Skocz do zawartości
Daro73

Odpieniacz przelewa

Rekomendowane odpowiedzi

Padła mi pompa obiegowa w Reefmaxie, założyłem drugi kompletny oryginalny zestaw który kupiłem na  "czarną godzinę" Problem jest taki że nie mogę ustawić odpieniacza, pomimo że wymieniony zestaw pracuje już prawie dwa tygodnie to wciąż przelewa, jak mocno skręcę dopływ powietrza to przestaje pienić, jak tylko trochę wykręcę to niby zaczyna pracować ale piana jest bardzo wodnista i nietrwała i po jakimś czasie znowu przelewa, całkowite wykręcenie regulatora powietrza powoduje potworne przelewanie, w zasadzie jeden strumień wody. Jak to okiełznać, czekać jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnej waty która by mogła powodować przelewanie odpieniacza?

Jeżeli wysokość wody w jakiej pracuje odpieniacz się nie zmieniała to może spróbuj go wyjąć i wyczyścić na początek.

Odpieniacz może przelewać przez laną chemię, gdy coś padło w zbiorniku lub przez napięcia powierzchniowe (np. przez watę). Albo po prostu jest za głęboko?


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze w reefmaxie robilo sie patent z przedłużeniem tej rurki z której wyplywa piana, może to pomoże.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy odpieniacz był czyszczony przed założeniem, pracuje w identycznych warunkach jak stary, poziom wody jest ciągle taki sam, żaden chemii nie dodawałem, waty też nie mam. Tak się zastanawiam nad zastąpieniem fabrycznego odpieniacza innym modelem który zamontuje w ostatniej komorze, tej z patykami, robił ktoś coś podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jadę na oryginalnym odpieniaczu 6 lat i akwarium ma się świetnie. Zmieniona jest w nim pompa na newajet 1200 i jest ona o wiele stabilniejsza. Nie mam też założonego górnego kubka bo regulacja tą śrubką to była katorga. Zamiast tego, z kubka po sałatce i tubce z jakiegoś leku klejem na gorąco zrobiłem nowy kubek a na rurce z odpieniacza założyłem pokrętło do regulacji przepływu z wlewnika do kroplówek. Sprawuje się to o wiele lepiej niż oryginał. Dawniej odpieniacz często czyściłem ale ostatnio robię to bardzo rzadko. Ostatni raz ok 0,5 roku temu. Też w pewny momencie myślałem o zmianie i nawet kupiłem Hydor slim  nano ale jak to zwykle tymczasowe modyfikacje które miały być na chwilę zostały na stałe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swoim ReefMaxie oryginalny odpieniacz i twierdzę, ,że to badziew straszny. Hydora nano też przerabiałem ale okazał się zbyt głośny, przenosił drgania na szkło. Teraz po modzie akwarium i użyciu qq3 dopiero widzę co to jest odpieniacz z prawdziwego zdarzenia. Dość głośno pracuje ale mam nadzieję, że się dotrze.  Wracając do tematu to automatyczna dolewka pomorze i zmiana pompy na new jeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jakoś ustawić ten odpieniacz, coś tam pieni ale nie jestem do końca zadowolony. I  tak zamierzam za jakiś czas przeprowadzić modyfikację, pozbyć się tego odpieniacza z zestawu, może wymienię też pompę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.