Skocz do zawartości

Historia edycji

IceBreen

IceBreen

1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

49L to za mało i na błazenka (nawet pojedynczego), i na ukwiał (przypuszczam że chodzi Ci po głowie e. quadricolor). No chyba że w kostce poza ukwiałem i błazenkiem nie będzie innych korali i ryb. Jest dużo ładnych, małych, bezproblemowych ryb oraz dużo pięknych korali. Po co pchać się w takie konfiguracje w tak małym akwarium? Co do parek - w tak małym akwarium to za zasadę bym wręcz przyjął hodowanie tylko po jednej sztuce z gatunku, a nawet z rodzaju (jedna babka, jeden ślizg itp). Może i tarło wygląda fajnie, ale ryby w tym czasie robią się agresywne i terytorialne, co w małym litrażu (gdzie trudno się ukryć) może przysporzyć tylko więcej problemów.

To ja już nie wiem bo jest część osób które tam odradza błazenka poniżej 100l  jedni że od 45l  a Pan w zoologicznym to jak dobrze zapłacisz to ci pokolca wciśnie do kuli. Sam już nie wiem kogo mam posłuchać. Bo jak wcześniej czytałem to w 30 jakiś pan miał parkę i jeszcze coś chciał dorzucić. Co w takim razie robić? Oczywiście raczej posłucham Pana ale to trochę trudne dla początkujących z taką rozbierznością zdań

IceBreen

IceBreen

1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

49L to za mało i na błazenka (nawet pojedynczego), i na ukwiał (przypuszczam że chodzi Ci po głowie e. quadricolor). No chyba że w kostce poza ukwiałem i błazenkiem nie będzie innych korali i ryb. Jest dużo ładnych, małych, bezproblemowych ryb oraz dużo pięknych korali. Po co pchać się w takie konfiguracje w tak małym akwarium? Co do parek - w tak małym akwarium to za zasadę bym wręcz przyjął hodowanie tylko po jednej sztuce z gatunku, a nawet z rodzaju (jedna babka, jeden ślizg itp). Może i tarło wygląda fajnie, ale ryby w tym czasie robią się agresywne i terytorialne, co w małym litrażu (gdzie trudno się ukryć) może przysporzyć tylko więcej problemów.

To ja już nie wiem bo jest część osób które tam odradza błazenka poniżej 100l  jedni że od 45l  a Pan w zoologicznym to jak dobrze zapłacisz to ci pokolca wciśnie do kuli. Sam już nie wiem kogo mam posłuchać. Bo jak wcześniej czytałem to w 30 jakiś pan miał parkę i jeszcze coś chciał dorzucić. Co w takim razie robić? 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.