Skocz do zawartości
klocek1973

udalo sie :-) automatyczne podnoszenie lampy 180-200 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie musze sie pochwalic  ponoszeniem mojej lampki bo nie wierzylem ze sam to jakos zrobie :-) jeszcze tylko obudowac i bedzie ok .Juz za tydzien przesiadka z 300l na 700l :-) . tak jak pisalem w opisie koszt podnoszenia 180-200 zl ale fajna zabawka i ile frajdy pozdrawiam wszystkich

image000000.jpg

image000001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz linka gdzie taki gadżet kupiłeś? Załóż temat o nowym zbiorniku. Będzie wszystko w jednym miejscu. Chętnie poobserwujemy rozwiązania techniczne oraz  jak się zmienia akwarium z upływem miesięcy.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne tylko ja się zastanawiam po co? Ile razy podnosiłem lampę przez 3 lata prowadzenia zbiornika? 6-8 razy przy wymianie świetlówek i układaniu skały. Koralowce przyzwyczają się do panujących warunków więc jeżeli będziemy podnosić i opuszczać co jakiś czas ( bo łatwiej więc człowieka kusi ) lampę to im nie pomagamy w rozwoju. Fajne, wygodne ale z mojego punktu widzenia zupełnie niepotrzebne. Ale oczywiście gratuluje autorowi wykonawstwa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne tylko ja się zastanawiam po co? Ile razy podnosiłem lampę przez 3 lata prowadzenia zbiornika? 6-8 razy przy wymianie świetlówek i układaniu skały. Koralowce przyzwyczają się do panujących warunków więc jeżeli będziemy podnosić i opuszczać co jakiś czas ( bo łatwiej więc człowieka kusi ) lampę to im nie pomagamy w rozwoju. Fajne, wygodne ale z mojego punktu widzenia zupełnie niepotrzebne. Ale oczywiście gratuluje autorowi wykonawstwa.
 
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Przydatne, najmniej 1x w tygodniu przy podmianie wody.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dal Was ale dla mnie przydatne w 100%  podniose ja sobie na jak chce wysokosc  przy podmianie ,mocowaniu i przycnce korali itd  tym bardziej ze jest naprawde spora 150x50 cm    . A mechanizm jest taki ze wraca  lampa do tej samej wysokosci co byl ustawiony  a koszta jak pisalem jest to nic w porownaniu  na co wydajemy w naszych zbiorniczkach :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, klocek1973 napisał:

musze sie pochwalic  ponoszeniem mojej lampki bo nie wierzylem ze sam to jakos zrobie :-)

No Panie... di bello..:clapping


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz gdzie dorwałeś taki mechanizm?


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam juz wszystko pisze 

1 ×
Rura Stalowa oktagonalna ocynkowana fi 40 do rolet      150cm
 
 
1 ×
Silnik Napęd ALUPROF do rolet zewnętrzych 10Nm
 
 
1 ×
Obsadka rury fi 40 do rolet zewn. z łożyskiem
 
 
1 ×
Płytka ocynkowana PAC z bolcem do rolet
 
+ 2 kola nawojowe i  wlacznik zaluzjowy  i dwa kontowniczni  24x12  wygieta w 45 stopni   wiecj pytan   lub fotek moge podeslac  pozdrawiam wszystkich jak cos smialo prosze pisac

Slony leszczu Udzwig tego automatu to do 20kg  ale on jest za 105zl  inne maja do 30-40  kg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, klocek1973 napisał:

witam juz wszystko pisze 

Bo widzisz, mam brata co siedzi w automatyce bramkowej, roletach itp, i on mi wszystko zrobi... tylko muszę mu powiedzieć "co znowu chcę":D

Bardzo ładnie Ci to wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]klocek1973 [/mention] wielkie dzięki za info.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, klocek1973 napisał:

Witam wszystkich serdecznie musze sie pochwalic  ponoszeniem mojej lampki bo nie wierzylem ze sam to jakos zrobie :-) jeszcze tylko obudowac i bedzie ok

Bardzo fajnie wyszło i dość przydatne urządzenie . Jak miałem ATI 8x54W nad baniakiem 150x50 to by coś zrobić przy baniaku musiałem lampę podnosić . U ciebie będzie to dużo łatwiejsze i koszt budowy niewielki . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i używam codziennie jak karnie ryby . Ma tylko jedną wadę taka konstrukcja . Te silniki od bram mocno sie grzeją jak opuścisz i podniesiesz to trzeba chwile poczekać . Po za tym mega wygodne 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne podnoszenie,do nowego też kupiłem,ale leży bo nie mam weny i trochę się martwię wiercić nad działającym zbiorników.To podnoszenie jest bardzo praktyczne do obsługi akwarium,moja lampa jest blisko korony i nic nie można zrobić w akwarium a Pandora waży sporo i podnoszenie na linkach raz prawa,raz lewa a później z powrotem ustawienie poziomu to katorga,W moim starym wątku jest film.

 

Znalazłem

 

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.