Skocz do zawartości

Historia edycji

Marcinekk

Marcinekk

Najprawdopodobniej masz Brown Jelly. Wypłukałbym ją w Polylab Reef Primer. Na Reef 2 Reef czytałem , że użytkownik użył Ciproflaxin w dawce 0,125 mg/l. Rozpuścił tabletkę 500mg w 50 ml wody RO uzyskując roztwór 10mg/l . Lek dodawał do akwarium 265litrów w trzech dawkach co dwa dni w ilości  3,3ml preparatu żeby uzyskać 0,125mgl.   Po 24 godzinach wszystkie korale wykazywały oznaki poprawy. Po 48 godzinach korale wyglądały na zdrowe. Leczenie antybiotykiem odniosło skutek. Wcześniejsze stosowanie preparatów dip nie pomogło. Tylko jest to ryzykowna metoda i musisz sam podjąć decyzje. 

Marcinekk

Marcinekk

Najprawdopodobniej masz Brown Jelly. Wypłukałbym ją w Polylab Reef Primer. Na Reef 2 Reef czytałem , że użytkownik użył Ciproflaxin w dawce 0,125 mg/l. Rozpuścił tabletkę 500mg w 50 ml wody RO uzyskując roztwór 10mg/l . Preparat  dodawał do akwarium 265litrów w trzech dawkach w ilości  3,3ml preparatu żeby uzyskać 0,125mgl.   Po 24 godzinach wszystkie korale wykazywały oznaki poprawy. Po 48 godzinach korale wyglądały na zdrowe. Leczenie antybiotykiem odniosło skutek. Wcześniejsze stosowanie preparatów dip nie pomogło. Tylko jest to ryzykowna metoda i musisz sam podjąć decyzje. 

Marcinekk

Marcinekk

Najprawdopodobniej masz Brown Jelly. Wypłukałbym ją w Polylab Reef Primer. Na Reef 2 Reef czytałem , że użytkownik użył Ciproflaxin w dawce 0,125 mg/l. Rozpuścił tabletke 500mg w 50 ml wody RO i dodawał do akwarium 3,3ml preparatu na 265litrów wody, 3 dawki. Po 24 godzinach wszystkie korale wykazywały oznaki poprawy. Po 48 godzinach korale wyglądały na zdrowe. Leczenie antybiotykiem odniosło skutek. Wcześniejsze stosowanie preparatów dip nie pomogło. Tylko jest to ryzykowna metoda i musisz sam podjąć decyzje. 

Marcinekk

Marcinekk

Najprawdopodobniej masz Brown Jelly. Wypłukałbym ją w Polylab Reef Primer.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.