Skocz do zawartości
Niko235

Szkiełko ze Szczecina- czas oczekiwania na zamówienie!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
2 godziny temu, Ariel napisał:

Kiedyś szukał pomocników i pisał , że sami alkoholicy się mu trafiają . 

trochę takie nieprofesjonalne .......stwierdzenie :p teraz większość będzie szukać bąbli w spoinach i się martwić że alkoholicy to składali :P  ( sorki nie mogłem się powstrzymać )  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario 84 napisał:

trochę takie nieprofesjonalne .......stwierdzenie :p teraz większość będzie szukać bąbli w spoinach i się martwić że alkoholicy to składali :P  ( sorki nie mogłem się powstrzymać )  

Spoko , sam tak pisał . Mam nadzieje , że młody przejmie firmę i rozwinie temat . Pewnie już lepiej klei sylikonem niż ja . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ariel napisał:

Jeden telefon do Przemka , pojechałem w ten sam dzień i szybki były przygotowane i boki o szlifie diamentowym . Innym razem zadzwoniłem i cięcie szyb robił przy mnie .

Ciekawe, komu termin się obsunął przez to;)

Czytając forum można by dojść do wniosku, że tylko dwóch wykonawców w Polsce potrafi skleić akwarium, a i im trafiają się wtopy. Sam niedawno zamawiałem zbiornik i doświadczyłem tego, jak mocno utkwiły mi te bzdety w głowie. Szczecin - nie wiadomo kiedy, erybka - cena "chyba ich pogieło" + plus co chwilę jakiś zonk, aquamedic - nie odpowiedział nawet, mycioka już sobie odpuściłem, bo przełamałam się i poszukałem mniej "modnych" wykonawców. I dzięki temu mam bardzo ładnie sklejone szkło, bez rys, bąbli, z równymi szybami i spoinami, z frezowanymi krawędziami, bezbarwnym silikonem i wszelkimi wodotryskami, z 5 letnią gwarancją, w atrakcyjnej cenie. A dokładnie 21 dnia od zamówienia akwarium stanęło u mnie w mieszkaniu (termin był 2-3 tygodnie). Czyli się da. Nie wiem, czy akwarium jest idealne, mnie wystarczy że jest dobre i nie mam się do czego przyczepić.

Prawda jest taka, że praktycznie wszyscy (może poza jakimś Panem Józkiem z Koziej Wólki) obecnie tną szyby i szlifują na obrabiarkach (lub zamawiają już ucięte) i że szyby są równe to żadna zasługa, tylko efekt nie spiep...nia. Podobnie nieestetyczne spoiny to zwyczajny objaw niechlujstwa i/lub braku doświadczenia czy umiejętności. Dlatego należy reklamować i eliminować z rynku partaczy, a nie ustawiać się w kolejce do "jedynego słusznego" szklarza, który może i chce dobrze, ale ewidentnie nie potrafi ogarnąć kalendarza.

Za jedną rzecz należy się uznanie - nigdzie jeszcze nie natrafiłem na wzmiankę o problemach z reklamacją i uczciwości nie sposób panu odmówić. Ale reszta to mniejsza lub większa ideologizacja i mitomania. I jeśli czyjeś oczekiwania nie są na poziomie "jedwabiu tkanego przez ślepe tybetańskie mniszki", to jednak warto rozważyć alternatywy, których nie brakuje.

 

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, komu termin się obsunął przez to[emoji6]
Czytając forum można by dojść do wniosku, że tylko dwóch wykonawców w Polsce potrafi skleić akwarium, a i im trafiają się wtopy. Sam niedawno zamawiałem zbiornik i doświadczyłem tego, jak mocno utkwiły mi te bzdety w głowie. Szczecin - nie wiadomo kiedy, erybka - cena "chyba ich pogieło" + plus co chwilę jakiś zonk, aquamedic - nie odpowiedział nawet, mycioka już sobie odpuściłem, bo przełamałam się i poszukałem mniej "modnych" wykonawców. I dzięki temu mam bardzo ładnie sklejone szkło, bez rys, bąbli, z równymi szybami i spoinami, z frezowanymi krawędziami, bezbarwnym silikonem i wszelkimi wodotryskami, z 5 letnią gwarancją, w atrakcyjnej cenie. A dokładnie 21 dnia od zamówienia akwarium stanęło u mnie w mieszkaniu (termin był 2-3 tygodnie). Czyli się da. Nie wiem, czy akwarium jest idealne, mnie wystarczy że jest dobre i nie mam się do czego przyczepić.
Prawda jest taka, że praktycznie wszyscy (może poza jakimś Panem Józkiem z Koziej Wólki) obecnie tną szyby i szlifują na obrabiarkach (lub zamawiają już ucięte) i że szyby są równe to żadna zasługa, tylko efekt nie spiep...nia. Podobnie nieestetyczne spoiny to zwyczajny objaw niechlujstwa i/lub braku doświadczenia czy umiejętności. Dlatego należy reklamować i eliminować z rynku partaczy, a nie ustawiać się w kolejce do "jedynego słusznego" szklarza, który może i chce dobrze, ale ewidentnie nie potrafi ogarnąć kalendarza.
Za jedną rzecz należy się uznanie - nigdzie jeszcze nie natrafiłem na wzmiankę o problemach z reklamacją i uczciwości nie sposób panu odmówić. Ale reszta to mniejsza lub większa ideologizacja i mitomania. I jeśli czyjeś oczekiwania nie są na poziomie "jedwabiu tkanego przez ślepe tybetańskie mniszki", to jednak warto rozważyć alternatywy, których nie brakuje.
 
Słony leszcz: pełna zgoda. Czytając to forum odnosi się wrażenie że tylko w Szczecinie istnieje tajemny zakon w którym magicznie kleją szkło a wszędzie indziej szkła rozpadają się od patrzenia. Bez przesady. Nie znam tego wykonawcy ale jak czytam, że czeka się tygodniami i jeszcze trzeba wydzwaniać to sorry ale dla mnie to nie jest opis wykonawcy którego warto polecać. Tak było w czasach słusznie minionych. Ale cóż każdy wydaje $$$ jak chce i gdzie chce. Ja bylejakości w obsłudze klienta mówię stanowcze NIE.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, grzechotnic napisał:

PL do tak prostych prac dorabia się całe legendy o super specjalistach to bardzo kiepsko wygląda polski rynek szklarzy. Wystarczy to zrobić solidnie i nie spieprzyć. To proste jak to. Nie dotrzymywanie terminów to dno jeżeli chodzi o obsługę klienta. Nic tego nie tłumaczy. Szkoda tylko nas - jeleni którzy dają się tak traktować i dają im zarabiać

W samo sedno. Przemek robi dobrze ale ta cała otoczka wokół niego to dorobiona ideologia.

 

12 godzin temu, dale napisał:

Zawsze było tak, że jak chciałeś mieć najwyższą jakość to albo czekałeś, albo płaciłeś dużo więcej. I cena tutaj była proporcjonalna do terminu (drożej=szybciej).

 

Czasy się zmieniły, Przemek jest bardzo dobry a na rynku inni też są bardzo dobrzy ale walenia w "...." nic mie usprawiedliwia i podejścia do klienta.mi też kiedyś przedłużał jedno zamówienie i po wielu rozmowach przyjechałem w umówiony dzien i umówiona godzinę i niestety czekałem pod brama jezcze z 1h. Nie uwierzycie ale dopiero skończył kleic i odebrałem sumpa z jezcze nie utwardzanym sylikonem, miękkim wręcz. Takze nie mam pytan.

 Zreszta to nie inżynieria rakietowa tylko cięcie, frezowanie  i klejenie szkła.. byłeś u niego kiedys? Ja byłem i biorąc pod uwagę "klase" specjalisty jak to ujoles zaklad wygląda jak z początku lat 90 gdzie czas się zatrzymał. To po prostu trzeba zobaczyć 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, grzechotnic napisał:

Słony leszcz: pełna zgoda. Czytając to forum odnosi się wrażenie że tylko w Szczecinie istnieje tajemny zakon w którym magicznie kleją szkło a wszędzie indziej szkła rozpadają się od patrzenia. Bez przesady

Może się nie rozpadają ale są klasy:

18 minut temu, Słony leszcz napisał:

Nie wiem, czy akwarium jest idealne, mnie wystarczy że jest dobre i nie mam się do czego przyczepić.

A jak postawisz koło siebie kilka zbiorników, to są ludzie którzy różnicę zauważą. I dla których będzie miało to znaczenie - mnie na przykład nie za bardzo stać na zmianę baniaka i restart "bo mi coś się nie podoba", a uwierz mi, jeśli bym wyłapał fuszerkę, nie dawało by mi to spać.

10 minut temu, grzechotnic napisał:

Ale cóż każdy wydaje $$$ jak chce i gdzie chce

Dokładnie.

10 minut temu, grzechotnic napisał:

Ja bylejakości w obsłudze klienta mówię stanowcze NIE.

To że czekałem na baniak cierpliwie nie odbieram jako bylejakość. A wiesz dlaczego polecam? Bo jak znalazłem się w czarnej d*pie z rybami i koralami w przysłowiowych wiaderkach, to baniak miałem szybciej niż by mi lokalny szklarz kleił. Z dowozem do Lublina i pomocą we wniesieniu (właściwie ja tylko drzwi otwierałem).

26 minut temu, Słony leszcz napisał:

Prawda jest taka, że praktycznie wszyscy (może poza jakimś Panem Józkiem z Koziej Wólki) obecnie tną szyby i szlifują na obrabiarkach (lub zamawiają już ucięte) i że szyby są równe to żadna zasługa, tylko efekt nie spiep...nia. Podobnie nieestetyczne spoiny to zwyczajny objaw niechlujstwa i/lub braku doświadczenia czy umiejętności. Dlatego należy reklamować i eliminować z rynku partaczy, a nie ustawiać się w kolejce do "jedynego słusznego" szklarza, który może i chce dobrze, ale ewidentnie nie potrafi ogarnąć kalendarza.

Ot widzisz, właśnie dziś oglądałem nowy zbiornik i szafkę z erybki. Widocznie mieli wszystko cięte na wymiar, na maszynach, bo o ile sam szlif d...y nie urywał, to był przyzwoicie zrobiony. Na plus, że kostkę 50x50x50 kleili z białego szkła 10 mm, ale:

- silikon dali czarny, ładnie położony co prawda, ale prosił się biały, tyle że wtedy przy braku reżimu temperaturowego bąble mogły by wyjść, więc ułatwiają sobie...

- dali komin wewnętrzny, przez co i tak małe akwarium traci na wnętrzu, no i na wygodzie obsługi pomijam już że wylot locline-u zamocowany na tyle nisko, że po wyłączeniu zasilania poziom spada o dobre kilka centymetrów poniżej komina.

- projekt jest robiony pod zbiornik bez korony, każde dołożenie korony spowoduje albo szczelinę światła w zbiorniku - mało estetyczną (wiem - bo mam :( ), albo koronę nieproporcjonalnie dużą.  Zbiornik bez korony, otwarty może skutkować emigracją życia "na pokoje"

- no i nie był bym sobą, gdybym nie wyczuł różnicy w wysokości klejonych szyb.

 

Mimo wszystko, estetyka całości wystawia wysoką notę rybce.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Czytając forum można by dojść do wniosku, że tylko dwóch wykonawców w Polsce potrafi skleić akwarium,

Czytając to forum można dowiedzieć się o różnych mitach przekazywanych z pra dziada na dziada


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rezus napisał:

Czytając to forum można dowiedzieć się o różnych mitach przekazywanych z pra dziada na dziada

Kwestia jeszcze, czy to są mity, czy zwyczajna interesowność i powiązania z tym czy innym sklepem/producentem/wykonawcą... Jak się trochę poczyta, łatwo ogarnąć kto z kim trzyma;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 dwa słowa...

"Przerost formy nad treścią"

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak wszyscy zachwalaja ten Szczecin, widziałam te akwaria nawet parę szt, widziałam z erybki (mam już drugie) nie bardzo widzę babskim okiem różnice, być może mało widziałam :D

Co do ceny, raczej są podobne, termin wykonania kosmos, konkurencja raczej wymiata...więc wnioski ?

Może kiedyś tak było że ten Pan wykonywał i wykonuje nadal ładnie akwarium, ale gdzieś po drodze się zatrzymał z terminami, rozwojem zakładu i dbaniem o klienta, w takich czasach jakie są obecnie.

Może, a być może mu to wystarczy że cyknie parę akwarium w miesiącu  i ma czystą kasę, po co iść do przodu, nie wiem...ale autor tematu jak pisze że tyle czeka ( 3mies) to świadczy o tym że ma klienta w D ;)

Może i jest super fachowcem, ale są też inni.. nie jest sam.

Ps. to samochód na zamówienie ? czy akwarium,  aż akwarium:)

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak traktuję Pana Przemka jako rzemieślnika, który może nie nadąża z duchem czasu, jeśli chodzi o obsługę klienta ale za to ma fach w ręku. Jako konsumenci zawsze mamy wybór. Ja postawiłem na baniak z Akwarium Szczecin i jestem mega zadowolony. Trzeba wziąć poprawkę na termin odbioru, i przypominać  się konsekwentnie. Jeśli ktoś potrzebuje akwarium na cito to jest spory wybór, ale z jakością bywa różnie. Wiele razy na forum już o tym prawiono więc dyskusję uważam za jałową. Większość i tak będzie chwaliła jaki to ma cudowny baniak z firmy x. Taka już nasza natura.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że niestey ale zapominacie o jednym. Nawet Przemek czasami jako mistrz i fachowiec zalicza wpadki. W moim przypadku porysowane szyb, ok naprawione ale z poślizgiem. Dodatkowo jedna spoina z bąblami... Więc idealnie też nie zawsze jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jak wam dostarczano zamówione akwaria, tz.byliście je odebrać osobiście, kurierem czy może swój transport zapewniała firma, gdzie zamawialiście akwarium. Interesuje mnie czy dostawa kurierem ( DHL) jest w tym przypadku bezpieczna i wasze akwaria docierały do was całe czy mieliście zwroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku, transport zawsze ogarniał Przemek, akwarium przyjeżdżało na palecie, w styropianie. Zawsze mogłem liczyć na pomoc we wniesieniu, oczywiście, zawsze "byłem wdzięczny" :)  za pomoc. 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Pretorian napisał:

Mam takie pytanie, jak wam dostarczano zamówione akwaria, tz.byliście je odebrać osobiście, kurierem czy może swój transport zapewniała firma, gdzie zamawialiście akwarium. Interesuje mnie czy dostawa kurierem ( DHL) jest w tym przypadku bezpieczna i wasze akwaria docierały do was całe czy mieliście zwroty?

Moje przyjechało też kurierem i było wszystko ok, po rozładowaniu kierowca się dopiero dowiedział co przywiózł,  nie był świadom co to jest tak było zapakowane wszystko.

Na dokumentacji przewozowej nie wpisali ze to akwarium, tylko stelaż i sump, kiero się nie domyślał co to sump, miał prawo nie wiedzieć. 

Ogólnie powinno być ok, pewno zdażaja się przypadki uszkodzeń.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat Pan Przemek zaproponował mi kuriera bo nie może znaleźć transportu bezpośredniego i dlatego mam takie właśnie pytanie ponieważ miał być transport bezpośredni ale nie będę czekać w nieskończoność i po częstym upominaniu się o swoje zaproponowano mi kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Żar do Szczecina masz 250km. Tam i z powrtotem ogarniesz w jedno popołudnie samochodem. Jakie duże masz to szkiełko? Nie wyczytałem nigdzie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też brałem na palecie i bylo ok jeśli akwa mieści się na standardowej palecie 120x80 czy tam 120x100 ewentualnie ciut dłuższe to jakoś to będzie najgorzej jak paleta jest długa a kurier nie ma wózka odpowiedniego. Miałem ostatnio taką sytuacje gdy firma dostarczała elementy do fotowoltaiki. 3 dni paczka stała na magazynie w Gdańsku i czekała na odpowiedni samochód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te wszystkie bezcenne mądrości, Przemek powinien wysłać każdemu z nas przynajmniej po jednym Szczecińskim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyjazdem to u mnie nie taka prosta sprawa że wsiadam i jadę, praca, dzieci trzeba wszystko ogarnąć, a kto ma dzieci to wie że jazda z nimi to już wyprawa:D.No nic poczekam te kilka dni na kuriera, tak nawiasem czekam na akwarium 7 miesięcy od zamówienia więc jestem chyba rekorddzistą albo nazywając rzeczy po imieniu głupkiem;),że tyle czekam ale czego się nie robi dla tego sportu, a te kilka dni czekania na kuriera to nic prz tym czasie . Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, dam znać jak będę już je miał. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Akwarium morskie uczy cierpliwości" Bo co tu więcej dodać. Oby Twoja przygoda rozpoczęła się już bez dodatkowych niespodzianek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie moje 3 akwarium morskie dlatego dobrze wiem co to cierpliwość :D a 7 miesięcy czekania na samo szkło to jest dopiero cierpliwość ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pretorian napisał:

7 miesięcy czekania na samo szkło 

Porażka tego gościa, szacun za cierpliwość..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun za cierpliwość. Pewnie czekasz tak długo bo wykonawca odprawia te znane z forum czary nad kilkoma szybami coby się od patrzenia na nie nie rozpadły. A tak poważnie pisząc to masz bardzo mocne podstawy do renegocjacji umowy w aspekcie ceny. W 7 miesięcy to space x zrobi rakietę i wyślę ja w kosmos. Pamiętaj to tylko sklejenie 5 szyb kilka godzin pracy, nie miesięcy. Podziwiam twoja wytrwałość.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.