Skocz do zawartości
yoluck

Borsuk Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Rybka przyszła w takim stanie. Aklimatyzowałem kropelkowo. Czy mogę jej jeszcze jakoś pomóc? Szkoda zwierzecia. Rusza skrzelami. Jak ja pobudze to wstaje na chwile.844ec970188082d57b017bf3cd87bf48.jpg

8e0bcfe213ea154fd602c31044c95232.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać jej spokój ewentualnie ustaw kojec tak by miał przepływ wody natlenionej. Jaki sklep i ile jechała?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dłużej niż 24h. Sklep niemiecki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zgaś światło, daj przepływ na nią tak jak kolega wyżej napisał, widać że dostała po d*pie i jest zestresowana. Sprawdzałeś temperaturę w jakiej dotarła do ciebie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk to twardziel i panikarz, zestresowany dostaje plam i potrafi się pokładać, ale z drugiej strony, mój rósł od 3 cm do ok 15 i zszedł z dnia na dzień bez objawów. Ale tak mnie potrafił wystraszyć nie raz, nawet jak parametry się zmieniły.

Ale z drugiej strony, ten nie wygląda optymistycznie, trzymam kciuki za niego, wygląda jak by nieźle oberwał w transporcie, pewnie kurierzy wytrzęśli go nieźle :(

Ja, jeśli kupuję zwierzaki wysyłkowo to tylko od Jadwigi - zawsze dochodziły OK - żyją do tej pory :)

 

ps. ja nigdy nie aklimatyzuję kropelkowo ryb - moim zdaniem jest to kolejny stres, no i wbrew temu co zalecają, jak ryba jest już wpuszczona, po chwili podaję pokarm, z doświadczenia wiem że ułatwia to wbicie się rybie w grupę i szybciej mija stres.

Reaguje na ruch?

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b88a739b8d2ff900665f943e800b4352.jpg
Jeszcze coś pokolec gania chelmiona, myślicie ze się ułożą. Mogę coś zrobić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pokolec był chelmion właśnie doszedl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób mój pokolec też ganiał przez 3 dni, pokazał że żądzi i dał spokój, wydaje się mu że konkurent żywnościowy jak zajaży co wyjada da mu spokuj

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, yoluck napisał:

Jeszcze coś pokolec gania chelmiona, myślicie ze się ułożą. Mogę coś zrobić?

Słyszałem o netodzie "na lusterko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawić lustro przy akwarium?;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, yoluck napisał:

Postawić lustro przy akwarium?;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sam nie mialem potrzeby czegoś takiego praktykować, ale słyszałem na tym forum, szczególnie przy wpuszczeniu nowego pokolca do istniejącej obsady, że przyczepienie do szyby małego lusterka zwraca uwagę pkokolców i, one zamiast ganiać nową rybę, to walczą same z sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób nic, muszą się same dogadać, jeśli wpuszczasz, można wyłączyć światło, jeśli już jest w baniaku i się "docierają", to ewentualnie lepiej podkarmić, jakieś algi powiesić itp... Muszą się same dogadać, ja mam  taką zebrosomę, białobrodego, hepatusa i chelmona - odpukać, dogadały się, pływają w takim składzie koło roku. Tu więdzę nie ma dużej dysproporcji - u mnie zebraśka jest dwa razy większa od chelmona (dobre ponad 10-12 cm jak się najeży :) ). Tyle że ja mam bardzo ażurową skałę, sporo przewieszek, mostów i innych wieżyczek, więc mogą w ostateczności schodzić sobie z oczu :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuka wpuść do akwarium. Ryba niby twarda ale cykor może udawać trupa w celu obronnym.

Wydrukuj identyczną zebrasome i doklej ją do baniaka (można kilka szt)... Jeśli nie będzie zainteresowania zebrasomy swoim gatunkiem to zagaś światło w akwarium. Jeśli masz nocne to zostaw niech daje lekką poświatę. Zebrasoma powinna pójść spać a chelmon być może zacznie spokojnie żerować... nie masz nocnego pozostaw delikatne oświetlenie w pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

przyczepienie do szyby małego lusterka

 

Godzinę temu, dale napisał:

Nie rób nic, muszą się same dogadać, jeśli wpuszczasz, można wyłączyć światło,

 

4 minuty temu, chwialek napisał:

Wydrukuj identyczną zebrasome i doklej ją do baniaka (można kilka szt).

I masz tu babo placek:clowning. Jak w większości przypadków na rozwiązanie jednej sytuacji pomysłów jest wiele. Wybór należy do Ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk odszedł na wieczna rafę:-/ Zebra wcisnął chelmiona w róg i cały czas straszy go ogonem. Boje się ze do zamęczy:-(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sposób z drukiem bądź z lusterkiem nie przynosi efektu. Mam wrażenie ze Zebra robi się jeszcze bardziej agresywna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj szkoda borsuka, postaw telefon ze zdjęciem zebry przy szybie może coś pomoże

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie postawiłem nawet trzy i tak pilnuje tylko chelmiona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklej lusterko a nawet dwa jak masz do szyb akwarium taśmą klejącą i zostaw na 2 dni. U mnie to zadziałało na białobrodego jak mi chciał nowe ryby zatłuc.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pane...

bo tak naprawdę trochę to akwarium małe, 

Chelmon, to spokojna ryba jeśli będzie jej dokuczał pokolec wcześniej czy później zejdzie, te ryby zabija każdy mały stres, tak samo naso, wszystko pływa rano trup.

Uważaj na borsuka ma kolec jadowity, jak borsuk przeżył noc,

już lepiej z nim ? 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk nie przeżył nocy:-( coś nie tak poszli w transporcie. Teraz muszę patrzeć żeby chelmion przetrwal


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, yoluck napisał:

Borsuk nie przeżył nocy:-( coś nie tak poszli w transporcie. Teraz muszę patrzeć żeby chelmion przetrwal


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Możesz jeszcze odzielic kratką zbiornik na parę dni..jeśli to nie pomoże jedno z nich musi emigrować bo szkoda Chelmona. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad kwarantanna dla pokolca a za dzień go wpuścić. Ciekawe czy to by coś dało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam lustra zdjęcia chelmion schował się przy pompie i nie wyplywa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, yoluck napisał:

Myślałem nad kwarantanna dla pokolca a za dzień go wpuścić. Ciekawe czy to by coś dało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam lustra zdjęcia chelmion schował się przy pompie i nie wyplywa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chelmon jest pełny stresu temu się schował,

kup kratkę przedziel zbiornik, albo zrób koszyk z kratki.

Działaj coś bo szkoda rybki...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zainteresował się lustrem. Gdzie kupię siatkę musiała by być dosyć spora


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yoluck napisał:

Narazie zainteresował się lustrem. Gdzie kupię siatkę musiała by być dosyć spora


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam na myśli kratkę 

https://www.coralhouse.pl/kratka-rastrowa-4w1-60x60cm-biala~p312031

Docinasz, trytytki i już jest koszyk, lub przedziel zbiornik

Coś takiego ja stosowałam 

20200916_082506_copy_1612x726_1.thumb.jpg.3578bc4e2197656a65e0d4f6c0ff9c70.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem o metodzie wyjęcia takiego agresora ze zbiornika na 1-2 dni i ponownym wpuszczeniu (ale to dotyczyło ryb słodkowodnych no i trzeba mieć warunki aby to zrobić).


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.