Skocz do zawartości
AnT

Narodowy Spis Powszechny

Rekomendowane odpowiedzi

Narodowy Spis Powszechny. 

Kto już - opinia   kto dopiero - obawy ,  i co o tym sadzić ?  

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem, ale mi nie wyszło. U mnie we wsi internetu nie ma... Nawet do Orange się zgłosiłem żeby mi kabel podłączyli ale odmowa, bo miedzi się nie opłaca a światła to nie ma... A gmina nie ma kasy, nie ma i nie będzie. No naprawdę chciałem ale co zrobić [emoji14]

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja próbowałem, ale mi nie wyszło. U mnie we wsi internetu nie ma... Nawet do Orange się zgłosiłem żeby mi kabel podłączyli ale odmowa, bo miedzi się nie opłaca a światła to nie ma... A gmina nie ma kasy, nie ma i nie będzie. No naprawdę chciałem ale co zrobić [emoji14]
 
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Jak nie telefonicznie to przyjdą spisać osobiście, spokojnie ;) Mają jeszcze sporo czasu i wiem że zaczęli obdzwaniać starsze osoby.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnT rozumiem, że nie załapałeś się na spis w 2002 roku, ale że nie załapałeś się na spis w 2011 to nie uwierzę ;)  Daniel, aż tak młody to ty nie jesteś ;)
Spis jak spis, trochę statystyki i nic więcej.  
Na spora cześć pytań masz możliwość odpowiedzieć:

Cytat

nie mam żadnej wiedzy na ten temat lub  nie chcę odpowiadać na to pytanie

Poza tym - nie ma tam nic w tych pytaniach czego by Państwo o mnie nie wiedziało. Chyba, że nie płacisz rachunków, mieszkasz gdzieś na lewo, unikasz podatków i z US nie masz nic wspólnego, z ZUS  itd itd. 90% pytań to jest to co sami mogliby sobie ogarnąć gdyby system informatyczny kraju stał na jakimś uczciwym poziomie i integrował wszystkie urzędy a nie tylko wybrane. Więcej Microsoft, Facebook i Google wie o Tobie niż Państwo się dowie z tego spisu :D;) 

Przy okazji - uczulcie rodziców by weryfikowali dane rachmistrzów i sprawdzali czy tel. z którego dzwonią to 

(22) 828 88 88 lub (22) 279 99 99

Nie trzeba długo było czekać na takie newsy: 

https://opoczno.naszemiasto.pl/oszustwo-na-rachmistrza-falszywy-rachmistrz-wyludzil-dane/ar/c1-8287662
 

@J@cekWro (22) 279 99 99 wew.1 - o ile masz telefon ;) 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, J@cekWro napisał:

Ja próbowałem, ale mi nie wyszło. U mnie we wsi internetu nie ma... Nawet do Orange się zgłosiłem żeby mi kabel podłączyli ale odmowa, bo miedzi się nie opłaca a światła to nie ma... A gmina nie ma kasy, nie ma i nie będzie. No naprawdę chciałem ale co zrobić emoji14.png

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Nie wiem Jacek czy ty tak serio, ale jeśli tak, to właśnie to jest największa parodia dystrybucji środków publicznych. Obrzeża milionowego miasta i nie ma podstawowej w XXI wieku infrastruktury.

Co do spisu. Robiłem poprzedni, ten też robię. Tak, jak pisze Darek. Nie ma tam nic, czego by państwo o tobie nie wiedziało i mniej niż zbieraja o tobie giganci reklamowi.

Co do intergracji systemów, to czasem celowo się ich nie integruje, żeby unikać zagrożeń w zakresie cyberbezpieczeństwa. Ale część rzeczywiście leży i kwiczy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, katani napisał:

Co do intergracji systemów, to czasem celowo się ich nie integruje, żeby unikać zagrożeń w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Ogarnięcie systemu, który wyciągnie dane z niezintegrowanych systemów i wykona dane statystyczne to też jest pikuś.  Tylko, to kosztuje - taniej przerzucić taką pracę na obywatela ;) Pomijając już komunikatywność platformy takiej jak np. ePuap2. Doświadczonemu czasami ciężko się w nim odnaleźć, a co dopiero ma zrobić osoba, która z komputerami nie jest za pan brat ;) 

Cytat

Obrzeża milionowego miasta i nie ma podstawowej w XXI wieku infrastruktury.

Ja mam 4km do miejsca dawnego zamieszkania, 1km do obrzeży miasta, przystanek linii miejskiej 200m od domu - a Orange nie ma w ogóle zasięgu, Play od 1 do 3 kreseczek ale jak rozmawiam przez telefon to najlepiej jest w kuchni :D  Internet dopiero po interwencji w Play i UKE jako tako zaczął działać ;) 
Ale nie jest też tak, że nie mam alternatywy - załapałem się na "wykluczenie cyfrowe". I do końca roku powinienem mieć światłowód od FiberHost. 
Tu jest mapa tego co jest zrobione i co jest w realizacji: 
https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
49 minut temu, VDR napisał:

rozumiem, że nie załapałeś się na spis w 2002 roku, ale że nie załapałeś się na spis w 2011 to nie uwierzę

Ja ani razu nie miałem okazji. Dlaczego?

19 minut temu, VDR napisał:

Ale nie jest też tak, że nie mam alternatywy - załapałem się na "wykluczenie cyfrowe"

Dlatego tak spragniony jesteś tego 5G :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Nie wiem Jacek czy ty tak serio, ale jeśli tak, to właśnie to jest największa parodia dystrybucji środków publicznych. Obrzeża milionowego miasta i nie ma podstawowej w XXI wieku infrastruktury.

Ja tak pół żartem pół serio. Spisywać się zacząłem ale utknąłem na peselach dzieci które muszę gdzieś z jakiegoś segregatora odkopać :)
Ogólnie telefonicznie nie wiadomo komu podawanie danych typy adres/pesel/z kim śpię z kim mieszkam to tak trochę średnio :)

Internetu normalnego nie mam i to jest właśnie irytujące, internetowy spis powszechny a ja dobrego internetu nie mam. Męczę się na radiowym, jak nie ma wiatru, deszczu i nikt nie włączy obok wiertarki czy czegoś to powiedzmy że działa. LTE jakoś tam działa ale są ograniczenia 3 dni oglądania bajek i po internecie :)
Z Orange przepycham się od stycznia, przyjechał Pan i pojechał, zero odpowiedzi po miesiącu zadzwoniłem i się dowiedziałem że nie mam kabla w budynku to nie ma możliwości oni informacji nie wysyłają umowa nie dochodzi do skutku i taki finał.
Kabel sam wykopałem podłączyłem ale teraz w systemie mam "bana" permanentny brak możliwości :) Na infolnii tylko "nie da się i już", "zgłoszenie przyjęte" efektu zero, jedna pani kazała mi pisać do techników na czacie na Youtube więc jest też czasami tragicznie i zabawnie:)

 

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo honoru, człowiek żyje w centrum dużego miasta i myśli, że cywilizacja jest wszędzie.

W zeszłym roku byliśmy w Beskidach i zepsuł się nam samochód. termostat się zawiesił, pokazywał przegrzanie, kontrolki silnika się świeciły, sygnały, żeby się zatrzymać. Próbowałem dzwonić po pomoc (mam assistance), 4 telefony, w trzech sieciach zero zasięgu. Żeby nie było, byliśmy w wiosce, na górce, były tam hotele, turystów tyle, że ciężko zaparkować. Zatrzymałem innych turystów, zwieźli mnie w dół wioski, dalej nic. Zapytałem tubylców o jakiegoś mechanika, polecili mi do którego domu pojechać. Gość mi powiedział, ze żeby złapać zasięg muszę jechać 4 kilometry w dół, a najbliższy warsztat 7km. Całe szczęście był ogarnięty, wystarczyło odłączyć akumulator i termostat się zresetował.

Ale potem pomyślałem, że tam są ludzie, co żyją cały rok w tym miejscu, a nie parę godzin, jak ja. Jak szukać pracy? Jak założyć firmę? Nie taką fabrykę od razu. Ale weterynarz, pizza/pierogi na wynos, fryzjer, mechanik, szklarz, agroturystyka. Proste, a bardzo potrzebne zawody. Już nie mówiąc o wezwaniu karetki czy straży. Tu ci się chata pali, a ty dymasz 5km żeby zadzwonić po pomoc. Tragedia. Ciekawe jak tam zdalne nauczanie wyglądało?

Nie rozumiem, dlaczego budujemy CPK, przekop mierzei zamiast dofinansować dostawców, żeby rozwijali infrastrukturę w takich miejscach.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

Ja ani razu nie miałem okazji. Dlaczego?

Nieletni nie muszą się spisywać ? ;)

 

1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

Dlatego tak spragniony jesteś tego 5G

Akurat 5G mi nie pomoże. Jeśli kumasz fizykę i jaki wpływ ma częstotliwość na odległość na jaką fale się rozchodzą - powinieneś wiedzieć dlaczego 5G nie jest dobre na tereny o niskim obstawieniu nadajnikami ;) Dlaczego 1 Program Polskie Radio na 225kHz słychać w całej Polsce i krajach sąsiednich (a nawet dalej) a na UKF radio co chwilę zmienia Ci częstotliwości jak lecisz z jednego krańca Polski na drugi ;) Zresztą w samym Toruniu jesteś w zasięgu 3 różnych nadajników ;) 

 

8 minut temu, katani napisał:

Ale potem pomyślałem, że tam są ludzie, co żyją cały rok w tym miejscu, a nie parę godzin, jak ja.

Pomyśl, że oni mogą być szczęśliwi i zastanawiać się po co Ci to wszystko, to całe uwiązanie do tej cywilizacji  ;) 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania jak pytania, na te faktycznie osobiste można nie odpowiadać, a reszty dowiedzieli by się w urzędzie miasta/gminy, gdyby im się chciało. Inny temat - po co to państwu, tym bardziej unii (bo ten spis to kolejny unijny wymysł). Mnie głównie irytuje trwonienie publicznej (=mojej) kasy na takie idiotyzmy, dlatego spisałem się przez internet, żeby jeszcze więcej kasy nie było marnotrawione na rachmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam, ale jest coś takiego jak godzina 24:00 ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 2.06.2021 o 07:01, dale napisał:

Może się czepiam, ale jest coś takiego jak godzina 24:00 ?

Jak widać w spisie .. jest

i brakuje jeszcze pytania o nazwisko kochanki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, silvia napisał:

 

i brakuje jeszcze pytania o nazwisko kochanki ...

Ależ taka instytucja w naszym idealnym katolickim państwie prawa i sprawiedliwości nowego ładu - po prostu nie istnieje.

Zamkniemy oczy a całe zło/lgbt/opozycja znikną... tak jak w czasach przedszkolnych, schowajmy głowę pod kocyk... będzie dobrze.

Swoją drogą, skoro tak o polityce... Tyle krzyczeli o zwrot wraku, opowiadali, co by tu nie zrobili jak by byli u steru... Uuuuhhhh Ino Roz! A by sie Panie działo...

A teraz? Porywają nam samolot, sprzątnęli człowieka z pod opieki naszych dzielnych służb (jaka była by inna przyczyna tych nagłych narad?) - no i co? Ano nic, potrafią tylko skomleć do Unii "weźcie i zróbcie" ...

Ale policzyć nas muszą... a jakże - wszak baza pesel już nie wystarczy... bo nie mają informacji kto, gdzie i z kim, a jeszcze, kto na tace daje...

 

image.jpeg


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nigdy w tym nie uczestniczyłem a i w tym roku nie zamierzam się poddać tej  inwigilacji.

Mam ich tam gdzie słońce nie dochodzi ...

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.