Skocz do zawartości
fOe

Dym.. Czy przeszkadza

Rekomendowane odpowiedzi

Przeprowadziłem się czy bliski kontakt kominka z akwarium może mu zaszkodzisz?, wiadomo przy otwieraniu dym itp odległość 1 m oczywiście palę w nim tylko w zimę jest to źródło ciepła mieszkania inaczej się nie da... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylację masz sprawną... akwaryści to również palacze, myślę że więcej dymu są w stanie wyprodukować w ciągu dnia niż twój kominek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem w tym pokoju wentylacja jest tylko do 2 pokoju.. Niema zewnetrznej.. Ogólnie nie kopci ale przy rozpalaniu i dokładaniu zawsze coś na dom poleci

Edytowane przez fOe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodatkowo natleniać wodę kostką napowietrzającą.
Nie znam się, ale mając kominek, być może nie wiem, pochłania więcej tlenu z pomieszczenia?
U siebie mam 2 kostki lipowe, powietrze ciągnę z dworu przez filtr węglowy PH=8,10 chodzi przez 24h i jakoś nie udaje mi się podnieść więcej

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardziej rozumiem dym ?

To jaki masz kominek ? staroświecki 

Ja też mam kominek w salonie około 3m od akwarium i zero odczucia dymu w pomieszczeniu nawet jak dokładam drewno.

Uchyl minimalnie drzwiczki przy dokładaniu drewna, poczekaj 5 sek aż komin zaciągnie i otwierasz i dokładasz i zero dymu na salon.

Może Ty nie umiesz palić w kominku ?:D lub przeczyść komin, jest słaby ciąg i stąd masz dym przy dokładaniu drewna.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odpieniacza doprowadź powietrze z zewnątrz budynku i powinno być ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiem palić spokojnie ale czasem walnie coś na dom to jest nieuniknione. Doprowadzić nie da rady musiał bym z 8m Prze salon ciągnąć wężyk.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ciągłem ponad 6 metrów, włożyłem w listwę przypodłogową

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dużych listew...

pamiętajcie o jednym drobiazgu, wydajności. odpieniacz bierze lieś litrów powietrza na mitutę i teraz taki wężyk musi mu to podać bez generowania żadnego oporu, co w praktyce oznacza dużą średnicę i łagodne łuki.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję dużych listew...
pamiętajcie o jednym drobiazgu, wydajności. odpieniacz bierze lieś litrów powietrza na mitutę i teraz taki wężyk musi mu to podać bez generowania żadnego oporu, co w praktyce oznacza dużą średnicę i łagodne łuki.
Listwa ma 4cm, i nie wydaje mi się duża, zależy co się komu podoba, a na łuki można założyć kolanko

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste doświadczenie - weźcie kawałek rurki o długości 30 cm i dmuchnijcie przez niego, nie podejrzewam Was o posiadanie przepływomierza do gazu, potem to samo zróbcie z odcinkiem docelowej długości (6 m ? ) i wnioski wyciągnijcie sami. To samo zróbcie ze zgięciem o 90 stopni przy zastosowaniu łuku i wymiarów listwy przypodłogowej.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny wąż przy moim odpieniaczu ma 1,5cm średnicy, ja zastosowałem wąż 2cm śr.włożyłem go na niego, kolanko większe wąż 2 cm wchodzi do środka, listwa zaś ma koszyk na kable 3×3 cm ok bo nie mieżyłem.
Dodam że oryginalnie odpieniacz miał na wężu założoną puszeczkę z dwoma małymi otworkami o średnicy ok 3mm.
Odpieniacz u mnie działa bez problemowo, jestem zadowolony.
Nie mówię że kolega nie ma racji ale wydaje mi się że moje rozwiązanie jest dobrym rozwiązaniem, bo nie musiałem stosować delikatnych łuków

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczyć wężyk na zewnątrz, ja się krótko pocieszyłem wężykiem za ścianą, robaki pozatykały wężyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.