Skocz do zawartości
Beti

Nasza sól w akwarium

Wybieram sól  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybieram sól

    • AF
    • Tropic Marin
    • Tropical
    • Sera marin
      0
    • Instant Ocean
    • Preis Aquaristik
      0
    • Red Sea
    • Caladonia
      0
    • Microbe-Lift
      0
    • Blue Treasure
    • Colombo
      0
    • Fauna Marin Profesional
    • Korallen-Zucht
      0
    • inne


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

postanowiłam Was zapytać z czystej ciekawości, lub też na ile zaufaliście swojej soli w akwarium, wystarczy ogólna nazwa soli,

ankieta,

jaką sól używacie obecnie w akwarium, i może mały argument ? dlaczego właśnie ta ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Beti napisał:

cześć,

postanowiłam Was zapytać z czystej ciekawości, lub też na ile zaufaliście swojej soli w akwarium, wystarczy ogólna nazwa soli,

ankieta,

jaką sól używacie obecnie w akwarium, i może mały argument ? dlaczego właśnie ta ?

Temat już był kilka lat temu . I u mnie nic się nie zmienia , nadal ta sama TM . Ale czasami jak nie ma tej , to kupuje inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ariel napisał:

Temat już był kilka lat temu .

No zgadza się,  kilka lat temu, a od tego czasu się dużo zmieniło, doświadczenia, ludzi na forum itd.

Stąd też ten temat ponownie. :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od początku Tropical , nie mam zastrzeżeń.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie używałem red sea, tropicala, i tropic marine, nie zauważyłem na żadnej problemów z parametrami czy zasoleniem. Żeby uczciwie oceniać dana sól wypada użyć jej troche więcej niż dwie podmianki po 10% ;) Ale podejście mam takie jako, że litraż nie duży wole dać pare zł więcej i mieć jakiś taki wewnętrzny spokój przy większym akwarium może wchodzić aspekt finansowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat Red Sea  i nie . 

Miałem różne sole ale ta mi jakoś przypadła . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Beti napisał:

No zgadza się,  kilka lat temu, a od tego czasu się dużo zmieniło, doświadczenia, ludzi na forum itd.

Stąd też ten temat ponownie. :)

Jest też kilka nowych soli na rynku , których wcześniej nie było . 
Dupla , dennerle i jeszcze inne tu nie wymienione .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ta nasza słabo wychodzi . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Fauna Marine. Wcześniej Neomarine, ale obecnie nikt jej nie ma.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku  Red Sea Salt ,nie widzę powodów by ją zamienić na inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Używałem paru m.in . Blue Treasure , Red Sea , Tropical Reef Base .Obecnie kolejne opakowanie Fauna Marin Profesjonal i zdecydowanie najlepsza z nich wszystkich .Zostaje u mnie na dłużej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mario 84 napisał:

Używałem paru m.in . Blue Treasure , Red Sea , Tropical Reef Base .Obecnie kolejne opakowanie Fauna Marin Profesjonal i zdecydowanie najlepsza z nich wszystkich .Zostaje u mnie na dłużej .

Aż z ciekawości spróbuję tej soli, jak ją tak zachwalasz. Jadę na Red Sea niebieskiej od dłuższego czasu, rzadko zmieniam na inną ale się zdarza. Zwykle szukam soli o Kh w okolicach 8. Choć te pro z Kh 9-11 też sprawdzałem.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze red sea salt. Bez problemu się rozpuszcza, zbalansowany i stabilny skład makro i mikro, cena znośna. Absolutnie zawsze 191g soli + 5L rodi daje mi idealnie 35ppt. Nie widzę powodu, dla ktrórego miał bym zmieniać.

Co do samej ankiety, szkoda jednak, że są tylko marki, a nie konkretne sole. Różnice pomiędzy solą "zwykłą", a "pro/reef" czy "probiotic" tej samej marki są z reguły większe niż pomiędzy solami różnych marek tego samego typu.

PS. Jeszcze jedna zaleta - RSS kupi się wszędzie.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Słony leszcz napisał:

Co do samej ankiety, szkoda jednak, że są tylko marki, a nie konkretne sole. Różnice pomiędzy solą "zwykłą", a "pro/reef" czy "probiotic" tej samej marki są z reguły większe niż pomiędzy solami różnych marek tego samego typu.

Zawsze można rozwinąć temat danej soli w poście, ankieta ma na zadanie ujawnienie ogólnej marki w jakim kierunku idziemy.

Dlatego też napisałam aby uzasadnić i rozwinąć myśli ;)

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perwsza sól jaką użyłem na start pierwszej solniczki to była AF Reef salt. Jak się skończyła to kupiłem Blue Treasure.....bo była tania.... Większe akwa wystarowałem już na  Blue Treasure z tym że pól na pół zwykłą i tę dla SPS. 

Obecnie akwarium na tej soli bez specjalnego kombinowania w miarę trzyma parametry mikro i mam zamiar tak kontynuować. Zastanawiałem się czy do podmian nie kupić jakiejś probiotycznej.... ale na razie nie kombinuję....jak to się mówi ...lepsze wrogiem dobrego:)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Steron napisał:

Aż z ciekawości spróbuję tej soli, jak ją tak zachwalasz.

Jak dla mnie bardzo dobra sól ,chciałoby się powiedzieć ,,niemiecka jakość ,, :lol: , wydajna porównywalnie z Tropical Reef Base ale za to drożej wychodzi , szybko się rozpuszcza, jedyny mankament jak dla mnie  to kartonowe opakowanie ( 4 i 10 kg ). Najważniejsze że  zwierzaki zadowolone  i to przemawia do mnie najbardziej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start była IO, potem Red Sea, teraz jest Tropical PRO, różnicy nie widać, także nie ma sensu przepłacać:) 

1 godzinę temu, Steron napisał:

 Zwykle szukam soli o Kh w okolicach 8. Choć te pro z Kh 9-11 też sprawdzałem.

1 godzinę temu, Steron napisał:

 

Ja dzięki soli o wyższym Kh wyleczylem się z większych podmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RSCP - bo jest stabilna parametrowo, obsadę ukierunkowuję ponownie w koralowce LPS/SPS więc jakoś nie przeszkadza mi jej Kh ... w baniaku utrzymuje się ono na poziomie 7.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafik73 napisał:

Właśnie przechodzę z TM na RSCP zobaczę czy oprócz zmniejszenia podawania ballinga coś jeszcze się stanie . 

Dlaczego miałoby się zmniejszyć podawanie ballinga?  Jeśli argumentem w tym wypadku jest wyższe kh soli to tak naprawdę oprócz niewielkiego skoku kh przy podmianie nic więcej się nie zmieni.


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.