Skocz do zawartości

Historia edycji

L.G.

L.G.

To może jeszcze coś dodam , ponieważ zbiornik mam . Co prawda dostałem go i panel był odklejony , oraz pokrywa uszkodzona ( pęknięta w połowie ) to mogę się jako tako wypowiedzieć . Lampa nie jest zła , ma tylko sporo białego i na pełnej mocy nie ma niebieskiego koloru w baniaku . Akwarium ma 123l brutto i jeśli ktoś chce wymagające korale , to musi dodać drugą lampę co da już 84W na środku baniaka , sterowanie lampy działa bardzo dobrze . Ja swoją lampę podwiezione na linkach i dodałem 2 x 24W t5 i było pięknie . Jednak zawsze widziała mi się inna lampa i ją kupiłem . Z tyłu jest panel , ja swój wkleiłem i ma sporo miejsca . Orginalne gąbki wywaliłem , bo się szybko zapychają  i zastąpiłem je paskiem o większych oczkach .Pompę wymieniłem na AM 2000 ten nowy model z Wifi . Orginalna pompa ma bodajże 770l/h , w panel weszła mi grzałka i czujniki od Tunze osmolator , czujnik temperatury , kamień napowietrzający , uchwyt na węże od pompy dozującej , około 2,5 l ceramiki i jeszcze mam miejsce na węgiel , lub coś innego . Jeśli miał bym pozostać przy pokrywie , bardziej zastanawiał bym się nad temperaturom , bo nie mam klimy w chacie i dodał bym drugą lampę . Z tyłu po ściągnięciu pokrywy panela dało by radę zamontować wiatraki , a w pokrywie między belkami można wywiercić otwory , co pozwoli na wydmuchiwanie powietrza przez wiatraki . Co powinno utrzymać prawidłową temperaturę wody ( miałem podobnie w mniejszej wersji baniaka i działało ) . Ja swoje akwarium planowałem pod rożnego rodzaju makroglony i ukwiały . Mam 2 pompy cyrkulacyjne po 4000 l/h każda skręcone na minimum . Obydwie są zabezpieczone przed wciągnięciem ukwiałów . Bo ma ich być dużo , a baniak mały . Więc prawdopodobieństwo zmielenia ukwiałów jest więcej jak 100% . Z baniaka jestem zadowolony , choć jeszcze przebiega dojrzewanie . Młody baniak więc mam trochę cyjano . A co do słodkiej wersji , że koledze nie rośnie , to wszystko zależy jakie rośliny tam ma z kąd i co dozuje . Bo te małe fluvale flex mają oświetlenie do słodkiego i mi makroglony rosły , po przejściu na słodkie i dodaniu jeszcze jednej lampy fluval również wszystko rosło . Ale nawóz , żelazo , co2 w płynie ( węgiel ) , No3 i Po4 musiałem dozować . Teraz leje to samo , tylko bez Po4 . 
PS : tego odpieniacza od fluvala nie miałem , ale stare wersje były głośne i słabo pieniły . W panel wejdzie Tunze 9001 i jeszcze kilka innych odpieniaczy .

L.G.

L.G.

To może jeszcze coś dodam , ponieważ zbiornik mam . Co prawda dostałem go i panel był odklejony , oraz pokrywa uszkodzona ( pęknięta w połowie ) to mogę się jako tako wypowiedzieć . Lampa nie jest zła , ma tylko sporo białego i na pełnej mocy nie ma niebieskiego koloru w baniaku . Akwarium ma 123l brutto i jeśli ktoś chce wymagające korale , to musi dodać drugą lampę co da już 84W na środku baniaka , sterowanie lampy działa bardzo dobrze . Ja swoją lampę podwiezione na linkach i dodałem 2 x 24W t5 i było pięknie . Jednak zawsze widziała mi się inna lampa i ją kupiłem . Z tyłu jest panel , ja swój wkleiłem i ma sporo miejsca . Orginalne gąbki wywaliłem , bo się szybko zapychają  i zastąpiłem je paskiem o większych oczkach .Pompę wymieniłem na AM 2000 ten nowy model z Wifi . Orginalna pompa ma bodajże 770l/h , w panel weszła mi grzałka i czujniki od Tunze osmolator , czujnik temperatury , kamień napowietrzający , uchwyt na węże od pompy dozującej , około 2,5 l ceramiki i jeszcze mam miejsce na węgiel , lub coś innego . Jeśli miał bym pozostać przy pokrywie , bardziej zastanawiał bym się nad temperaturom , bo nie mam klimy w chacie i dodał bym drugą lampę . Z tyłu po ściągnięciu pokrywy panela dało by radę zamontować wiatraki , a w pokrywie między belkami można wywiercić otwory , co pozwoli na wydmuchiwanie powietrza przez wiatraki . Co powinno utrzymać prawidłową temperaturę wody ( miałem podobnie w mniejszej wersji baniaka i działało ) . Ja swoje akwarium planowałem pod rożnego rodzaju makroglony i ukwiały . Mam 2 pompy cyrkulacyjne po 4000 l/h każda skręcone na minimum . Obydwie są zabezpieczone przed wciągnięciem ukwiałów . Bo ma ich być dużo , a baniak mały . Więc prawdopodobieństwo zmielenia ukwiałów jest więcej jak 100% . Z baniaka jestem zadowolony , choć jeszcze przebiega dojrzewanie . Młody baniak więc mam trochę cyjano . A co do słodkiej wersji , że koledze nie rośnie , to wszystko zależy jakie rośliny tam ma z kąd i co dozuje . Bo te małe fluvale flex mają oświetlenie do słodkiego i mi makroglony rosły , po przejściu na słodkie i dodaniu jeszcze jednej lampy fluval również wszystko rosło . Ale nawóz , żelazo , co2 w płynie ( węgiel ) , No3 i Po4 musiałem dozować . Teraz leje to samo , tylko bez Po4 .

L.G.

L.G.

To może jeszcze coś dodam , ponieważ zbiornik mam . Co prawda dostałem go i panel był odklejony , oraz pokrywa uszkodzona ( pęknięta w połowie ) to mogę się jako tako wypowiedzieć . Lampa nie jest zła , ma tylko sporo białego i na pełnej mocy nie ma niebieskiego koloru w baniaku . Akwarium ma 123l brutto i jeśli ktoś chce wymagające korale , to musi dodać drugą lampę co da już 84W na środku baniaka , sterowanie lampy działa bardzo dobrze . Ja swoją lampę podwiezione na linkach i dodałem 2 x 24W t5 i było pięknie . Jednak zawsze widziała mi się inna lampa i ją kupiłem . Z tyłu jest panel , ja swój wkleiłem i ma sporo miejsca . Orginalne gąbki wywaliłem , bo się szybko zapychają  i zastąpiłem je paskiem o większych oczkach .Pompę wymieniłem na AM 2000 ten nowy model z Wifi . Orginalna pompa ma bodajże 770l/h , w panel weszła mi grzałka i czujniki od Tunze osmolator , czujnik temperatury , kamień napowietrzający , uchwyt na węże od pompy dozującej , około 2,5 l ceramiki i jeszcze mam miejsce na węgiel , lub coś innego . Jeśli miał bym pozostać przy pokrywie , bardziej zastanawiał bym się nad temperaturom , bo nie mam klimy w chacie i dodał bym drugą lampę . Z tyłu po ściągnięciu pokrywy panela dało by radę zamontować wiatraki , a w pokrywie między belkami można wywiercić otwory , co pozwoli na wydmuchiwanie powietrza przez wiatraki . Co powinno utrzymać prawidłową temperaturę wody ( miałem podobnie w mniejszej wersji baniaka i działało ) . Ja swoje akwarium planowałem pod rożnego rodzaju makroglony i ukwiały . Mam 2 pompy cyrkulacyjne po 4000 l/h każda skręcone na minimum . Obydwie są zabezpieczone przed wciągnięciem ukwiałów . Bo ma ich być dużo , a baniak mały . Więc prawdopodobieństwo zmielenia ukwiałów jest więcej jak 100% . Z baniaka jestem zadowolony , choć jeszcze przebiega dojrzewanie . Młody baniak więc mam trochę cyjano . A co do słodkiej wersji , że koledze nie rośnie , to wszystko zależy jakie rośliny tam ma z kąd i co dozuje . Bo te małe fluvale flex mają oświetlenie do słodkiego i mi makroglony rosły , po przejściu na słodkie i dodaniu jeszcze jednej lampy fluval również wszystko rosło . 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.