Skocz do zawartości

Historia edycji

chwialek

chwialek

@AnT@Tester

Zmiana ph środowiska czyli wody w worku zachodzi wraz z kropelkowaniem + "ryba pije wodę"  -> wciąga amoniak do organizmu. Usuwając amoniak z wody czy usuniemy go z ryby ? Czy zmiana ph środowiska wpływa natychmiastowo na zmianę ph w ciele ryby ?

Oprócz amoniaku w tej tematyce wydaje mi się iż jest jeszcze jeden ważny aspekt jest nim zasolenie - ilekroć przychodzą do mnie ryby sprawdzam zasolenie i bywa z tym różnie. 1,008-1,026 czy tu nie leży dalsza część problemów aklimatyzacyjnych. Ryba wydala cały czas ale jej organizm ma ułatwione zadanie w niższych zasoleniach, część patogenów nie przetrzyma niskiego zasolenia. Otrzymując rybę w zasoleniu 1,008 mamy duży skok zwłaszcza nie stosując kwarantanny. Ryba przeżyje szok ale czy jej przemiana materii nie powoduje podtrucia wewnętrznego własnymi odchodami (w tym również amoniak) już w nowym środowisku? Wydaje mi się że tak.

@dale pitu pitu... mi tam czasami zdycha po transporcie i to tym wiezionym osobiście lub wysyłkowym. . A ile ryb nie wpasowało się w istniejącą obsadę... W cuda 100% przeżywalności już nie wierzę.

chwialek

chwialek

@AnT@Tester

Zmiana ph środowiska czyli wody w worku zachodzi wraz z kropelkowaniem + "ryba pije wodę"  -> wciąga amoniak do organizmu. Usuwając amoniak z wody czy usuniemy go z ryby ? Czy zmiana ph środowiska wpływa natychmiastowo na zmianę ph w ciele ryby ?

Oprócz amoniaku w tej tematyce wydaje mi się iż jest jeszcze jeden ważny aspekt jest nim zasolenie - ilekroć przychodzą do mnie ryby sprawdzam zasolenie i bywa z tym różnie. 1,008-1,026 czy tu nie leży dalsza część problemów aklimatyzacyjnych. Ryba wydala cały czas ale jej organizm ma ułatwione zadanie w niższych zasoleniach, część patogenów nie przetrzyma niskiego zasolenia. Otrzymując rybę w zasoleniu 1,008 mamy duży skok zwłaszcza nie stosując kwarantanny. Ryba przeżyje szok ale czy jej przemiana materii nie powoduje podtrucia wewnętrznego własnymi odchodami już w nowym środowisku? Wydaje mi się że tak.

@dale pitu pitu... mi tam czasami zdycha po transporcie i to tym wiezionym osobiście lub wysyłkowym. . A ile ryb nie wpasowało się w istniejącą obsadę... W cuda 100% przeżywalności już nie wierzę.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.