Skocz do zawartości
IceBreen

Pojedynczy błazenek...?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż mam 49l akwarium i chciałbym w nim trzymać ryby to mam pytanie czy błazenek bez pary będzie się czuł dobrze w swoim ukwiale bo nie chce żeby się w 2 cisnęły w jednym małym akwarium a do towarzystwa jakąś babeczke/ślizga? Bo przyznaje myślałem że tak jak ze słodkowodnym że małe łatwiejsze i tańsze (i też trochę dlatego że myślałem że coś zepsuje) a tu jednak lepiej przynajmniej że 100 polecieć na start jednak chwilowo muszę się przemęczyć z tym prawie bezproblemowym 49l baniaczkiem

+ parę razy widziałem nawet mniejsze zbiorniczki z 1 błazenkiem (np. Jedyny zoologiczny z akwarystyką morską w mojej okolicy) ale czy to rybka się będzie dobrze czuła? Tam wyglądała na zadowoloną ale wolę zapytać

Edytowane przez IceBreen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz fajną rybkę w obserwacji jednoczesnie kolorową i skubiąca glony to masz:
Ecsenius stigmatura
Ecsenius bimaculatus

Ecsenius pictus
Wg mnie dużo ciekawsza niż błazenek i bardziej pożyteczna i pocieszna w obserwacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te ślizgi mam jako pierwsze na liście ale jeden domownik jest w stanie zabić za blazenka No to chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość trzymania go pojedynczo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość.
"W naturze żyją w grupach, liczących nieraz kilkanaście osobników."
Jeśli zatem trzymając parę błazenków nie naruszamy ich naturalnego trybu życia, to możesz trzymać pojedynczą rybę. Czy będzie się czuła cudownie ? najprawdopodobniej oceanu i natury to ona w swoim życiu nie ujrzała, a my stwarzamy akwarium dla siebie, dbamy najlepiej jak umiemy o życie jakie tam trafia ale z naturalnym środowiskiem to ma niewiele wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, IceBreen napisał:

Jako iż mam 49l akwarium i chciałbym w nim trzymać ryby to mam pytanie czy błazenek bez pary będzie się czuł dobrze w swoim ukwiale bo nie chce żeby się w 2 cisnęły w jednym małym akwarium a do towarzystwa jakąś babeczke/ślizga? Bo przyznaje myślałem że tak jak ze słodkowodnym że małe łatwiejsze i tańsze (i też trochę dlatego że myślałem że coś zepsuje) a tu jednak lepiej przynajmniej że 100 polecieć na start jednak chwilowo muszę się przemęczyć z tym prawie bezproblemowym 49l baniaczkiem

+ parę razy widziałem nawet mniejsze zbiorniczki z 1 błazenkiem (np. Jedyny zoologiczny z akwarystyką morską w mojej okolicy) ale czy to rybka się będzie dobrze czuła? Tam wyglądała na zadowoloną ale wolę zapytać

49L to za mało i na błazenka (nawet pojedynczego), i na ukwiał (przypuszczam że chodzi Ci po głowie e. quadricolor). No chyba że w kostce poza ukwiałem i błazenkiem nie będzie innych korali i ryb. Jest dużo ładnych, małych, bezproblemowych ryb oraz dużo pięknych korali. Po co pchać się w takie konfiguracje w tak małym akwarium? Co do parek - w tak małym akwarium to za zasadę bym wręcz przyjął hodowanie tylko po jednej sztuce z gatunku, a nawet z rodzaju (jedna babka, jeden ślizg itp). Może i tarło wygląda fajnie, ale ryby w tym czasie robią się agresywne i terytorialne, co w małym litrażu (gdzie trudno się ukryć) może przysporzyć tylko więcej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

49L to za mało i na błazenka (nawet pojedynczego), i na ukwiał (przypuszczam że chodzi Ci po głowie e. quadricolor). No chyba że w kostce poza ukwiałem i błazenkiem nie będzie innych korali i ryb. Jest dużo ładnych, małych, bezproblemowych ryb oraz dużo pięknych korali. Po co pchać się w takie konfiguracje w tak małym akwarium? Co do parek - w tak małym akwarium to za zasadę bym wręcz przyjął hodowanie tylko po jednej sztuce z gatunku, a nawet z rodzaju (jedna babka, jeden ślizg itp). Może i tarło wygląda fajnie, ale ryby w tym czasie robią się agresywne i terytorialne, co w małym litrażu (gdzie trudno się ukryć) może przysporzyć tylko więcej problemów.

To ja już nie wiem bo jest część osób które tam odradza błazenka poniżej 100l  jedni że od 45l  a Pan w zoologicznym to jak dobrze zapłacisz to ci pokolca wciśnie do kuli. Sam już nie wiem kogo mam posłuchać. Bo jak wcześniej czytałem to w 30 jakiś pan miał parkę i jeszcze coś chciał dorzucić. Co w takim razie robić? Oczywiście raczej posłucham Pana ale to trochę trudne dla początkujących z taką rozbierznością zdań

Edytowane przez IceBreen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Escenius Bicolor, nie dość, że ładna to jeszcze mega pocieszna i ciekawska rybka, mimo, że marzyłam o błaznach i je mam to Blenny jest o wiele ciekawszy w obserwacji na codzień.

213934436_513147386593411_4101832923303622425_n.jpg.762957642cfffb83f341b6a51cb6012d.jpg211746361_310646044096356_7884438783844449974_n.jpg.893943c3a07bb17f1fae1f8f2373896b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.