Skocz do zawartości
Bocian

Ustawienie zbiornika, filtracja i skała

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem w posiadanie ReefMastera i mam co do niego kilka pytań:
1. Zbiornik nie dotyka blatu, stoi na plastikowej oblamówce. Szkło ma być w powietrzu czy lepiej coś podłożyć?
2. W zestawie nie mam płytki zraszającej ani "patyków" z ostatniej komory. Jako filtracji chcę użyć dwóch oryginalnych pojemników tylko, że jeden będzie z siporaxem zamiast plastikowymi kulkami a górę przykryję watą. Dobry pomysł na filtracje?
3. Brak grzebieni przelewowych. Rozumiem, że będę musiał jakieś dokupić czy mogę to załatwić w inny sposób (w zbiorniku będzie oczywiście życie które potrafi się przemieszczać)?
4. Mam 8kg ładnej skały. Była wyjęta ze zbiornika niecałe 2 miesiące temu i dokładnie wymyta. Wystarczy jak ją przepłukam w wodzie RO czy powinienem jeszcze coś z nią zrobić? Dodam, że akwarium chcę wystartować na świeżej solance, tej właśnie skale i piasku (jeszcze nie wiem czy żywym czy martwym).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i rady :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bocian napisał:

Mam 8kg ładnej skały.

Wiesz co to za skała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Arek77 napisał:

Wiesz co to za skała?

large.20210723_082552.jpg.4159a9897c0ce7eefe3da3228fe28c6a.jpg

Wiem tylko tyle, że wygląda jak szkielety koralowców, w dotyku jest to wapń, jest dość lekka, ma dużo otworów i była w zbiorniku fish only.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna skała,  wkładaj zalewaj akwarium,

co do piasku, w tej chwili obojętnie uważam i tak wszystko zaczyna się od zera, więc łopata soli do wiadra mieszaj i zalewaj.

Kup bakterie śmierdziele i ciesz oko ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ustawianie reefmaxa? Ja mam zbiornik postawiony bez żadnej podkładki tylko na obwódce. Patyki w ostatniej komorze są zbędne ( ja ich nie wywalałem ale pozbyłem się tej waty z nich a pomiędzy nimi podwiesiłem na żyłce „korale” z siporaxu) ale płytka zraszające ma zaletę - parę razy uratowała życie mandarynowi. Bez niej wpadłby w siporax i pewnie by zszedł bo w górnej części nie ma wody a tak to jednak ta minimalna ilość wody na płytce pozwoliła mu przeżyć choć miał wysuszony grzbiet. Piasku nie syp dużo albo wcale bo tylko z nim kłopot. Przez parę lat go miałem ale albo fruwał po akwarium przy mocnej cyrkulacji albo zbierał syf. Teraz bez piachu jest o wiele prościej i ślimaków osiadłych mam mniej bo nic nic nie fruwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2021 o 22:07, Nokon napisał:

Jak tam ustawianie reefmaxa? Ja mam zbiornik postawiony bez żadnej podkładki tylko na obwódce. Patyki w ostatniej komorze są zbędne ( ja ich nie wywalałem ale pozbyłem się tej waty z nich a pomiędzy nimi podwiesiłem na żyłce „korale” z siporaxu) ale płytka zraszające ma zaletę - parę razy uratowała życie mandarynowi. Bez niej wpadłby w siporax i pewnie by zszedł bo w górnej części nie ma wody a tak to jednak ta minimalna ilość wody na płytce pozwoliła mu przeżyć choć miał wysuszony grzbiet. Piasku nie syp dużo albo wcale bo tylko z nim kłopot. Przez parę lat go miałem ale albo fruwał po akwarium przy mocnej cyrkulacji albo zbierał syf. Teraz bez piachu jest o wiele prościej i ślimaków osiadłych mam mniej bo nic nic nie fruwa. 

Założyłem temat w którym będę wszystko opisywał :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.