Skocz do zawartości
mem_phis

Bakterie Azoo super psb śmierdzą

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z nich korzystał? Kiedyś używałem i były w miarę bezzapachowe. Ostatnio zwrocilem banke 4l, zamówiłem z innego sklepu i jest to samo. Śmierdzą strasznie. Myślicie, że to normalne i można z nich bezpiecznie korzystać? Czy jednak coś z nimi nie tak i lepiej ich nie używać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzilem po4 hanka. Było 0,13 - sporo. Wlalem trochę tych bakterii, dzisiaj zrobilem pomiar 0,15 :/

czy to znaczy, że bakterie nie działają (sa martwe) czy to nic nie znaczy ;) może ma ktoś mikroskop i bym wysłał probke żeby sprawdzić czy żyją, ruszają się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, bardziej chodzilo mi o to, ze jezeli sa martwe (stad ten zapach) to wlasnie dolalem do zbiornika 300ml odpadow zamiast "ekipy czyszczacej" i stad ten wzrost PO4 - zbedna materia organiczna. Zakładam, że żywe bakterie nie powinny mieć negatywnego wpływu na PO4.

Oczywiscie to moze byc tylko przypadek nie zwiazany z faktem dolania bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys pisalem i nie odpisali. Jak reklamowalem to powiedzieli ze tak ma byc. Wiec kupilem to samo, tylko w opakowaniu 250ml zamiast 4l i wyslalem do sprzedawcy jedno i drugie zeby sobie porownal. W malej butelce, byly prawie bezwonne, w bance 4l bylo je czuc jak byla zakrecona - po tym (i lekkim straszeniu ;)) kase zwrocili. Tym razem jest troche lepiej - ale dalej niezle smierdza. Wiec pytanie, jakim sposobem ten sam produkt moze i smierdziec i byc bezzapachowy ?

Na bakterie poszlo 300zl i co teraz - lac czy nie lac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak mi znacząco skoczylo po4 w zbiorniku postanowiłem zrobić test - tylko nie wiem czy założenia mam słuszne. W 2 zbiorniku po4 jest 0.00 (wcześniej było 0.03, teraz nie ma tam ryb, więc chyba możliwe), dolale. 300ml tych bakterii. No i pytanie, czy jeżeli jutro zrobię test, i po4 wyjdzie powyzej 0, to znaczy że sa padniete (dodalem martwa materie organiczna - jedzenie) czy nawet jeżeli tak wyjdzie to nic nie znaczy?

Bakterie się niby daje żeby obnizaly nutrienty a nie je dodawaly do systemu ? Czy źle myślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już po tescie. Po4 wyszło 0.0, znaczy się, że nie wiadomo czy dzialaja, ale nie szkodza i to nie one przyczyniły się do wzrostu po4 w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.