Skocz do zawartości
bibik

Clarisea sk-3000

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, inmar napisał:
  • Kurna i znów się zepsuł,ale chyba na dobre bo kable są na swoim miejscu a nie działa.Próbowałem podać 12V z ładowarki akumulatorowej bezpośrednio na silnik,ale nawet nie drgnie.
  • Ktoś podpowie jak kupić do Polski z linku powyżej ?

Cześć

Ja jestem klientem tego sklepu, dobry sklep, szybka wysyłka. 

Musisz się zalogować w sklepie jako nowy klient i gotowe. 

Ja jak płacę przez PayPal to jeszcze doliczają 3% ceny dla PayPal. 

Plus wysyłka 7,90€ na terenie Niemiec. 

Teraz doczytałem wysyłka do Polski 

Do 5kg 16,53€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się,ale się jeszcze zastanawiam  czy w Polsce naprawdę nie można zakupić części ? Wyłka do nas to 16,5 €.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam na dole jest podane

Versandkosten na wszystkie kraje. 

Ale ten produkt jest na zamówienie, nie wiadomo jak długo Byś czekał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, inmar napisał:

Nie doczytałem,że na zamówienie.

Do 3000 tysięcy jest na miejscu a do twojego muszą zamawiać.  Najlepiej zadzwonić i się zapytać czy jest problem ze ściągnięciem.  Ja często u nich zamawiałem różne rzeczy których nie mieli i czekałem od 3 dni do tygodnia . A brałem lampy , akwarium i kilka innych wynalazków , których na sklepie nie mieli . Ale oczywiście mogą mieć problemy , bo producent nie wysyła,  tak jak było z czyscikami tunze . Ale po kilku miesiącach mi przysłali , wiadomość o braku na magazynach i że mogę czekać bardzo długo dostałem w ten sam dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

large.IMG_20220725_181811.jpg.32b1347a91c6f3e0174ade38e6c154f2.jpglarge.IMG_20220725_181743.jpg.73096428a6553ae26ae02c10e6f7fc26.jpglarge.IMG_20220725_164845.jpg.a45ee34a1abf31f3167536e4c733344b.jpgRozebrałem cały silnik do do ostatniego trybu,cała przekładnia działa,ale w środku sam silniczek ma uszkodzenie mechaniczne i stąd się blokował.

Może podpasuje jakiś modelarski ?

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, inmar napisał:

Na razie nie chcę zapeszać,ale wymieniony silnik za 58 zł działa już ponad dobę.

https://allegro.pl/oferta/mini-silnik-silniczek-12v-przekladnia-3-5obr-3480-11829875273

ten silniczek dałeś? 

czy ten poniżej

https://automatyka.elstat.com.pl/p37420,mini-silniczek-12v-mt100-z-przekladnia-3-5-obr.html

mi już 2 kupione w tym niemieckim sklepie padły, 

Edytowane przez malthus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie lepiej kupić od razu mocniejszy silniczek i mieć spokój. Widzę , że producent zamontował za słaby , bo użytkownicy mają problemy . Ja w swoim DIY mam silnik 37W , ale to inna bajka. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi,że oryginalny ma 6W ? ten co kupiłem nie ma podanej mocy,napisałem zapytanie do sprzedawcy i czy ma innych mocy.Kupiony ma 3,5 obrotu i to chyba jest większa prędkość niż w oryginale,ale niewiele.Plusem jak na razie jest jego niski hałas,stary jęczał jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, inmar napisał:

Wychodzi,że oryginalny ma 6W ? ten co kupiłem nie ma podanej mocy,napisałem zapytanie do sprzedawcy i czy ma innych mocy.Kupiony ma 3,5 obrotu i to chyba jest większa prędkość niż w oryginale,ale niewiele.Plusem jak na razie jest jego niski hałas,stary jęczał jak cholera.

Może kupiłeś właściwy na właściwe miejsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, inmar napisał:

Jeśli mój sposób się sprawdzi to będziemy mieli tańszą alternatywę.

Oby, bo zamówiłem już ten silniczek ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, inmar napisał:

Rozklejałeś już obudowę oryginalną ?

Tak, rozkładałem niestety jest klejona i ulega lekkiej destrukcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował któryś z was podgrzać obudowę w ciepłej wodzie , tak jak róry PCV? Może wtedy by się obudowa nie rozwalała.

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już za późno,rozklejałem chyba z trzy razy i po ostatnim części jednej zostały na drugiej.Już nie kleiłem tylko złączyłem na styk a skręciłem szpilką gwintowaną 3mm przez te czarne kółka,po prostu śrubki wyrzuciłem,przewierciłem na większy otwór i szpilka idzie od jednego kółka do drugiego.Można tak zrobić tylko z dwoma szpilkami bo przy trzeciej jest silnik.Mogę teraz rozkręcać kiedy chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe śrubki idą przez całą obudowę i są skręcone zwykłą nakrętką?  

W sumie dobre rozwiązanie jak trzeba wymienić silnik to nie bawisz się w rozklejanie, co nie jest taki hop siup, tylko rozkręcasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,dokładnie.Kupiłem szpilkę,przyciąłem na 92mm i nakrętki na obu końcach.Można poszukać takiej śruby,ale mi się nie udało.W sumie koszt 7zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,w nowym silniczku jeden z trybików odczepił się od oski.Albo wada fabryczna,albo zmęczenie materiału.Nie wiem,czy jest możliwość przymocowania na jakiś klej czy to było zgrzewane na gorąco ? Jest możliwość wykorzystania starej przekładni,ale trzeba zamienić zębatki bo z nowego silnika jest większa tylko jak to wykonać.

Zębatka przełożona,wykorzystana stara przekładnia i testujemy.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.