Skocz do zawartości
Wojtasik17

Czerwony glon?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam takie pytanko ostatnio w moim akwa pojawiło mi się jakieś coś czerwone wyglada jak czerwony glon nie wiem skąd to się wzięło możliwe ze ze skałą co to jest i jak to zwalczać nie podoba mi się to bo rośnie na potęgę 

BFFAC423-55A5-4BAB-A4F5-EDF76C051DB5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plaga - zwalczać.

Głównie cyjano - ale zapewne towarzyszy mu też dino :) do kompletu.
Chemiclean sprawdzone narzędzie które na 100% usunie te bakterie ale nie tylko te.
Mycosidol - w starej wersji dziś praktycznie nieosiągalny...

Przedmuchanie skały, dodanie bakterii, zadbanie o czystość w akwarium, usunięcie detrytusu (Odessanie - nie przedmuchanie), zmniejszenie żyzności wody, a czasami zmiana cyrkulacji.
Chemia to ostateczność...

Jaką temperaturę wody miałeś w ostatnim miesiącu ? Nie podskoczyła nieco za wysoko - choćby okresowo?

Oprócz tej plagi widać ukwiały aiptasia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wojtasik17 napisał:

podskoczyła w te ciepłe dni na 27-28

O ile wierzysz w 100% we wskazania termometrów... tutaj obecnie doszukiwał bym się źródła problemu plus to co zalega na skale.

Okna też pewnie z racji upałów zamknąłeś... PH mogło spaść i problem gotowy. Na szczęście to plaga, którą da się łatwo usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Wojtasik17 napisał:

Witajcie. Mam takie pytanko ostatnio w moim akwa pojawiło mi się jakieś coś czerwone wyglada jak czerwony glon nie wiem skąd to się wzięło możliwe ze ze skałą co to jest i jak to zwalczać nie podoba mi się to bo rośnie na potęgę 

 

Akwarium masz młodziutkie. Takie coś jest wpisane w dojrzewanie akwa. Zdmuchuj glony, odsysaj syf i czekaj, aż glony zjedzą co d.o nich należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.