Skocz do zawartości
fOe

skracanie boku akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

jak myslicie poradze sobie sam ? posiadam akwarium 120x60x60 na boku chcial bym zrobic komin zew i skrucic go z wysykosci jakies 5 cm .jak byscie do tego sie zabrali ? badz jakies inne pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydłużyć akwarium o komin zewnętrzny. Bok przewiercić otwornicą - od środka wklejasz balkonik od zewnątrz doklejasz komin.
Drugi pomysł brzmi podobnie z tą różnicą iż w powstały otwór montujesz przelot a balkonik wewnętrzny mocujesz na wcisk w przelocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a samego boku nie dam rady uciac ? na te 5 cm do tego dokleił bym komin zew ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a samego boku nie dam rady uciac ? na te 5 cm do tego dokleił bym komin zew ?
Musiał byś ciąć diamentem i to dremelem. Ja właśnie w ten sposób chce przerobić swoje akwa. Tarcza diamentowa i ładnie idzie już prubowalem

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem ze po prostu odetne po te 5 cm z bokow tam gdzie trzyma silikon i normalnie nozykiem do szkla przejade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o inne pomysły więc podesłałem coś co jestem w stanie zrealizować we własnym zakresie... otwornice mam noża nie posiadam. Dochodzi cięcie i łamanie szkła w powietrzu, oby pękło zgodnie z rysą... Jeśli dobrze kojarzę to @Roman.P w opisany przez Ciebie sposób wycinał fragment szyby w swoim zbiorniku technicznym. Więc jest to osiągalne.

Rozważ jeszcze czy warto samemu kombinować... Ile kosztuje baniak z wklejonym kominem i jest nowy..., a ile kosztuje podłoga, i ile pomieszczeń ucierpi jak coś pójdzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto ze baniak jest nowy ... w razie czego moge gdzies z nim do szklarza podjechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli nie chcesz wiercić , to wklej listwy 5io centymetrowe z trzech stron  podwyższając akwarium , przyklej komin z otworami jakie potrzebujesz.

Proste.

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być złamanie szyby w miejscu cięcia, akwarium jest pewnie sklejone z szyby 10 a takiej grubości szkło najlepiej łamać łamakiem do szyb na stole co wiąże się z potrzebą wycięcia szyby.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też próbowałem złamać ósemkę i gówno nie poszło po rysie. Może szklarze mają na to sposób.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma ktora spartoliła mi akwarium naprawiała w domu. Przy mnie wycinali krzywo wklejoną boczna szybę. Nie jest to az tak trudne posiadajac nowe ostrza i noż. Potem dokladne czyszczenie żyletkami w w oprawkach, odtłuszczanie klejenie na nowo. 

5cm to troche mało jak na zamocowanie grzebienia i spiętrzenie wody

 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2021 o 12:15, chwialek napisał:

, a ile kosztuje podłoga, i ile pomieszczeń ucierpi jak coś

Istnieją jeszcze ubezpieczenia:D Nie macie?


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2021 o 12:19, fOe napisał:

chodzi oto ze baniak jest nowy ... w razie czego moge gdzies z nim do szklarza podjechac

Miałem akwa 120x50x50, też chciałem komin dorobić. Pierwszy plan był taki, aby naciąć spoiny na wysykość 5 cm i odciąć pasek szkła  - lokalny szklarz się tego nie podjął, a inni chcieli 300 zl.

Probowałem też odciąć całą boczną szybę sam - nie dalem rady rozciąć spoin - szyby były tak ciasto spasowane, że nawet żyletka nie dała się wcisnąć.

Kupiłem używane akwa z kominem i hydrauliką w cenie przeróbki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rezus Mam i wiem jak rozliczają koszty w porównaniu z rzeczywistymi kosztami naprawy.

 

W dniu 24.08.2021 o 12:13, Arek77 napisał:

Probowałem też odciąć całą boczną szybę sam - nie dalem rady rozciąć spoin - szyby były tak ciasto spasowane, że nawet żyletka nie dała się wcisnąć.

W wycinaniu szyb sprawdziła mi się plecionka wędkarska...

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.