Skocz do zawartości
kokomag

salifert test ca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z  testem saliferta na CA ten nowy z dwoma odczynnikami, po dodaniu 2ml wody i łyżeczki odczynnika 1 woda robi się niebieska i po dodaniu 0,6 ml drugiego odczynnika powinna zrobić się różowa, u mnie ile bym nie dodał ciagle jest niebieska/błękitna????  próbowałem z 10 razy :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kokomag napisał:

Witam. Mam problem z  testem saliferta na CA ten nowy z dwoma odczynnikami, po dodaniu 2ml wody i łyżeczki odczynnika 1 woda robi się niebieska i po dodaniu 0,6 ml drugiego odczynnika powinna zrobić się różowa, u mnie ile bym nie dodał ciagle jest niebieska/błękitna????  próbowałem z 10 razy :(

 

Jak dodasz te 0,6 napełnij jeszcze raz strzykawkę do pełna . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlewasz 2ml wody, potem łyżeczka proszku nie mieszasz nic dodajesz 0,6 odczynnika i dopiero mieszasz .

Woda powinna się zmienić na fioletowy kolor.

Masz możliwość sprawdzenia testu u innej osoby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ariel napisał:

Jak dodasz te 0,6 napełnij jeszcze raz strzykawkę do pełna . 

Nie rób tego. 

Wlewasz 0,6 kolor zmienia się na różowy. Pozostałe 0,4 kropelkujesz aż zmieni się na niebieski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, pj007 napisał:

Nie rób tego.

A co ma zrobić jak kolor się nie zmieni ? Ja tak miałem , zrobiłem 4 testy i nic . I wiem czemu się nie zmienił , ale możesz koledze wyjaśnić co ma zrobić . Dodam jeszcze , że test miałem dobry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się kolor nie zmienił po wlaniu 0,6 to do reklamacji. 

Test nie może być dobry skoro nie zmienił koloru i trzeba go dodatkowo potraktować większym stężeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za zainteresowanie tematem, a więc tak, zrobiłem test na nowej solance, dopiero po dodaniu drugiego odczynnika 0,6ml (płyn napełniony do 0,85ml, tłoczek na 1,0ml i zjechałem do 0,25ml kolor się zmienił) i wyszło mi ze solanka ma około 480ppm, sól aquaforest Reef salt - producent podaje ca miedzy 410 a 430ppm. ale zaznaczam ze solanka miała 32 ppt, przy wodzie z akwa dodając drugi odczynnik w okolica dodawania około 0,4 a 0,5 ml woda lekko zmienia kolor na delikatny fiolet, ale dodając już mniej lub więcej odczynnika woda próbka jest niebieska????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kokomag napisał:

Hej dzięki za zainteresowanie tematem, a więc tak, zrobiłem test na nowej solance, dopiero po dodaniu drugiego odczynnika 0,6ml (płyn napełniony do 0,85ml, tłoczek na 1,0ml i zjechałem do 0,25ml kolor się zmienił) i wyszło mi ze solanka ma około 480ppm, sól aquaforest Reef salt - producent podaje ca miedzy 410 a 430ppm. ale zaznaczam ze solanka miała 32 ppt, przy wodzie z akwa dodając drugi odczynnik w okolica dodawania około 0,4 a 0,5 ml woda lekko zmienia kolor na delikatny fiolet, ale dodając już mniej lub więcej odczynnika woda próbka jest niebieska????

 

A w solance świeżej to czasem nie 380 Ci wyszło? Tłok na 0.25ml to nie jest 480ppm. 380 przy zasoleniu 32 miało by sens.

Co do wody z akwa, to masz chyba grubo rozjechane parametry. Robisz podmiany? Jakie masz kh, pH? Masz korale twarde?

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba faktycznie jakiś mi się kosmos porobił, w świeżej  to tłok zatrzymał się  na 0,04 co odpowiada według tabelki 480ppm.

Według testów JBL - KH 7, PH 7,6

Według sali ferta KH - 14 ????  

Jakaś masakra , skąd takie wielkie KH by się wzięło???

 

korali twardych nie mam, tylko LPS i miekasy, automatyczna dolewka i co tydzień dolewam 1,5L świeżej solanki (malutka kosteczka 30l) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz miałem walnięty spławik , tylko dzięki testom zauważyłem , że coś jest nie tak . Zasolenie 40 można sobie wyobrazić moje zdziwienie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lps to też twarde.

30 minut temu, kokomag napisał:

co tydzień dolewam 1,5L

Mam nadzieję, że chodzi o podmianę, a nie dolewanie solanki? :D

Z kh znów coś dziwnie... Ogólnie testy saliferta są solidne i raczej można na nich polegać. Bardziej właśnie bym się spodziewał innych czynników typu błąd wykonania, kompletnie rozjechane parametry itd...

PH bardzo niskie. To tak z rana taki wynik tylko, czy w ciągu dnia też takie jest?

Ps. Ogólnie to radził bym dać sobie spokój z tymi testami JBL i skupić się na salifercie. Bardziej bym ufał salifertowi, a takie mierzenie wszystkiego podwójne tylko zamieszanie robi i zamęt w głowie. Bo co mądrego, jaki wniosek wyciągasz z wyniku kh JBL 7, kiedy salifert pokazuje 14? Lepiej skupić się na dokładnym wykonaniu jednego testu, niż robić ich kilka. Takie przynajmniej moje zdanie.

A testy robisz przy świetle dziennym, czy sztucznym, bo to ma duże znaczenie. Ja nie jestem w stanie zrobić testów przy sztucznym świetle, bzdury mi wychodzą. Dlatego do kh kupiłem Hankę, żeby móc zmierzyć przynaniej kh o dowolnej porze, w dzień nie zawsze jest kiedy.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dając miarkę proszku to płaską czy czubatą? Może tu jest problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, pawellb napisał:

Dając miarkę proszku to płaską czy czubatą? Może tu jest problem ;)

Tego też nie wiem, ale ja daję płaską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pawellb napisał:

Dając miarkę proszku to płaską czy czubatą? Może tu jest problem ;)

Ten proszek to  barwnik wskaźnikowy, dokładna ilość nie ma wpływu na wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc doszedłem do porządku ze wszystkim. Trzy testy saliferta do k.....y, byłem w sklepie, zrobili mi testy i pokrywało się w miarę wszystko z moim starym kompletem testów jbl, moimi testami na Ca, KH i Mg nie mogli tez zrobić testów na swojej wodzie bo jakies cuda wychodziły, zaznaczam ze testy kupione nowe, z data ważności. Także ja dziękuję, więcej saliferta nie chce za darmo, mimo ze wszyscy polecają. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kokomag napisał:

Także ja dziękuję, więcej saliferta nie chce za darmo, mimo ze wszyscy polecają.

A gdzie kupione te testy? Bo to aż dziwne, że 3 trafione testy, taki zbieg okoliczności jest dość nieprawdopodobny. Wszyscy polecają, bo kh, ca, mg saliferta są właśnie pewne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Słony leszcz napisał:

Wszyscy polecają, bo kh, ca, mg saliferta są właśnie pewne:D

Jedyne co mam z AF to testy i mnie na razie nie zawodzą, nawet kh które jest przeterminowane pokazuje to samo co nowy test :P 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kokomag napisał:

A więc doszedłem do porządku ze wszystkim. Trzy testy saliferta do k.....y, byłem w sklepie, zrobili mi testy i pokrywało się w miarę wszystko z moim starym kompletem testów jbl, moimi testami na Ca, KH i Mg nie mogli tez zrobić testów na swojej wodzie bo jakies cuda wychodziły, zaznaczam ze testy kupione nowe, z data ważności. Także ja dziękuję, więcej saliferta nie chce za darmo, mimo ze wszyscy polecają. 

 

 

Godzinę temu, Słony leszcz napisał:

A gdzie kupione te testy? Bo to aż dziwne, że 3 trafione testy, taki zbieg okoliczności jest dość nieprawdopodobny. Wszyscy polecają, bo kh, ca, mg saliferta są właśnie pewne:D

Na każdej naklejce na  buteleczce masz nr serii poprzedzony literkami .... sprawdź czy te trefne mają taki sam nr. będziesz wiedziaĺ czy to ta sama partia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arek77 napisał:

Na każdej naklejce na  buteleczce masz nr serii poprzedzony literkami .... sprawdź czy te trefne mają taki sam nr. będziesz wiedziaĺ czy to ta sama partia.

He? Moje są dobre, to co mam sprawdzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Słony leszcz napisał:

He? Moje są dobre, to co mam sprawdzać?

Wpis był kierowany do @kokomag, a Ciebie zacytowałem bo też uważam, że trzy trefne testy to za duży zbieg okoliczności chyba, że pochodzą z tej samej serii.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje na Mg i KH są PA0421 a na Ca PA0121

 

KH i MG ważne do 06/2026 a Ca do 12/2026

 

Jakość towarów wszędzie obecnie spada, więc nie zdziwiłbym się ze i przy testach saliferta czy innych jest tak samo, ze coraz więcej bubli wychodzi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja spytam jeszcze o jedno: kupiłeś testy wszystkie na raz u jednego sprzedającego? Jak dla mnie to może tu należałoby upatrywać przyczyny - po prostu złe przechowywanie, bo nie wierzę w trefność trzech różnych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, w jednym sklepie, mieszkam za granica i zawsze w jednym punkcie wszystko kupuje, nigdy nie było problemu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.