Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, akwarium założone 20 kwietnia. Czytałem, że z początku podczas dojrzewania w akwarium może być bardzo dużo glonów i będzie niezbyt ładnie to wszystko wyglądać.

Moje dwa pytania czy długo takie glony będą ? Jak można to przyśpieszyć aby zniknęły ? I co zrobić, żeby zniknęły. 

Na dzień dzisiejszy tak to wygląda. 

 

204833309_312192533963901_6517494083864669760_n.jpg

Parametry 25.06.2021.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, adrenalina napisał:

Witam, akwarium założone 20 kwietnia. Czytałem, że z początku podczas dojrzewania w akwarium może być bardzo dużo glonów i będzie niezbyt ładnie to wszystko wyglądać.

Moje dwa pytania czy długo takie glony będą ? Jak można to przyśpieszyć aby zniknęły ? I co zrobić, żeby zniknęły. 

Na dzień dzisiejszy tak to wygląda. 

 

204833309_312192533963901_6517494083864669760_n.jpg

Parametry 25.06.2021.PNG

Jak często czyścisz filtry? 

(Ta rybka narazie tam trochę nie pasuje).

Jeśli nasz możliwość to zainwestuj w filtr kaskadowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, adrenalina napisał:

Na dzień dzisiejszy tak to wygląda. 

Tak szczerze mówiąc , to nie wyglada to dobrze . Ale biorąc pod uwagę to , co pisałeś w innym temacie , wcale się nie dziwię . 

 

6 minut temu, Arek77 napisał:

zainwestuj w filtr kaskadowy.

Popieram , będzie łatwiej o czystość . Co dwa dni wywalasz watę i dasz nową . 
Jakie masz na dzień dzisiejszy parametry wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filtry to zdecydowanie za rzadko, jeśli o podmiany... to na razie... za dużo;)

 

Te gąbki w filtrach powinieneś czyścić jak tylko się zabrudzą- nawet dwa razy dziennie. A z podmianami się wstrzymać.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ariel napisał:

Tak szczerze mówiąc , to nie wyglada to dobrze . Ale biorąc pod uwagę to , co pisałeś w innym temacie , wcale się nie dziwię . 

 

Popieram , będzie łatwiej o czystość . Co dwa dni wywalasz watę i dasz nową . 
Jakie masz na dzień dzisiejszy parametry wody ?

No nie wygląda to za fajnie ale z tego co czytałem, oglądałem to podobno to jest normalne podczas dojrzewania akwarium, że trzeba się przygotować na taki widok chyba, że ja tak mam. 

Co do poprzednich tematów, to chciałem nadmienić , że to jest drugie podejście tego samego zbiornika bo za pierwszym razem nie wyszło a teraz wyszło. Parametry są wklejone w pierwszym poście razem ze zdjęciem zbiornika. 

16 minut temu, Arek77 napisał:

Jeśli chodzi o filtry to zdecydowanie za rzadko, jeśli o podmiany... to na razie... za dużo;)

 

Te gąbki w filtrach powinieneś czyścić jak tylko się zabrudzą- nawet dwa razy dziennie. A z podmianami się wstrzymać.

Czyszcząc za często gąbki nie usuwamy pozytywnych bakterii na nich ? 

To kiedy robić podmianki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, adrenalina napisał:

Czyszcząc za często gąbki nie usuwamy pozytywnych bakterii na nich ? 

Bakterie mają być  skale i ewentualnie w mediach filtracyjnych o dużym przepływie wody. Od biedy i gąbka by się nadawała ale ..... ale umieszczona w innym miejscu... np za innymi gąbkami lub watą, które będą robiły za filtracje mechaniczną. W twoich filtrach które masz jest to raczej niemożliwe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to czy jest jakiś złoty środek na usunięcie tych glonów ? Czy po prostu cierpliwość i częstsze czyszczenie filtrów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował następujące kroki w Twojej sytuacji.

Przede wszystkim poszukać znajomego akwarysty morskiego w okolicy lub sklep który przygarnie na jakiś czas błazenka.

Następnie postawić obok akwarium wentylator tak aby dmuchał w tafli wody i obniżyć trochę temperaturę co najmniej do 27 stopni (najlepiej 25).

Calą wodę w akwa wzruszyć i przefiltrować przez jakąś watę, fizelinę czy nawet pieluchę tetrową. No chyba, że masz odmulacz. To wtedy jak najwięcej syfu który zalega na dnie odespać.

Wlać bakterię, odstawićwspokojne miejsce, uzbroić się w cierpliwość i czekać. 

 

Nie wiem czy te parametry w pasku dotyczące nutrienów (NO3, NO2, PO4) ... to są prawdziwe zera na podstawie testów czy wpisane z powodu braku tych testów ?

Edit. Uzbroić się w cierpliwość i czekać oraz czyścić gąbki co najmniej co drugi dzień. A najlepiej kupić filtr kaskadowy.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo Panie. Masz tam w ogóle odpieniacz? Wywal ten filtr gąbkowy. Masz za niskie zasolenie. Powinno być 1026. Za wysoka temperatura. Brak konkurencji pokarmowej dla tych glonów, to się świetnie rozwijają. Świecisz nad pustym zbiornikiem to sobie rosną. Wrzuć tą skałę do wiaderka/ miski z solanką i porządnie wyszoruj szczotką. Jeżeli masz możliwość to załatw sobie żywą wodę z dojrzałego akwarium. Wrzuciłbym kilka łatwych korali(jakieś miękasy) i jakiś absorber na fosforany. Jakiegoś jeżowca i ślimaki i niech pracują.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Ja bym proponował następujące kroki w Twojej sytuacji.

Przede wszystkim poszukać znajomego akwarysty morskiego w okolicy lub sklep który przygarnie na jakiś czas błazenka.

Następnie postawić obok akwarium wentylator tak aby dmuchał w tafli wody i obniżyć trochę temperaturę co najmniej do 27 stopni (najlepiej 25).

Calą wodę w akwa wzruszyć i przefiltrować przez jakąś watę, fizelinę czy nawet pieluchę tetrową. No chyba, że masz odmulacz. To wtedy jak najwięcej syfu który zalega na dnie odespać.

Wlać bakterię, odstawićwspokojne miejsce, uzbroić się w cierpliwość i czekać. 

 

Nie wiem czy te parametry w pasku dotyczące nutrienów (NO3, NO2, PO4) ... to są prawdziwe zera na podstawie testów czy wpisane z powodu braku tych testów ?

Edit. Uzbroić się w cierpliwość i czekać oraz czyścić gąbki co najmniej co drugi dzień. A najlepiej kupić filtr kaskadowy.

Dlaczego mam dać gdzie indziej błazenki jak żyją, jedzą, pływają nie widać u nich żadnego problemu ? 

Staram się zbijać temperaturę jak mogę. 

Tak właśnie robię co tydzień, czyszczę ile mogę i dolewam bakterie. 

No3,No2,Po4 są po prostu na 0. 

Mam filtr kaskadowy, zmieniłem go specjalnie na filtr wewnętrzny (denerwowało mnie plumkanie a mam trochę krzywą szafkę) 

Teraz, Steron napisał:

Łoo Panie. Masz tam w ogóle odpieniacz? Wywal ten filtr gąbkowy. Masz za niskie zasolenie. Powinno być 1026. Za wysoka temperatura. Brak konkurencji pokarmowej dla tych glonów, to się świetnie rozwijają. Świecisz nad pustym zbiornikiem to sobie rosną. Wrzuć tą skałę do wiaderka/ miski z solanką i porządnie wyszoruj szczotką. Jeżeli masz możliwość to załatw sobie żywą wodę z dojrzałego akwarium. Wrzuciłbym kilka łatwych korali(jakieś miękasy) i jakiś absorber na fosforany. Jakiegoś jeżowca i ślimaki i niech pracują.

Nie mam odpieniacza gdyż jest to tylko 60l zbiornik, dlatego podmieniam co tydzień wodę i czyszczę co można. Zasolenie jak widać, wg strony i zaleceń jest prawidłowe. Z temperaturą chyba nie jeden akwarysta w lato ma problemy i próbuję ją zbić :D Powoli wrzucam zwierzątka jest krab, rak, 2 błazenki to, żeby światełko miały i żeby akwarium (bakterie itp) też przyzwyczajały się do naturalnego świecenia na codzień. 

"Jeżeli masz możliwość to załatw sobie żywą wodę z dojrzałego akwarium."

W jaki celu? Parametry mam dobre a woda i jak zaczynałem zbiornik była trochę z dojrzałego akwarium. 

Absorber na fosforany jak PO4 jest na 0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie prawidłowe dla Fish only to tak. Jeżeli chcesz prowadzić akwarium bez odpieniacza to powinieneś mieć różne media filtracyjne i makroglony o obiętości conajmniej 2l na to akwarium. Ja bym jednak zainwestował w jakiś wiszący odpieniacz nawet taki na kostce lipowej. Będziesz się bujał z problemem. Coś musi te nutrienty i światło konsumować. Albo korale albo glony albo absorbery. Czyżby kolejny Szeryf??


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, adrenalina napisał:

Powoli wrzucam zwierzątka jest krab, rak,

Co to za rak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Steron napisał:

Zasolenie prawidłowe dla Fish only to tak. Jeżeli chcesz prowadzić akwarium bez odpieniacza to powinieneś mieć różne media filtracyjne i makroglony o obiętości conajmniej 2l na to akwarium. Ja bym jednak zainwestował w jakiś wiszący odpieniacz nawet taki na kostce lipowej. Będziesz się bujał z problemem. Coś musi te nutrienty i światło konsumować. Albo korale albo glony albo absorbery. Czyżby kolejny Szeryf??

Z media filtracyjnych no to mam we filtrze wewnętrznym matrixa, dodatkowo pat mini z gąbką i skimmer z watą filtracyjną w środku. Z tymi glonami po prostu chciałem poczekać, najpierw chciałem wrzucić zwierzęta później korale, no ale teraz dorzucę po prostu korale. 

Szeryf ?? 

5 minut temu, Arek77 napisał:

Co to za rak?

Przepraszam pomyłka, żaden rak tylko dwa krab Mitrax i pustelnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, adrenalina napisał:
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Ja bym proponował następujące kroki w Twojej sytuacji.

Przede wszystkim poszukać znajomego akwarysty morskiego w okolicy lub sklep który przygarnie na jakiś czas błazenka.

Następnie postawić obok akwarium wentylator tak aby dmuchał w tafli wody i obniżyć trochę temperaturę co najmniej do 27 stopni (najlepiej 25).

Calą wodę w akwa wzruszyć i przefiltrować przez jakąś watę, fizelinę czy nawet pieluchę tetrową. No chyba, że masz odmulacz. To wtedy jak najwięcej syfu który zalega na dnie odespać.

Wlać bakterię, odstawićwspokojne miejsce, uzbroić się w cierpliwość i czekać. 

 

Nie wiem czy te parametry w pasku dotyczące nutrienów (NO3, NO2, PO4) ... to są prawdziwe zera na podstawie testów czy wpisane z powodu braku tych testów ?

Edit. Uzbroić się w cierpliwość i czekać oraz czyścić gąbki co najmniej co drugi dzień. A najlepiej kupić filtr kaskadowy.

Dlaczego mam dać gdzie indziej błazenki jak żyją, jedzą, pływają nie widać u nich żadnego problemu ? 

Staram się zbijać temperaturę jak mogę. 

Tak właśnie robię co tydzień, czyszczę ile mogę i dolewam bakterie. 

No3,No2,Po4 są po prostu na 0. 

Mam filtr kaskadowy, zmieniłem go specjalnie na filtr wewnętrzny (denerwowało mnie plumkanie a mam trochę krzywą szafkę) 

13 minut temu, Steron napisał:

Łoo Panie. Masz tam w ogóle odpieniacz? Wywal ten filtr gąbkowy. Masz za niskie zasolenie. Powinno być 1026. Za wysoka temperatura. Brak konkurencji pokarmowej dla tych glonów, to się świetnie rozwijają. Świecisz nad pustym zbiornikiem to sobie rosną. Wrzuć tą skałę do wiaderka/ miski z solanką i porządnie wyszoruj szczotką. Jeżeli masz możliwość to załatw sobie żywą wodę z dojrzałego akwarium. Wrzuciłbym kilka łatwych korali(jakieś miękasy) i jakiś absorber na fosforany. Jakiegoś jeżowca i ślimaki i niech pracują.

Nie mam odpieniacza gdyż jest to tylko 60l zbiornik, dlatego podmieniam co tydzień wodę i czyszczę co można. Zasolenie jak widać, wg strony i zaleceń jest prawidłowe. Z temperaturą chyba nie jeden akwarysta w lato ma problemy i próbuję ją zbić :D Powoli wrzucam zwierzątka jest krab, rak, 2 błazenki to, żeby światełko miały i żeby akwarium (bakterie itp) też przyzwyczajały się do naturalnego świecenia na codzień. 

"Jeżeli masz możliwość to załatw sobie żywą wodę z dojrzałego akwarium."

W jaki celu? Parametry mam dobre a woda i jak zaczynałem zbiornik była trochę z dojrzałego akwarium. 

Absorber na fosforany jak PO4 jest na 0?

Możesz nadal być mondry, lub posłuchać, pomyśleć i zmądrzeć. Mnie też swego czasu ludzie pisali "lej bakterie, vsv, daj korale". Ale przecież miałem żywa skałę, nutrienty zerowe, a akwarium dojrzewało to gdzie korale?!?!? Problem w tym, że 70% informacji z internetów to są bzdury wyssane z palca, więc jeśli kogoś słuchać, to warto przynajmniej sprawdzić czy ma akwarium i jak jego recepty sprawdzają się w jego zbiorniku. A druga rzecz, to że problemy zwykle mają najprostsze przyczyny, czyli za słaba cyrkulacja, filtracja oraz nie odrobienie pracy domowej na starcie.

3 minuty temu, adrenalina napisał:

Szeryf ??

Jak nie wiesz, kto to Szeryf, to widać długa droga jeszcze przed Tobą:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Słony leszcz napisał:

Możesz nadal być mondry, lub posłuchać, pomyśleć i zmądrzeć. Mnie też swego czasu ludzie pisali "lej bakterie, vsv, daj korale". Ale przecież miałem żywa skałę, nutrienty zerowe, a akwarium dojrzewało to gdzie korale?!?!? Problem w tym, że 70% informacji z internetów to są bzdury wyssane z palca, więc jeśli kogoś słuchać, to warto przynajmniej sprawdzić czy ma akwarium i jak jego recepty sprawdzają się w jego zbiorniku. A druga rzecz, to że problemy zwykle mają najprostsze przyczyny, czyli za słaba cyrkulacja, filtracja oraz nie odrobienie pracy domowej na starcie.

Tak myślałem, że znajdzie się w końcu jeden z takich postów/ludzi. Piszę na forum aby dowiedzieć się gdzie jest tu problem a tym samym porównuję różne informację kto jak prowadzi. Z tego co widzę nie ma złotego środka. Jeden mówi czyść gąbki 2x dziennie a w sklepie akwarystycznym mówią, że 1 w tygodniu czyszczenie gąbki to za często. Nie raz tutaj na forum jeden powiedział tak a drugi zaraz miał inne zdanie, staram się jakoś podsumować te informację i po swoim doświadczeniu tego co widzę u mnie jakoś dojść do złotego środka. 

Raz założyłem akwarium morskie, coś nie wyszło przez 3 miesiące, zrobiłem restart zrobiłem jak wszyscy powiedzieli, poszło lepiej parametry w porządku, życie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adrenalina napisał:

Tak myślałem, że znajdzie się w końcu jeden z takich postów/ludzi. Piszę na forum aby dowiedzieć się gdzie jest tu problem a tym samym porównuję różne informację kto jak prowadzi.

Ale przeczytaj choćby swój obecny temat - toż masz tu już co najmniej kilka porad. O moim wątku nie wspominając, bo to wodolejstwo, ale ogólnie cyrkulacja, bakterie, filtracja mechaniczna, masa koralowa i sumienność w obsłudze zbiornika...

5 minut temu, adrenalina napisał:

a w sklepie akwarystycznym mówią

A to chociaż jest sklep z morszczyzną, czy słodkowodny? Mnie w naprawdę dobrym sklepie z morszczyzną powiedzieli kiedyś, że aquael slim duo 10W nadaje się do morskiego, także wiesz... Sklepy są od sprzedawania, od uczenia są np. książki:-)

I nie histeryzuj kolego, bo "starej ekipie" to się nawet nie chce odpowiadać na Twoje posty, choćby żeby tylko odesłać Cię do "szukajki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

Ale przeczytaj choćby swój obecny temat - toż masz tu już co najmniej kilka porad. O moim wątku nie wspominając, bo to wodolejstwo, ale ogólnie cyrkulacja, bakterie, filtracja mechaniczna, masa koralowa i sumienność w obsłudze zbiornika...

Przeczytałem, dowiedziałem się co trzeba ale oczywiście "stary" musiał swoje 5 groszy dodać i ponarzekać, zamiast coś konkretnego napisać. 

2 minuty temu, Słony leszcz napisał:

A to chociaż jest sklep z morszczyzną, czy słodkowodny? Mnie w naprawdę dobrym sklepie z morszczyzną powiedzieli kiedyś, że aquael slim duo 10W nadaje się do morskiego, także wiesz... Sklepy są od sprzedawania, od uczenia są np. książki:-)

Jeżeli mam morszczaka i idę do sklepu z akwarium to chyba nie pytam o terrarium... Skoro mają parę akwarium, które są w dobrym stanie, ładne i zwierzęta żyją to skądś musieli wiedzę mieć. 

4 minuty temu, Słony leszcz napisał:

I nie histeryzuj kolego, bo "starej ekipie" to się nawet nie chce odpowiadać na Twoje posty, choćby żeby tylko odesłać Cię do "szukajki".

I właśnie przez takich jak Ty ludziom się nie chce pisać na forach, jeżeli masz problem, nie chce się "staremu" pisać to nie pisz, jaki problem ? Od tego jest forum, kto będzie chętny to pomoże a kto nie to będzie marudził, że ktoś ma problem. Człowiek swoją drogą szuka informacji ale czasami lepiej porozmawiać z człowiekiem i podyskutować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adrenalina napisał:

No nie wygląda to za fajnie ale z tego co czytałem, oglądałem to podobno to jest normalne podczas dojrzewania akwarium, że trzeba się przygotować na taki widok chyba, że ja tak mam. 

Co do poprzednich tematów, to chciałem nadmienić , że to jest drugie podejście tego samego zbiornika bo za pierwszym razem nie wyszło a teraz wyszło. Parametry są wklejone w pierwszym poście razem ze zdjęciem zbiornika. 

I o to właśnie mi chodziło . Mianowicie czy restart był . Glony w dojrzewającym akwarium nie są niczym nadzwyczajnym , ale podmieniając wodę tylko pomagasz im dalej rosnąć . Więc dobrze by było byś wodę nie podmieniał . 

 

57 minut temu, adrenalina napisał:

Nie mam odpieniacza gdyż jest to tylko 60l zbiornik

W tak małym baniaku nie trzeba mieć odpieniacza i podmiany wystarczą , jeśli jest dobra filtracja . Te filtry wewnętrzne są po prostu upierdliwe i wymagają ciągłego czyszczenia . 
Zasolenie masz za niskie , powinieneś mieć 1.024 do 1.026 nie mniej i nie więcej . Jeśli ustawisz na 1.025 to się tego trzymaj . Do utrzymania temperatury przyda się kontroler , który załączy grzałkę jak temperatura spadnie i zaliczy wiatrak jak za mocno wzrośnie . . 

 

34 minuty temu, Słony leszcz napisał:

No3,No2,Po4 są po prostu na 0

No3 i Po4 są zerowe , bo glony wszystko wyciągają .

 

34 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Dlaczego mam dać gdzie indziej błazenki jak żyją, jedzą, pływają nie widać u nich żadnego problemu ? 

Nie musisz tego robić , ale przyspieszyło by to pozbycie się glonów . Po wyciągną wszystko z wody i znikną . A tak to przez karmienie , kupy oraz twoje podmiany będą nadal rosnąć . 

 

34 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Mam filtr kaskadowy, zmieniłem go specjalnie na filtr wewnętrzny (denerwowało mnie plumkanie a mam trochę krzywą szafkę) 

Szafkę możesz wypoziomować i problem zniknie . Podłóż coś pod nogi . 

 

37 minut temu, adrenalina napisał:

Z tymi glonami po prostu chciałem poczekać, najpierw chciałem wrzucić zwierzęta później korale, no ale teraz dorzucę po prostu korale.

Teraz przypadkiem nie dodawaj korali , czy ryb . 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Coś się chyba w silniczku popier... Albo ktoś majstruje przy cytowaniach:nono

@adrenalina
nie wiesz kto to Szeryf, piszesz że ja jeste "stary"... Hmmmm:clowning

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

Hmmm.... Coś się chyba w silniczku popier... Albo ktoś majstruje przy cytowaniach:nono

@adrenalina
nie wiesz kto to Szeryf, piszesz że ja jeste "stary"... Hmmmm:clowning

 

Idź zobacz czy Cię nie ma na innym forum i nie spamuj głupotami ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adrenalina napisał:

Idź zobacz czy Cię nie ma na innym forum i nie spamuj głupotami ;) 

Mysiu pysiu, porównaj sobie moją kosteczekę i swoję akwarium.

Byś był bardziej ogarnięty, byś wiedział, że nie ma mnie na innych forach:D Wyluzuj i uświadom sobie, że morskie to nie gupiki. Dobra, bo zaraz komuś pampers puści, więc się rozłączam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Mysiu pysiu, porównaj sobie moją kosteczekę i swoję akwarium.

Byś był bardziej ogarnięty, byś wiedział, że nie ma mnie na innych forach:D Wyluzuj i uświadom sobie, że morskie to nie gupiki. Dobra, bo zaraz komuś pampers puści, więc się rozłączam

Super, gratuluje twojej kosteczki. Pewnie dłużej siedzisz, masz pewnie jakąś wiedzę nie zaprzeczam ale pisanie farmazonów i toksyczne zachowanie jest słabe. A to co raz częstsze na forach czy grupach FB. Jak widzisz ja jestem w pełni wyluzowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.