Skocz do zawartości
Margolee

Blednące koralowce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Jak w temacie. Pierwsze zdjęcie to  szczepka euphylli, drugie to Dunka. Mam jeszcze clavularie Papaye i też poszła w ta strone.

Parametry podstawowe czyli

1- Kh- 7,85

2- Mg, Ca- w normie

No3- 0

Po4- nie mierzone.Zero innych kłopotow. Dojrzewanie delikatne, bakterie Biogro zrobiły robote . Po4 chciałem zmierzyć lecz nie miałem gdzie. Akwarium świerze bo 3 miesiące. Jutro woda idzie do Icp bo chce wiedzieć czy to przypadkiem nie brak mikro choć akwarium idzie na ATI ESSENSIAL.

Lampa diy 72 diody cree 3W blu-royal blue na soczewkach 25 i 60 stopni- wysterowana na 90%.

20x dioda cree 5W - wysterowana na 5%. Do tego 2x54W t5.

Koralowce straciły kolor robią się przeźroczyste jak na zdjęciach. Przyrosty są i to spore, z 9 kwiatuszków clavularii w ciągu 2 miesięcy jest ze 30 z tym że są blade.

Miał ktoś z was taką przypadłość?

Pierwsze co mi przyszło na myśl to że za dużo światła, drugie to to że nie ma mikro. 

Akwarium ma 70 cm wysokości lampa wisi ok 1m od dna, lecz woda jest kryształ i soczewki mogły zrobić swoje więc ograniczyłem dziś blu i royal blu do 50%, białe i t5 zostały bez zmian.

Wczoraj doszły nowe korale i mają super kolorki zobaczymy czy tak zostanie. 

Macie jeszxze jakieś sugestie?

20210806_165110.jpg

20210806_165237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ewidentnie korale zestresowane jeżeli blakną ,poczytaj o utracie symbiotycznych glonów ( zooksantelli ) , możliwe że to z nadmiaru światła .Ewentualnie nie  podskoczyła Ci dość znacznie ostatnio temperatura ? Zmieniałeś coś w odżywianiu , suplementacji ? Może jakieś leczenie ?  

14 minut temu, Margolee napisał:

Mg, Ca- w normie

w normie czyli ile :) już różne normy widziałem , co akwarysta to inne normy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak te normy.

Ca-400

Mg- od początku wysoko ok- 1500.

Czytałem o zooksantelach- dlatego stawiam na światło.

W te upały miałem max 28,5 stopnia. Teraz 26.

Zero leczenia, lekarstw itd. Leci tylko Ati Essensial bo miałem problem z kh- spadło do 5,4 jakiś miesiac temu lecz na to bym nie stawiał. Clavularia od razu mi pokazała że coś jest nie tak. Jak ją zakupiłem łodyga że tak to powiem miałe ze 3 cm, u mnie nawet nie mają 1 cm- kolejny ukłon w strone światła. Przynajmniej tak myślę.

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.