Skocz do zawartości
Wojtasik17

Co oprócz soli dodawać do wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie proste pytanko czy do podmiany wody w morszczaku dodajemy tylko sól morska czy jeszcze jakieś inne specyfiki? Dodam że używam soli Tropical Marine Power Reef Base Salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo tylko sól. Woda RODI nie potrzebuje żadnych uzdatniaczy. Możesz dodać ewentualnie porcję bakterii, ale to raczej bezpośrednio do akwarium w dniu podmiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A po za tym duuuuuużo czytać o technice prowadzenia zbiornika bo takimi pytaniami tylko się delikatnie ośmieszasz ;) im więcej doczytasz tym łatwiej będzie Ci prowadzić zbiornik morski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama sól po przygotowaniu solanki ogólnie wystarcza. Jednak organizmy w akwarium zuzywaja pewne skladniki, dlatego należy je uzupełniać w miarę ubywania. 

Dużo zależy od wieku akwarium i ilości korali. Na początku wystarczają same podmiany wody. Później, trzeba testować wodę i dozować niektóre jony.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po za tym duuuuuużo czytać o technice prowadzenia zbiornika bo takimi pytaniami tylko się delikatnie ośmieszasz [emoji6] im więcej doczytasz tym łatwiej będzie Ci prowadzić zbiornik morski.
Freszu grubo polecialeś z tym ośmieszaniem. Każdy gdzieś przecież musi szukać odpowiedzi na pytania. Po to są fora takie jak nano. Owszem takie pytania wskazują na to że ktoś zaczyna przygodę a nie jest starym wygą jak Ty. Lepiej byś chłopakowi podpowiedział gdzie ma co poczytać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się Freszowi nie dziwię 

Jak gdzie ma poczytać ? wystarczy to forum, zwłaszcza stare wątki 

Jest tu wszystko wałkowane 88x - zwłaszcza z takich podstaw 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja się Freszowi nie dziwię 
Jak gdzie ma poczytać ? wystarczy to forum, zwłaszcza stare wątki 
Jest tu wszystko wałkowane 88x - zwłaszcza z takich podstaw 
 
A widziałeś jak wyglądają teraz matury? Poziom edukacji zmienia się z upływem lat. Teraz najpierw się pyta potem szuka. A jak ktoś pyta to już jest sztos.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co mają matury do rzeczy ?

życie to potem wszystko zweryfikuje, co się na tych maturach nauczyli 

ja jestem ciut starszy, pisałem starą maturę, skończyłem dość dobrą uczelnię 

i obiektywnie stwierdzam, że te szkoły nie dały wiele 

całość zweryfikowało życie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej. Szlak mnie trafia gdy czytam bzdety typu poszukaj u wujka Google. Głupszego tekstu w internecie nie można znaleźć. Jeśli już wszystko napisane to zamknąć forum, przecież już wszystko napisane i można znaleźć :(. Czy odnawiane wątków, zapytanie o rzecz która była opisywana jest złe ???. Przez wysyłanie zainteresowanego, aby szukał a nie konkretne odpowiedzi każde forum umiera. Tyle w temacie wujka Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.