Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Karmienie ukwiała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam ukwiała Quadricolor wielkości pięści, lecz nie wiem jak go karmić. Tak, wiem jest milion tematów na ten temat, ale nie znalazłem tego dokładnie o co mi chodzi. Mój ukwiał rośnie jakby na boku skały i nie mam jak mu położyć krewetki lub mrożonki. Czy dobrym pomysłem jest zmieszanie artemii z wodą z akwarium i podanie mu tego poprzez strzykawkę? Jeśli tak to ile  artemii dawać i co ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje karmię przez pipetę , dostają dwa razy w tygodniu po kilka artemii , do tego dobre światełko i wszystko ładnie rośnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka ukwiałów i karmię tylko rurkowego,reszta co sobie złapią to mają a urosły bardzo i się dzieli czasem.Dużo osób w ogóle nie karmi ukwiałów a może nawet mało ko je karmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A krewetka to chyba najgorszy możliwy pokarm dla quadri. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ariel napisał:

Ja swoje karmię przez pipetę , dostają dwa razy w tygodniu po kilka artemii , do tego dobre światełko i wszystko ładnie rośnie .

ile to jest "kilka artemii" ? ja mam w kostkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ejdzej88 napisał:

A krewetka to chyba najgorszy możliwy pokarm dla quadri. 

Dlaczego? 

Ja swojego karmię  co kilka dni. Większe kawałki typu krewetka czy kawałek stynki podaję chwytakiem - ukwiał przykleja pokarm do parzydełek i wciąga do środka. Nieraz dostaje pipetą grubszą mrożonkę typu krewetki krystalicznych czy solowca - przykleja to się wszystko do wypustek korala i sobie "wciąga" do jamy. 

Z tym, że kawałek stynki czy krewetki rozgniatam w palcach aby był łatwiej strawny - większa powierzchnia przy mniejszej objętości.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nosaczpospolity napisał:

ile to jest "kilka artemii" ? ja mam w kostkach :D

Ja również , ale kostkę da się podzielić .

 

2 minuty temu, Arek77 napisał:

Z tym, że kawałek stynki czy krewetki rozgniatam w palcach aby był łatwiej strawny - większa powierzchnia przy mniejszej objętości.

Właśnie przez to , że są ciężkostrawne . Też karmiłem krewetkami i rybami , tylko duże ukwiały i wtedy raz na 3 - 4 tygodnie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ariel napisał:

Ja również , ale kostkę da się podzielić .

To jaka część kostki na ukwiał?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arek77 napisał:

Dlaczego? 

Już padła odpowiedź. Enzymy trawienne tych ukwiałów nie są najmocniejsze, a typowe "mięcho" jest dla nich kłopotliwe do strawienia.

Oczywiście wciągnie wszystko co mu podasz, ale mniejszym osobnikom lepiej podawać coś łatwiejszego do strawienia artemię, myssis, kryl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nosaczpospolity napisał:

To jaka część kostki na ukwiał?

1/4 kostki dwa razy w tygodniu na 3 ukwiały , w zależności od nastroju mają od 10 cm do 20 cm więc małe nie są . A mimo to nie przesadzam z jedzeniem . Do tego świeci narazie 42w Led na pełnej mocy wszystkie kanały i 2x24W t5 na akwarium 123l ale od tego trzeba odjąć panel . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojemu podawałem (i podaję)   co 4-7 dni porcję wielkości jednej kostki mrożonki (ok 1cm3). Czy to kawałek ryby, czy to solowiec wielkość porcji była podobna. Ukwiał w ciągu ok 7 m-cy urósł do wielkości ok 35 cm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.