Skocz do zawartości
Foxypawsy

Oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Foxypawsy napisał:

Dlaczego akwarium się nie nadaje?

Bo nie masz komina ani panelu, a wsadzanie do środka gratów albo zabawa z pudełkiem przelewowym to są albo półśrodki albo wizualna porażka.

Godzinę temu, Foxypawsy napisał:

Z panelem ciężko,  wymiary akwarium to 120x40x50, szerokość 40.

Albo dobrze, albo nie ręczę za wynik. 40 cm, daje wewnątrz 38, odpieniacz potrzebuje 19 cm - kupił bym na początek odpieniacz i poodcinał zbędne wystające elementy, może dało by się coś zmniejszyć. Jak nie, masz: 19 cm odpieniacz+15 cm pompa 3000 l/h, zostaje Ci 6 cm. plus dwie przegrody - 16 mm, zostaje Ci nieco ponad 4 cm - możesz zmniejszyć komorę pompy o 2 cm, wtedy pompa pracuje bez kosza, zyskujesz więcej miejsca na ceramikę, która w takim przepływie będzie robiła robotę.

Godzinę temu, Foxypawsy napisał:

3. Lampa led czy 6xt5 to wydatek i tak z rzędu 2000 i jak chce i ma być to tego nie przeskoczy się

Możesz samemu złożyć taniej, obecnie na olx jest lampa 6x39 - akurat do akwa z panelem za 999 pln

Godzinę temu, Foxypawsy napisał:

5. Czy nie lepiej mniej legalnie kupić żywą skałę od kogoś?

A co, chcesz kupić kradzioną? Każda inna kupiona w Polsce jest legalna, bo zakładamy że legalnie wjechała lub powstała. Kupowanie używanej żywej skały, to kupowanie bomby biologicznej, ba nawet jeśli jest bez złogów to i tak życie na starcie padnie. Nie kombinuj.

Godzinę temu, Foxypawsy napisał:

6. Testy mam, brakuje mi tylko na fosfor

Do morskiego? Bo założę się że do słodkiego...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wstrzymał bym się ze startem . Poczytał bym trochę , poszukał tematów z podobnym wymiarem baniaka i wtedy kompletował bym sprzęt . Miał byś czas na zebranie sprzętu i podstawowej wiedzy jak prowadzić baniak . A tak to wszystko na szybkiego może się źle skończyć , wydasz kasę i się zrazisz , bo będzie nie tak szło jak powinno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę więdzy mi brakuje.... przeczytałem że przez pierwsze 3 tygodnie tylko sprawdzam parametry i obserwuję co wyłazi ze skały. Ale jak coś może z niej wyjść skoro ma być sucha skała a nie od kogoś?? Jak może cokolwiek wyjść samo z takiej suchej skały?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Foxypawsy napisał:

No trochę więdzy mi brakuje.... przeczytałem że przez pierwsze 3 tygodnie tylko sprawdzam parametry i obserwuję co wyłazi ze skały. Ale jak coś może z niej wyjść skoro ma być sucha skała a nie od kogoś?? Jak może cokolwiek wyjść samo z takiej suchej skały?

 

Przez pierwsze 3 tygodnie na suchej nic nie musisz sprawdzać . Jak zalejesz baniak odpowiednią solanką i masz automatyczną dolewkę , to tylko dolewasz bakterii . A to że z suchej nic nie wyjdzie , to nie musisz się przejmować . Możesz od kogoś wziąść garść piasku na start . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie bakterie możesz mi doradzić by kupić?

Bo coś mi się zdaje że na 250L, nie wystarczy 1 czy 2 litry bakterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Foxypawsy napisał:

Jakie bakterie możesz mi doradzić by kupić?

Bo coś mi się zdaje że na 250L, nie wystarczy 1 czy 2 litry bakterii

Temat o lampie a pytasz o bakterie, zaczyna wszystko się mieszać...regulamin forum pkt 1, 3

2 litry bakterii to chyba masz oceanarium w domu..

 

W dniu 25.07.2021 o 12:56, Foxypawsy napisał:

Czy sól morska taka z biedronki się nadaje?

Tak, nada się posolić chodnik w zimę ! trochę myślenia.

Tak czytam twoje posty i się zastanawiam czy to wszystko poważnie piszesz..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadając filtr Tunze Comline® Filter 3162, oraz 1 falownik. Co by trzeba dodać by zrezygnować z odpieniacza?

Czy jest potrzebny brzęczyk do napowietrzania akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Foxypawsy napisał:

Posiadając filtr Tunze Comline® Filter 3162, oraz 1 falownik.

Będzie zdecydowanie za mało. W akwarium morskim woda musi prawie wirować. Powierzchnia powinna być cały czas w ruchu. 

15 minut temu, Foxypawsy napisał:

Czy jest potrzebny brzęczyk do napowietrzania akwarium?

Jeśli już to do napędzania odpieniacza na kostkę lipową. Do napowietrzania wody w akwarium morskim się nie nadaje.

Jeśli nie chcesz panelu to pomyśl o dwòch dużych filtrach kaskadowych o przepływie min. 1000l/godz. 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, szkoda Waszego czasu.  Skoro gość nie poświęcił się i nie czytał co i po co jest, nie ma sensu marnować własnego na zbawianie świata.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystkie posty. I dużo do mnie dociera. To czego mi brakuje, ląduje w koszyku allegro. Wolę dopytać o szczegóły, pierdoły czego nie jestem pewien lub jak mogę zrobić inaczej, np bez odpieniacza by zaoszczędzić miejsce w akwarium. Dokupić falownik 1 czy 2.

Oświetlenie przerobiłem na 85cm. Wlałem Rodi i zasoliłem pomalutku. Temperatura 25st.

Mogę 1 falownik nakierować na taflę wody a 2 dokupić i dać pod wodą. Do filtra dałem ceramikę. Na wodę z podmianki mam przyjść w sobotę.

Wszystkie posty czytam, ale czasami potrzebuję poprowadzenia za rączkę.... Wolę w jednym temacie poruszyć to czego potrzebuję i go śledzić, niż zakładać 20 tematów i się  w tym zgubić

Swoją drogą po zasoleniu, pojawiły mi się meduzy. Takie przeźroczyste kulki które są przy falowniku teraz

 

0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Foxypawsy napisał:

mi się meduzy

:thumbup::clapping

11 godzin temu, Foxypawsy napisał:

Posiadając filtr Tunze Comline® Filter 3162, oraz 1 falownik. Co by trzeba dodać by zrezygnować z odpieniacza?

Czy jest potrzebny brzęczyk do napowietrzania akwarium?

A ja Ci dam warna, wiesz za co ?

:D za regulamin, co Ci napisałam, temat oświetlenie,  nie filtracja i robienie jaj! To że ty sobie tam coś wolisz to wiesz...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem do posta.

 

Beti, już chwilka, daj mi skompletować wiedzę. Nikomu nie przeszkadzam O.O

Dobrze już przepraszam. Ale wyjaśnijcie mi te kulki :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Foxypawsy napisał:

Nikomu nie przeszkadzam O.O

Oczywiście że nie, tylko chcąc tu być i pisać, trzeba przestrzegać regulaminu forum, tyle a może aż tyle..a mam wrażenie że jaja sobie z nas robisz.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię jaj

Ale na pierwszy rzut oka.. to meduzy lub jakieś jaja były w soli

0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Foxypawsy napisał:

Nie robię jaj

Ale na pierwszy rzut oka.. to meduzy lub jakieś jaja były w soli

0.jpg

Wygląda jak kulki z saszetki do pochłaniania wilgoci....może wpadły niechcący do akwarium,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że nie było w pudełku żadnej saszetki. W każdym razie dziwne to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak valonia (poczytaj o niej) zaczęła zanikać to właśnie najpierw traciła kolor i robiły się takie przezroczyste kulki - ale to chyba nie to????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.