Skocz do zawartości
mem_phis

Serwis Lamp Led AI Aqua Illumination lub jakiś serwis

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś w Polsce serwis, który może sprawdzic lampe led? We Wrocławiu podzwonilem do kilku serwisow elektroniki ale żaden się nie podejmie. Padla mi hydra 52hd, nie sa to diody, bo poki jej nie rozkrecilem polowa swiecila. Plus mam druga taka lampe na części żeby było z czego brac do naprawy. Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałem na stronie fb erybki ze są od niedawna oficjalnym serwisem AI. Dokładnie 14 maja napisali taki post na fb. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, mem_phis napisał:

Zna ktoś w Polsce serwis, który może sprawdzic lampe led? We Wrocławiu podzwonilem do kilku serwisow elektroniki ale żaden się nie podejmie. Padla mi hydra 52hd, nie sa to diody, bo poki jej nie rozkrecilem polowa swiecila. Plus mam druga taka lampe na części żeby było z czego brac do naprawy. Macie jakieś pomysły ?

Zależy co padło, dla elektronika to upiorna robota teoretycznie bo nie ma schematu i musi robić doktorat co gdzie i dlaczego a jak np padł procek z softem tez d*pa bo nie ma skąd wgrać firmware także albo ta erybka albo może być lipa. Pytanie tez co erybka robi ;) 

 

W firmie której pracuje nie wszystko naprawiamy mimo, ze mamy wszystko dostępne… czasem się nie opłaca ;) 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor musi zadzwonić zapytać miejmy nadzieję że się podzieli z nami informacja jaka uzyskał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem erybki, ale zadzwonię sprawdze i dam znać. Ale na 90% tylko wymieniaja części (co w sumie sam mogę zrobić). Zobaczymy... dzięki za tip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, dodzwonilem się, mieli sprawdzic i oddzwonic ale już tego nie zrobili ale dowiedziałem się że:

Uszkodzony podzespol mogą wymienić (a w lampie poza ledami sa 3 plytki w tym 1 z wifi ) - ale nie naprawiaja ukladow

i ze do tak starych lamp (hydra 52hd) raczej części nie będą mieli. 

Znalazłem gdzieś plyte główna za 600zl :/ ale miałem nadzieję że ktoś jest w stanie znaleźć i podmienic z mojej drugiej płyty uszkodzony element :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mem_phis napisał:

No to tak, dodzwonilem się, mieli sprawdzic i oddzwonic ale już tego nie zrobili ale dowiedziałem się że:

Uszkodzony podzespol mogą wymienić (a w lampie poza ledami sa 3 plytki w tym 1 z wifi ) - ale nie naprawiaja ukladow

i ze do tak starych lamp (hydra 52hd) raczej części nie będą mieli. 

Znalazłem gdzieś plyte główna za 600zl :/ ale miałem nadzieję że ktoś jest w stanie znaleźć i podmienic z mojej drugiej płyty uszkodzony element :/

Kwestia jest to czy działaja elementy programowalne jesli tak to jest szansa na naprawe pytanie czy ktoś sie podejmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno można było zamówić elementy w Dejongu, dużo sklepów w PL sprowadzało  z tej hurtowni i mogło pod klienta ściągnąć, ale ostatnio pusto u nich :/

https://shop.dejongmarinelife.nl/products/aqua-illumination-spare-parts/aqua-illumination-spare-parts-1

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny serwis skoro mogą mieć części tylko do nowych lamp. Brawo.

 

To tak jak z assistsnce na nowe i starsze auta.

 

Na nowe dają super Assistance co tylko chcesz :) a na 8 latka dają 150km od siedziby i mówią że to super Assistance.

A co ma się popsuć w nowym :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2021 o 22:28, mem_phis napisał:

Wiem, sprawdzalem :(

Coś się udało?

W dniu 6.07.2021 o 08:06, pj007 napisał:

Fajny serwis skoro mogą mieć części tylko do nowych lamp. Brawo.

 

To tak jak z assistsnce na nowe i starsze auta.

 

Na nowe dają super Assistance co tylko chcesz :) a na 8 latka dają 150km od siedziby i mówią że to super Assistance.

A co ma się popsuć w nowym :).

Jak naprawa polega na wymianie modułów to tak to wyglada nikt pewnie tam nie dłubie w elektronice…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolega z forum chris_ek, polecil mi Pana elektronika i pare dni temu wyslalem mu lampy - na razie cisza....

Jest info, jak się spodziewalem, te elementy na plytce sa tak male, ze bez specjalistycznego sprzętu nic nie da się zrobić :/

i kolejny update :) zamowilem płytę ze sklepu z Niemiec, zobaczymy z jakim efektem. Jeszcze jedna widziałem w Szwajcarii gdyby co...

Plus, taki plan alternatywny, że ktoś we wro mi obiecał ze jak nic nie znajdę to po dobroci mi do tego zajrzy ;)

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dotarla dzisiaj plyta, podmienilem nie dziala...

Rozebralem inna swoja lampe, podmienilem modul wifi i dziala. Sprawdzilem na poprzedniej plycie glownej i dziala tak jak wczesniej czyli czesciowo.

Ergo, dlubiac przy lampie, podpialem na odwrot modul wifi (idealnie symetryczny jezeli chodzi o umiejscowienie pinow na plytce) - moja sztuka dedukcji jak to było, nie pomogla i kolejne 500zl w plecy :/

liczac czesci i lampe na czesci - to ta uzywana sztuka wyszla mnie tyle co nowa lampa...... szukam wifi...

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nic - popatrzyl na to i powiedzial ze nic nie wskora :/

zamowilem dzisiaj WiFi z Francji - niby pisza ze do modelu 26 HD... ale na innej stronce znalazlem info, ze pasuje do modelu 26/52... zobaczymy co z tego bedzie....

Update 26.07

minelo 5 dni i dostalem info (po francusku wiadomo), ze nie maja tego, ich dostawca nie ma tego i czy chce poczekac :)
zamowilem z niemiec.... zobaczymy jak to pojdzie. Potem zostaje mi Szwajcaria a na koniec Szwecja (tam powiedzieli ze do Polski nie wysla, wiec musialbym kombinowac).

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak :) z Niemiec dnia nastepnego po poscie napisali ze nie maja - wiadomo :)

zamowilem ze Szwajcarii, dotarlo dzisiaj.... czyli jakies tam 2 tyg :/

I najlepsze jest to, ze doliczono mi do tego 130zl cla (vatu plus cla, czy nie wiem co jeszcze) !!! Blisko 30% wartości !!!

Z uk zamowilem korek do chlodnicy - kwota 400zl (nawet nie komentuje tej ceny...) doliczyli 80zl i paczka od 5 dni lezy na cle w DHL - ostrzegam przed zakupami spoza EU ... - to jakis dramat jest. 

kolega z forum rzuca okiem co tam jest do uratowania z tych moich, trzymam kciuki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.