Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

Lps to też twarde.

30 minut temu, kokomag napisał:

co tydzień dolewam 1,5L

Mam nadzieję, że chodzi o podmianę, a nie dolewanie solanki? :D

Z kh znów coś dziwnie... Ogólnie testy saliferta są solidne i raczej można na nich polegać. Bardziej właśnie bym się spodziewał innych czynników typu błąd wykonania, kompletnie rozjechane parametry itd...

PH bardzo niskie. To tak z rana taki wynik tylko, czy w ciągu dnia też takie jest?

Ps. Ogólnie to radził bym dać sobie spokój z tymi testami JBL i skupić się na salifercie. Bardziej bym ufał salifertowi, a takie mierzenie wszystkiego podwójne tylko zamieszanie robi i zamęt w głowie. Bo co mądrego, jaki wniosek wyciągasz z wyniku kh JBL 7, kiedy salifert pokazuje 14? Lepiej skupić się na dokładnym wykonaniu jednego testu, niż robić ich kilka. Takie przynajmniej moje zdanie.

A testy robisz przy świetle dziennym, czy sztucznym, bo to ma duże znaczenie. Ja nie jestem w stanie zrobić testów przy sztucznym świetle, bzdury mi wychodzą. Dlatego do kh kupiłem Hankę, żeby móc zmierzyć przynaniej kh o dowolnej porze, w dzień nie zawsze jest kiedy.

Słony leszcz

Słony leszcz

Lps to też twarde.

19 minut temu, kokomag napisał:

co tydzień dolewam 1,5L

Mam nadzieję, że chodzi o podmianę, a nie dolewanie solanki? :D

Z kh znów coś dziwnie... Ogólnie testy saliferta są solidne i raczej można na nich polegać. Bardziej właśnie bym się spodziewał innych czynników typu błąd wykonania, kompletnie rozjechane parametry itd...

PH bardzo niskie. To tak z rana taki wynik tylko, czy w ciągu dnia też takie jest?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.