?

No to jak na parapecie to bez ledow, (też widziałam z ledami )

jedni robią na parapecie i już nic nie świecą dodatkowo,

ja robiłam w sumpowni, więc świeciłam ledami takimi jak do refugium, około 14 no 16 godz max.

Ważny jest start, musi być sterylny i dobrej jakości fito, no i nawóz F2

co do brzęczka, napowietrzaj tak abyś widział że to fito się tam trochę kręci, czyli za słabo nie może być puszczone napowietrzanie. 

Powodzenia ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie reaktor fito z tuby akrylowej . Pojemność mam 5,5 litra. Pokrywkę "ukradłem" z pojemnika na makarony. Pokrywka jest przezroczysta i świeci przez nią dioda cob full spectrum 10 wat. Reaktor stoi na parapecie, a świecenie załącza się na czasówce 0d 22.00 do 6.00 (taryfę nocną i świateczną mam, to korzystam) i fito rośnie mi jak głupie. Zlewam polowę co tydzień i zalewam solanką z nawozem - stosuję aquaplant new formula. Kiedyś nie zauważyłem, ze gościu w zoologicznym sprzedał mi inny aquaplant i wykończyłem hodowlę, wiec trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ślicznie wszystkim za odpowiedzi!

zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, tyymek3 napisał:

Dziękuje ślicznie wszystkim za odpowiedzi!

zobaczymy co z tego wyjdzie

Jak się dostosujesz do zaleceń, to nic trudnego :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wiesiektbg napisał:

stosuję aquaplant new formula

Ile tego stosujesz na litr wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 kropel na litr na 1 tydzień. przed zlaniem odczekuję troche dłużej, jesli nie zlewam, to dokarmiam na kolejny tydzień

 

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to bardzo podstawowe pytanie - Jelsi chodzi o sterylność - rozumiem ze nie można lac solanki ze zbiornika tylko trzeba dolewać nowa przygotowana do podmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xyz2017 napisał:

Wiem ze to bardzo podstawowe pytanie - Jelsi chodzi o sterylność - rozumiem ze nie można lac solanki ze zbiornika tylko trzeba dolewać nowa przygotowana do podmian?

Dobrze rozumiesz.  Ja dodatkowo nie używam nic co miało kontakt z baniakiem. Ale są tacy co używają starej wody jest to jednak ryzykowne i jak coś przeniesiesz w wodzie,  to zje twoje fito. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktos połączenia refugium ze zbiornikiem na fito obok? Mam dość mocna lampe która spokojnie „wykarmi światłem” baniak na fito

f002f652ab1e55eaa3bbe09dd71bf91d.jpg

6522d12e2a08bb14ee11966919779167.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zastanawiam się czy nie można byłoby nad refugium zamontować zbiornika do produkcji fitoplanktonu i przelewowo na pompie pożywka lalaby się do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać nowego tematu bo mam tylko małe pytanie.

Jeżeli po kilku dniach (butla litrowa, tasma LED i brzęczyk bez kamienia) fito zrobiło się jasne a na dnie wytrącił się jakis osad  to znaczy że  wszystko padło i trzeba zacząć od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacekS napisał:

Nie chcę zaczynać nowego tematu bo mam tylko małe pytanie.

Jeżeli po kilku dniach (butla litrowa, tasma LED i brzęczyk bez kamienia) fito zrobiło się jasne a na dnie wytrącił się jakis osad  to znaczy że  wszystko padło i trzeba zacząć od nowa?

Fito nie może bladnąć, wręcz przeciwnie. Ma być coraz ciemniejsze.  A nawozy dawałeś? 

Możliwe, że inne organizmy zaczynają kolonizować hodowlę. Ręce , butelka oraz wszystko inne było sterylne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem Seachem Flourish ale chyba nie za bardzo zadbałem o czystość. Teraz właśnie czytam o sterylności. Czy to aż tak bardzo musi być sterylne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, jacekS napisał:

i. Czy to aż tak bardzo musi być sterylne?

Powiem tak.. powinno być sterylnie większe prawdopodobieństwo powodzenia zrobienia fito


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tematu. Było kilka prób i bez powodzenia. Sterylnie i różne źródła fito, bombelki bez kamienia. Kupiłem też żarówkę full spectrum i nadal nic. Nie wiem już co robię źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, u mnie 3 próby kąbinowania na różne sposoby i też lipa. Za każdym razem 3 dni i fito obumarło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi za pierwszym się udało, mam tą hodowlę już pewnie ponad pół roku. 
hodowla zarodową przyjechała z seafarm, używam solanki tej co do podmian plus kilka ml kranówki, nawóz vimi Aio, z 1 ml co 3 dni , pojemność hodowli to około 2 litry. Bąbelki prosto z wężyka, oświetlenie to Aquael retrofit plant 10 w z 8 godzin dziennie, stoi to na oknie od północy 

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.