Skocz do zawartości
volf

kocioł indukcyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dlaczego nieaktualne - brak zainteresowania i wypowiedzi ze strony użytkowników? Być może tylko brak wiedzy, brak użytkowników - o których to zapytałeś.
Widać iż szukasz alternatywnego ogrzewania i kombinujesz, przeglądam wrzutki które robisz.  Tak jak to miało miejsce z tematem o mikro instalacji mającej dostarczyć energię z mini fotowoltaiki do ogrzania wody w wymienniku. Tam temat został chyba rozwiany jako źródło które niestety się nie sprawdzi.

Być może tutaj warto poczekać dłużej na jakąś odpowiedź... Chyba że już wiesz iż takie rozwiązanie się sprawdzi / nie sprawdzi to proszę podziel się wiedzą.
Sam stoję przed wyborem alternatywy ogrzewania wody, a być może docelowo domu... Póki co działa piec na opał stały, ale kiedyś kres jego dni nastanie. Przyłącza gazu z sieci to się nie doczekam, gaz z butli - nie mam jakoś do niego przekonania. Uzależnić się w 100% od prądu :) patrząc na rachunki wydaje się być dość kosztownym i ryzykownym posunięciem. Ceny rosną fotowoltaika miała być alternatywą - lecz jeśli wejdą zmiany to stanie się utopią. A jeśli już zaczęto się temu tematowi przyglądać to zmiany pozostaną kwestią czasu.

Co takiego się stało że temat "nieaktualny"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei. Paneli foto upcham na zadaszenie tarasu dziewięć sztuk wiec sprawa aktualna, niestety sam wszystkiego na raz nie ogarnę i muszę to odłożyć w czasie.

Ogrzewanie indukcyjne  kusząca sprawa ale tak jak napisałeś niestety nie znalazłem użytkowników.  Po drugie nie wiem jakie kryteria biorą pod uwagę wyliczajac koszty i porównując je z kosztami ogrzewania węglem.  Pani z działu obsługi klienta po "wnikliwej analizie" stwierdziła że koszt miesięczny nie powinien przekroczyć 3300 zł za ogrzanie moich 130 metrów . Podobno są to potwierdzone dane od klientów z ich realizacji. Aktualnie wydaje miesiecznie 1500zl na ogrzewanie wiec wartość dwukrotna. Pozatym jak znam życie to ich dane są pewnie grubo zaniżone. Oczywiście taka indukcja to super sprawa ale jak dla mnie to zbyt wysokie koszty. Znalazłem już firmę do wymiany wiec pewnie na dniach zamówię  piec na pellet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, volf napisał:

powinien przekroczyć 3300 zł za ogrzanie moich 130 metrów

santa maria skąd takie kwoty mam stary dom z 87 i dwie ściany nie ocieplone a płacę za gaz ok 4000 rocznie z ogrzewaniem wody i dwoma kuchenkami piec do ogrzewania kondensacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2021 o 19:59, boo12 napisał:

santa maria skąd takie kwoty mam stary dom z 87 i dwie ściany nie ocieplone a płacę za gaz ok 4000 rocznie z ogrzewaniem wody i dwoma kuchenkami piec do ogrzewania kondensacyjny

bo to ogrzewanie typowo prądem :)

@volf sam obecnie mam piec na ekogroszek i do ogrzania około 220m. Sezon grzewczy bez ocieplenia domu potrzebowałem 7-8 ton ekogroszku. Ostatni sezon mam po ociepleniu 5,5-6 ton w domu chodzę w krótkich spodenkach temperatura stała około 24-26st. Sezon grzewczy od września do maja-czerwca. Pelet powinien wyjść podobnie - przy pellecie jest podobno znacznie mniej popiołu i sadzy...gaz przy moim metrażu pewnie wyszedł by więcej - ale dla wygody pewnie bym się na niego zdecydował gdybym miał możliwość podpięcia gazu sieciowego. Obecnie pozostaje mi alternatywa w postaci pompy powietrze woda ... więc przy okazji remontów pomieszczeń w podłogi trafia instalacja CO podłogowa tylko to trochę czasu jeszcze zajmie... zginąć nie zginie a cokolwiek założę to podłogówka będzie niskotemperaturowa przez co bardziej ekonomiczna.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, chwialek napisał:

bo to ogrzewanie typowo prądem :)

@volf sam obecnie mam piec na ekogroszek i do ogrzania około 220m. Sezon grzewczy bez ocieplenia domu potrzebowałem 7-8 ton ekogroszku. Ostatni sezon mam po ociepleniu 5,5-6 ton w domu chodzę w krótkich spodenkach temperatura stała około 24-26st. Sezon grzewczy od września do maja-czerwca. Pelet powinien wyjść podobnie - przy pellecie jest podobno znacznie mniej popiołu i sadzy...gaz przy moim metrażu pewnie wyszedł by więcej - ale dla wygody pewnie bym się na niego zdecydował gdybym miał możliwość podpięcia gazu sieciowego. Obecnie pozostaje mi alternatywa w postaci pompy powietrze woda ... więc przy okazji remontów pomieszczeń w podłogi trafia instalacja CO podłogowa tylko to trochę czasu jeszcze zajmie... zginąć nie zginie a cokolwiek założę to podłogówka będzie niskotemperaturowa przez co bardziej ekonomiczna.
 

No popatrz jaka ironia losu, instaluje to czego Ty zamierzasz się pozbyć . Gazociąg dla odmiany mam na chodniku przy posesji, niestety żona boi się gazu więc nie podciagalismy do domu. Zostaje pellet, ekogroszek lub droga energia, która dalej strasznie mnie kusi. :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@volf serio?? Niech posprawdza ile jest wybuchów gazu z instalacji miejskiej a ile w melinach z kiepskich butli. O pożarach sadzy w kominach już nawet nie wspomnę. Gaz to naorawde tanie i bezpieczne źródło ciepła, a dodatkowo baaaardzo wygodne ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, volf napisał:

niestety żona boi się gazu

to faktycznie słabo może by się przekonała na rzecz zabezpieczenia domu czujnikami gazu, kurcze z tymi węglowymi tematami to niestety syf straszny robi w kotłowni co do bezpieczeństwa zdania są podzielone czad, ewentualny zapłon sadzy w kominie sąsiad ma ekogroszek, ale strażaki już wlewały wodę przez komin, popękane ściany, katastrofa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat gazu jest w moim przypadku zamknięty wiec proszę mnie nie przekonywać  . Pozatym z panią prezes się nie dyskutuje bo wszelkie próby dyskusji szybko ucina " mniej mów więcej rób " albo jej ulubione " nie dyskutuj bo cię zwolnie " ale wybaczam bo to skrzywienie zawodowe.:)

 Co do kotłowni to trochę brudu mnie nie przeraża, a jeśli chodzi  o komin to też sprawa raczej prosta do rozwiązania. W zeszłym roku zainstalowałem komin zewnetrzny do kominka pokojowego i po sezonie grzewczym czysty w środku jak pupa niemowlaka. W razie potrzeby zainstaluje taki do pieca. Jedyny problem z pelletem czy ekogroszkiem to trzeba wnosić wory przez garaż do kotłowni. Niestety człowiek coraz starszy, zdrowie już nie takie jak dawniej i siły już nie te same ,dlatego dopytywalem o użytkowników pieców indukcyjnych.

 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, volf napisał:

dlatego dopytywalem o użytkowników pieców indukcyjnych.

gdzieś w kościele się z tym spotkałem gadałem z gościem to mówi, że działa tylko rachunki zabijają, piece włączają w nocy od 3,4  bo lepsza taryfa prądowa, później przez dzień już są wyłączone i oddają ciepło, Nie jest to coś na zasadzie wchodzisz pstykasz i masz ciepło po 1h wymaga to zdaję się mocnego przemyślenia jak to poustawiać żeby osiągnąć optymalną temperaturę a do tego nie zbankrutować. Brat właśnie założył pompę ciepła (teraz będzie pierwszy sezon grzewczy) zasilaną solarami 10 kw może by w tą stronę ?

6 godzin temu, volf napisał:

Niestety człowiek coraz starszy, zdrowie już nie takie jak dawniej i siły już nie te same

Tutaj właśnie jest problem z tymi worami, a obawiam się, że będziemy coraz starsi i nie będzie chciało albo co gorzej nie będzie się dało dźwigać tego gruzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2021 o 19:31, volf napisał:

koszt miesięczny nie powinien przekroczyć 3300 zł

Miesięczny ? :o  To ja rocznie na gaz wydałem coś koło 2000 pln, a w sumie do ogrzania mam jakbym podliczył wszystko z 200m2. 

Co do fotowoltaiki i pompy ciepła - ogrzewania potrzebujemy najbardziej zimą, kiedy sprawność fotowoltaiki jest rzekłbym marna. 

16 paneli 370W - to jest najlepszy dzień grudnia 2020 - całe 7kWh w ciągu doby.  Pozostałe dni oscylowały w okolicy 2kWh lub znacznie niżej. 
Zobacz jak szybko kończy się produkcja. Jednym słowem - wtedy kiedy będziesz potrzebował energii będziesz i tak ją zapewne pobierał z sieci. 
Musisz sobie zweryfikować COP i SCOP w stosunku do obecnych potrzeb i do tych 9 paneli jakie dasz radę wcisnąć. Jak masz miejsce myśl o gruncie. Ja obecnie cieszę się, że mi panele na dach nie weszły. 

image.png.a6c249d49565db0bda5e01b32c910b23.png


O ile w obecnym Prosumencie z opustem to sie kalkuluje tak jesli wprowadza te zmiany o ktorych jest juz glosno, trzeba bedzie mocno zweryfikowac i przeliczyc oplacalnosc takiej inwestycji bo bez banku energii raczej sie nie obejdzie. Wiec fotowoltaike robic albo teraz i łapać się na 15 letniego prosumenta z opustami licząc, że nie zmienią tego i tak albo poczekac na Mój prąd 4.0 w którym teoretycznie zapowiedziano nawet 50% dofinansowania do takich banków energii, z uwagą - że to nie jest obiecane i na papierze wiec  poziom dofinansowania może być znacznie niższy. 
 

W dniu 24.07.2021 o 21:14, boo12 napisał:

Brat właśnie założył pompę ciepła (teraz będzie pierwszy sezon grzewczy) zasilaną solarami 10 kw

Chyba fotowoltaike ? Bo solary to raczej cwu niż co. Niby można na zasadzie wspomagania ale mi się solary nijak nie domykały finansowo gdyby chcieć je zrobić bezobsługowo i bezpiecznie nawet do cwu. 

@chwialekjak masz miejsce na butle to ja bym się  zastanawiał czy nie pójść w tym kierunku, można kupić, można dzierżawić. Co prawda ceny gazu też idą w góre i już zapowiedziano podwyżki ale jak skalkulowalem to i tak 3k rocznie nie przekrocze.  A gaz ? Mam tylko do c.w.u i do co. Indukcja w kuchni, żeby syfu nie było od gazu. Kupujesz czujnik gazu i spisz spokojnie. A kotłownia w zasadzie bezobsługowa, czyściutko, nie musze dzwigać ani pelletu ani tym bardziej ekogroszku. Kotłownia nie musi mieć składu na opał. Choć zanim podłączyłem gaz, mysłałem o paliwie stałym i wtedy pellet był moim top wyborem. Przede wszystkim za "czystość" w kotłowni. 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, VDR napisał:

@chwialekjak masz miejsce na butle to ja bym się  zastanawiał czy nie pójść w tym kierunku, można kupić, można dzierżawić.

Póki co ekogroszek działa, kopci, smrodzi i brudzi... wymiana ogrzewania wiąże się u mnie z dokończeniem nowej instalacji grzewczej bo bez podłogówki nie wyobrażamsobie funkcjonowania nowych źródeł ciepła... na starych rurach, alu grzejnikach i otwartej instalacji grzewczej... w nowym niezamieszkałym budynku montaż instalacji to moment... Mieszkając remontuje etapami co przy dodatkowych bonusach od życia potrafi się wydłużyć na lata.
Co wówczas będzie na topie... nie wiem. Na starą instalację wymiany pieca nie przewiduję, chyba że dotychczasowy padnie, stąd rozglądanie się za opcjami.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po oględzinach i wycenie. Firma zainstaluje piec za 1500zł (podpięcie podstawowe) , oczywiście chcieli wyrwać dodatkowo kasę za wniesienie pieca do piwnicy (320kg) ale się nie zgodziłem i wniosą w cenie. Piec na pellet montaż we wrześniu. 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, VDR napisał:

Chyba fotowoltaike ?

jakoś mi się utarło w głowie że panele solarne to fotowoltaika, oczywiście o to chodzi

2 godziny temu, chwialek napisał:

wymiana ogrzewania wiąże się u mnie z dokończeniem nowej instalacji grzewczej bo bez podłogówki nie wyobrażamsobie funkcjonowania nowych źródeł ciepła... na starych rurach, alu grzejnikach i otwartej instalacji grzewczej

Wbrew pozorom ja działam na starych rurach, zamknięcie instalacji w wersję ciśnieniową to nie jest jakiś duży problem, a starych rur i tak ze ściany wyrywał nie będziesz tylko będziesz robił nowe, zatem później zostaje tylko przełączenie samego pieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2021 o 22:40, chwialek napisał:

bo to ogrzewanie typowo prądem :)

@volf sam obecnie mam piec na ekogroszek i do ogrzania około 220m. Sezon grzewczy bez ocieplenia domu potrzebowałem 7-8 ton ekogroszku. Ostatni sezon mam po ociepleniu 5,5-6 ton w domu chodzę w krótkich spodenkach temperatura stała około 24-26st. Sezon grzewczy od września do maja-czerwca. Pelet powinien wyjść podobnie - przy pellecie jest podobno znacznie mniej popiołu i sadzy...gaz przy moim metrażu pewnie wyszedł by więcej - ale dla wygody pewnie bym się na niego zdecydował gdybym miał możliwość podpięcia gazu sieciowego. Obecnie pozostaje mi alternatywa w postaci pompy powietrze woda ... więc przy okazji remontów pomieszczeń w podłogi trafia instalacja CO podłogowa tylko to trochę czasu jeszcze zajmie... zginąć nie zginie a cokolwiek założę to podłogówka będzie niskotemperaturowa przez co bardziej ekonomiczna.
 

Właśnie dowieźli, zdecydowałem się jednak na biomasę. Piękny aż szkoda montować :D    ...Oczywiście zaryzykowałem bo nikt w okolicy takiego nie posiada i nie mogłem zasięgnąć opinii.   Zobaczymy przy temperaturze zimowej jak będzie się sprawował. 

 

20210811_185639.jpg

Piec zamontowany. "Fachowów  " którzy mieli to robić po taniosci  wywaliłem z hukiem, dziady nie potrafiły nawet odczytać schematu instalacji. Zatrudniłem profesjonalną firmę, która zajmuje się systemami co od lat. Zdecydowałem się na pełną automatykę łącznie z zasilaniem awaryjnym . Decyzja trafna w stu procentach, temperatura w domu 21/20 dzień noc a do kotłowni od dwóch tygodni zaglądam tylko z ciekawości .

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.