Skocz do zawartości
palaeo

RO - TDS pokazuje 3ppm za membraną i za żywicą

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam filtr RO, w którym mniej więcej dwa miesiące temu wymieniałem membranę i prefiltry. Za membraną mam żywicę ATI MB Pro - ze słoja 4 litrowego. Żywica wymieniona w zeszłym tygodniu. Od kilku dni TDS pokazuje na końcu 3 ppm. Myślałem, że problem jest z membraną, ale TDS za samą membraną pokazuje też 3 ppm. Żywicy z tego słoja już używałem i nie było problemów. Czy ktoś z Was ma pomysł, gdzie może leżeć problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha!

 

Na to nie wpadłem! Dzięki!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, palaeo napisał:

Czy ktoś z Was ma pomysł, gdzie może leżeć problem?

Źle zmontowałeś puszkę z żywicą i woda leci "bokiem" zamiast przez żywicę. W puszce 10'' tam jest gumową uszczelka. A jak masz puszkę liniową, to powinna ona być pionowo.

Tds bym się nie przejmował. O ile odczyt np 100ppm może być przekłamany, o tyle odczyt 0 (a to nas interesuje) niezależnie od kalibracji będzie zawsze około 0, i to wystarczy. Raczej wymiany baterii trzeba pilnować bardziej.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za mało wody przez filtry przepłynęło kolego....ja tak miałem że pokazywało 3 potem 2 następnie 1 a teraz zero a żywicy mam niecały litr. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołacze do dyskusji i powiem tak z tym 0 ppm to według mnie jest jakies szalenstwo  komus pokazuje 3 -4 ppm i juz jest rozpacz ja mam kolege który juz 3 lata jedzie na wodzie z 

biedronki  tds pokazuje  około 190 ppm i powiem Wam nie jeden z nas chciałby aby zbiornik tak  wygladał jak u niego .Ja z kolei u siebie mam filt RO i wkłądy wymieniam jak tds  pokazuje około 10ppm  przez 2 lata nie zauwazyłem aby przy takiej wartosci cos złego działo sie w zbiorniku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też kiedyś pilnowałem , by były magiczne trzy zera. Teraz gdy jest 001 lub  trochę więcej , nie panikuję .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć ten zbiornik na wodzie z biedry:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wojtas350 napisał:

Chciałbym zobaczyć ten zbiornik na wodzie z biedry:D

jak bede u niego to zrobie fotki i wstawie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam nadzieje, swoją drogą to woda z Biedronki nie opłaca się w stosunku do RO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pękła membrana i przez jakiś bliżej nieokreślony czas leciała mieszanina częściowo przefiltrowana. Straty spore. Jak TDS jest wyższy niż 0 to nie wiemy co wpada do zbiornika, wiadomo, że jak jest to kilka TDS to nic się nie stanie, ale 190? 

Jak chce się mieć zawsze 0 to sposób jest prosty. Za RO dajemy puszkę DI dalej miernik TDS i dalej kolejna puszka DI, taka sama jak pierwsza. Jak miernik pokarze coś powyżej 0 wkład z drugiej puszki przekładamy do 1, a w drugiej uzupełniamy wkład nową żywicą :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2021 o 11:39, bmirek1 napisał:

Dołacze do dyskusji i powiem tak z tym 0 ppm to według mnie jest jakies szalenstwo  komus pokazuje 3 -4 ppm i juz jest rozpacz

Ja tam jestem za świeży żeby oceniać, ale gość z tego filmu chyba wie co robi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem  wrzucam fotki zbiornika prowadzonego na wodzie z Biedronki 

185927773_177881530888313_2081709377780449298_n.jpg

186238558_2726256580999201_3298299775255342815_n (1).jpg

185926374_2916012648656531_1636459086805634555_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2021 o 09:38, Słony leszcz napisał:

Źle zmontowałeś puszkę z żywicą i woda leci "bokiem" zamiast przez żywicę. W puszce 10'' tam jest gumową uszczelka. A jak masz puszkę liniową, to powinna ona być pionowo.

Tds bym się nie przejmował. O ile odczyt np 100ppm może być przekłamany, o tyle odczyt 0 (a to nas interesuje) niezależnie od kalibracji będzie zawsze około 0, i to wystarczy. Raczej wymiany baterii trzeba pilnować bardziej.

Dzięki - tu była przyczyna!

 

Mikołaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.