Skocz do zawartości
bibik

Clarisea sk-3000

Rekomendowane odpowiedzi

Ja często czyścicie swoje rolermaty Clarisea ? Mam sporo skały w sumpie i do filtra ładują mi się ślimaki przytuliki,które blokują przesuw taśmy.Strasznie to irytujące jak wszystko trzeba rozbierać.Może jakieś odgrodzenie u mnie coś by pomogło.Założyłem oryginalną taśmę, bez zmian i na dodatek znika w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego, tak dokładnie, czyściłem może raz (przez półtora roku użytkowania), a tak to przy każdej zmianie rolki, czyli co jakieś  1-1,5 miesiąca trochę szczoteczką do zębów czyszczę powierzchownie wewnątrz (głównie zależy mi na wyczyszczeniu czujnika pływakowego).


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem,te ślimory mi blokują,czasem nawet ręcznie ledwo potrafię przesunąć materiał więc chyba muszę coś z tym zrobić.Zamówiłem dziś nowy silnik bo tamten przez te blokowania się zajechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik pochodził dwa tygodnie i się zatrzymał,trzymając go w ręku i naciskając przycisk czuć,że coś tam chce się ruszać,ale nie idzie.Materiał mam oryginalny.Trzeba będzie reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas minął,może ktoś znalazł jakiś fajny materiał zamienny do tego filtra ? Ten z Niemiec,dla przypomnienia jest bardzo cienki i muszę składać dwa do kupy a jeszcze się mocno ściąga i ciągle puszcza bokiem,przez co muszę dziennie go rozkładać.Na urlop założyłem oryginalną rolkę,która starczyła mi na 15 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu masz , ale trzeba ciąć i nie wiem czy twój rollornat da radę pociągnąć 40kę.

Pozdrawiam 

Screenshot_2023-08-05-08-39-34-474_pl.tablica.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, inmar napisał:

Używasz ? Podeślij bezpośredni link,wpisuję i nie wyskakuje nic.

Byłem zobaczyć , jest taka sama jak z DE. Nie kupowałem jeszcze bo mam zapas z DE .

Tu masz nr. zadwoń

795 868 957

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam z DE i jest cienka,ale tamta to chyba 20g.Aukcję już znalazłem,na dwóch portalach sprzedających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, inmar napisał:

No to ja mam z DE i jest cienka,ale tamta to chyba 20g.Aukcję już znalazłem,na dwóch portalach sprzedających.

Ty masz 20kę , a ja 40kę z DE:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar, czy udało się ogarnąć zamiennik? działa jakiś z allegro?

Bo czeka mnie prawdopodobnie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam zapas z Niemiec,ale pisałem z gościem z allegro o tej 40-tce.Nie wiem,czy nie kupię kawałka na próbę,ale to na koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Czym to tniesz?

Tnę NÓŻ DO CIĘCIA WATY WEŁNY MINERALNEJ STYROPIANU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Alcoholik napisał:

Tnę NÓŻ DO CIĘCIA WATY WEŁNY MINERALNEJ STYROPIANU

Nożem 50kę , pewnie łatwo nie jest . Ciąłem kiedyś 40kę i się męczyłem w dodatku równo nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JerzyB napisał:

Nożem 50kę , pewnie łatwo nie jest . Ciąłem kiedyś 40kę i się męczyłem w dodatku równo nie wyszło.

Powiem ci tak, ja owijam taśmą malarską, rysuję kreskę i tnę obracająć idzie jak po maśle tylko końcówka jak jest rulon gruby i tu jest troszkę ciężej ale obracam nóż i ząbkami tnę

Edytowane przez Alcoholik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Alcoholik napisał:

Powiem ci tak, ja owijam taśmą malarską, rysuję kreskę i tnę obracająć idzie jak po maśle tylko końcówka jak jest rulon gruby i tu jest troszkę ciężej ale obracam nóż i ząbkami tnę

Tak ten papier bardzo twardy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 13 dniach użytkowania tego materiału z allegro muszę stwierdzić,że u mnie nie zdało egzaminu.Owe 40m poszło mi w 13 dni,rozwijając stary materiał to waliło z środka aż miło a tu praktycznie nic.Jedyny plus to się nie ściąga jak tamten materiał i nie puszcza wtedy bokami.Dla przypomnienia używam tego materiału z Niemiec,ale mam go zwiniętego podwójnie bo to 20-stka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, inmar napisał:

Po 13 dniach użytkowania tego materiału z allegro muszę stwierdzić,że u mnie nie zdało egzaminu.Owe 40m poszło mi w 13 dni,rozwijając stary materiał to waliło z środka aż miło a tu praktycznie nic.Jedyny plus to się nie ściąga jak tamten materiał i nie puszcza wtedy bokami.Dla przypomnienia używam tego materiału z Niemiec,ale mam go zwiniętego podwójnie bo to 20-stka.

Witam

Konkretnie o jakiej włókninie piszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, inmar napisał:

Tej,co wysyłałeś mi linka z allegro.

Nie kumam podaj link, ja podawałem OLX

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z Twojego linku jest inna. Ja będę kupował po Świętach  dam znać , co jest warta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.