Skocz do zawartości
MayFly

shadow tank czyli powrót syna marnotrawnego

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Arek77 napisał:

A jak PO4 I NO3?

 


Po4 0,13 
No3 0,07 

żeby nie było mierzone hanką 

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze FTS  :D

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AnT napisał:

To jeszcze FTS  :D

rozwiniesz bo nie znam skrótu? :P 

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka całego akwa . 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MayFly napisał:

Po4 0,13 
No3 0,07 

Robiłeś coś, aby obniżyć nutrieny? Ostatnio miałeś PO4 w tendencji spadkowej, ale NO3 wysokie, a dużo karmisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta algae scrubber sie rozkręcił do tego ogarnąłem reaktor na GTFO taki mały. A na No3 mam klocek maxpecta + biopellety i jeszcze moje testowe DSB w słoiku z dodatkiem siarki elementarnej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MayFly napisał:

do tego ogarnąłem reaktor na GTFO

Co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tlenek żelaza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno...czym oświetlasz filtr glonowy i ile wody przez niego leci? (nie znalazłem tego w Twoim temacie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlam lampą DIY na diodach 5tyś k cree a jaki przepływ to nie mam pojęcia bo jest podłączony pod spływ, ogólnie wyregulowałem go tak żeby po prostu równomiernie woda ściekała po ekranie.  Ogólnie naświetlam tylko jedną stronę jednego ekranu mimo posiadania 2 ale światło za bardzo mi przeszkadza jak 2 ekrany są naświetlane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uda mi sie trafić żeby wszystko było idealnie otwarte ale wrzucę fotkę na szybko. Niestety żółte menelle mi padły prawdopodobnie przez moje zabawy z próbą konserwacji pokarmu za pomocą NaNo3 bo przez to raz mi no3 do 100 skoczyło i do niedawna ciągle zbijałem ostro. Teraz z lepszą metodą na no3 będę znowu testował ale zacznę od mniejszej dawki zdecydowanie. Ogólnie to i tak udało mi sie opanować na tyle automatyzacje karmienia że mogę na spokojnie pojechać na tydzień gdzieś 

akwa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale tydzień nie jest w dzisiejszych czasach problemem . Trochę przemyśleń , inwestycji i oczywiście dobra kondycja podopiecznych.  Ale trzymam kciuki i obserwuje. 

Ps: kiedyś nauczycialeka od fizyki widząc znajomego na balu pijanego  , przepytując go na koniec roku . Zapytała się tylko czy był wypity , ten zaprzeczał,  ale potem odpowiedział że tak . A o a na to : kto nie pije ten nie żyje i postawiła mu dużo leprzą ocenę. To jak powiem kto nie testuje i nie próbuje ten nie wie .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wiesz jak masz korale które powinny być karmione 6x na dzień to już tydzień robi sie problemem zwłaszcza jeśli pokarm ma składać sie z wielu różnych cząstek dopasowanych do różnych gatunków w akwarium. Bo każdy rodzaj ma swoje  osobiste preferencje pokarmowe np chilli zjada totalnie inne rzeczy niż np tubastrea. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tubka w dobrym stanie długo pociągnie. Sam o tym wiesz , nie będę się sprzeczał tylko będę obserwował temat , bo azox / NP są piękne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne tuba długo pociągnie, gorzej z np chilli coralem albo wieloma gorgoniami. Ogólnie gdyby nie kiepska dostępność to już dawno bym zrobił las z tego akwarium ale no ciężko dostać fajne korale i to w dobrej kondycji bo często np gorgonii sie nie da uratować od pewnego etapu zauważyłem. Chociaż jestem zdecydowanie słabszy w gorgoniach niż w np miękkich nps bo z nimi mam największe o dziwo sukcesy. Może nie potrafię nurtu dobrego dobrać czy coś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto to wie , sam wiesz co kombinujesz . Jeśli się kiedyś zdecyduje na np to najpierw osprzęt bym miał spoko urlop . I nie ukrywam hodowanie papu dla nich mnie również kręci.  Wszystko własne z własnej hodowli to było by coś.  Zastanawiam się jak namnożyć bakterie do karmienia , bez zakwitu w baniaku . :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja nie muszę namnażać bakterii bo one same to robią dzięki reaktorowi biopellet, nie wiem czemu ludzie odeszli od tej metody bo dla mnie to jest złoto. Ale zawsze możesz takie bakterie sterylizować UV przed karmieniem albo coś  

Edit w sumie teraz sprawdzam wielkość bakterii to wychodzi że możesz karmić po prostu phyto nannochloropsis tak jak robię to ja bo one mają około jednego mikrona wielkości. Bakterie średnio wahają się 0,2 µm do około 10 µm

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wrotki czy pantofelki nadawały by się do karmienia korali NP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N. Oculata 20-200 , tisochrysis lutea 4-6 , chcesz to podam więcej.  Tylko mam problemy z netem . Ale zapiski mam , więc nie problem .  W ogóle miesiąc w ..... , rozwalone moto , pęknięta rura wodociągowa i zalana chata , podwyżka za prąd 130% , i takie tam . Ale mam zapisane :)

Działa,  galbana 4-7 , suecia 30-35 , to dla niektórych spore kawałki., synechoccocus 0,6-1,7 i 2-4

Ps : jest dużo więcej odmian , ale na polskich forach się nie dowiesz . 

29 minut temu, Arek77 napisał:

A wrotki czy pantofelki nadawały by się do karmienia korali NP?

Pantofelek 50-350 , wrotka 50-2000 . To nie jest tak że xoś się nie nadaje , ktoś nie próbował  , lub nie pod tego zwieżaka . Nie wszystko musi być do morskiego , ale ciężko coś konkretnego znaleźć.  Nawet blender robi długie nitki a maszynka mieli na mniejsze kawałki.  

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie korale NP mają takie wymagania? Tubastera zje co jej do "pyska" wejdzie...., dendro złapie widłonogi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie dendro bo jeśli mówisz o dendronephthya to ona zdecydowanie widłonoga nie zje bo jej dieta to pokarm z cząstek około 1  mikrona właśnie a nawet często mniej ale to już w akwarium niesamowicie ciężko ogarnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Arek77 napisał:

dendro złapie widłonogi....

Qurcze.... chodziło mi o korala Scleronephthya. Widziałem jak u mnie łapie mrożonego oczlika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złapać złapie ale do otworu gębowego na 90% się nie zmieści 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MayFly napisał:

złapać złapie ale do otworu gębowego na 90% się nie zmieści 

No to nie wiem jak się nazywał, ale wyglądał tak:

899598965_Resized_20210328_194020(1).thumb.jpeg.a84e047aefeaaa8dde2784a133327a9a.jpeg

Widziałem, wspomagając się lupą, jak łapał pływające całe oczliki (z mrożonek), ktòre znikały w jego małych "pyszczkach" łapał też grudki mrożonego planktonu czerwonego. Był u mnie dobrych kilka miesięcy i ładnie się rozrastał....do czasu jak zniknął ze skałką...prawdopodobnie przetransportowany gdzieś w kierunku tylnej szyby na "grzbiecie" jeżowca piaskowego :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi nie przetrawił tego, jeśli sclero da sie przemieścić to znaczy że już jest za słaba i padła z głodu. Mój osobisty rekord w utrzymaniu tego korala to 11 miesięcy i nie wiem czy ktoś go pobił ale puki co nikt go nie utrzymał nawet przez rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.